Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért terjedt el ennyire...

Miért terjedt el ennyire Magyarországon a mobbing?

Figyelt kérdés
Szinte bárhova megy az ember, mindenütt ebbe botlik.

ápr. 25. 12:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Ez eddig is megvolt csak nem mobbingnak, meg bullyingnak hívtuk, hanem zaklatásnak és fizikai/lelki bántalmazásnak.
ápr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Pontosítok: A jelenség miért terjedt el, nem az elnevezés.
ápr. 25. 12:42
 3/27 anonim ***** válasza:
81%

Ez igaz,én is tapasztalom.Bárhová,bármely ágazatba is mentem,legalább 2-3 összeférhetetlen ember volt,akik csinálták a zűrt folyamatosan.


Lassan oda kéne már figyelnie a vezetőségnek erre,mert ez dollármillókba kerül számokban kifejezve a cégeknek,arról nem is beszélve,hogy pl Svédországban 2-3 év börtön is jár a bullyingért,szóval elképesztő,hogy Mo. miért nem foglalkozik a problémával.

ápr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Általában vezetőségtől megy lefelé a mobbing, úgyhogy nem érdekük odafigyelni.
ápr. 25. 12:44
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

#3


Dehogy kerül dollármilliókba, nem büntetik ezért a cégeket.

ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
11%

#1


Mert szerinted a jelenség csak akkor zavarja az embereket, ha mobbingnak és bullyingnak hívják, ha pedig zaklatásnak és fizikai/lelki bántalmazásnak, akkor azzal semmi baj? Te szerinted tényleg csak ennyi a bajuk az embereknek vele, hogy mi a megnevezés? Ezt te sem gondoltad komolyan.

ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%

#2: Mint ahogy írtam, ez eddig is megvolt, nem új jelenség. Hogy pontosítsak, nem csak magyar probléma, amcsiban sokkal elterjedtebb pl.


Az emberek mindig is szerették kirekeszteni, bántani a másikat, annak ellenére hogy a szóban forgó ember nem tett olyat amivel ezt kiérdemelte. Néha csak elég annyi, hogy valami miatt más az illető, nem is feltétlenül fizikailag vagy mentálisan, lehet nincsenek menő cuccai vagy nem ugyanazokat a dolgokat szereti stb. Az ember alapvetően egy agresszív faj, ha már a bőrszíned nem ugyanolyan mint a többieknek, simán lehetsz célpontja ilyesminek.

ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
#6: Nem azt írtam, de mesélj még ilyeneket.
ápr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Megvoltni megvolt, csak nem ennyire durván és nem ennyire elterjedten, mint manapság.
ápr. 25. 12:51
 10/27 anonim ***** válasza:
24%

#8


De azt emelted ki.

ápr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!