Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni a munkahelyi...

Mit lehet tenni a munkahelyi mobbing ellen?

Figyelt kérdés
A kérdés fontos, hisz az ember megélhetését leginkább az állása adja.
ápr. 26. 08:39
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
65%
Szólni a főnöknek.
ápr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Úgy értem nem csak az akutális munkahelyen, hanem általánosságban.


A mobbing egyébként meg általában a főnöktől lefelé terjed el, szóval hiába.

ápr. 26. 09:00
 3/37 anonim ***** válasza:
29%

#1


Cringe

ápr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
75%
Tudom, hogy könnyű leírni, kivitelezni annál nehezebb: lelépni. Én is ezt tettem tavaly. Már kezdett rámenni az egészségem is, nem csak az idegrendszerem. Régóta terveztem, hogy dobbantok, de amíg nem találtam új helyet, nem akartam felmondani. Viszont olyan mérgező volt a légkör, mondhatni hétről hétre rosszabb, hogy már nem akartam tovább kínlódni, leléptem. Egyáltalán nem bántam meg. 32/F
ápr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
De mindenhonnan? Még egyszer mondom, nem egy adott munkahelyre értem, hanem általánosságban.
ápr. 26. 09:04
 6/37 anonim ***** válasza:
63%
Nincs általánosság, mindig egy adott munkahely van, sajátos viszonyokkal. Több helyen dolgoztam már, több területen, de olyan még nem volt, hogy mindenütt mobbinggal találkoztam volna. Ez egy minősített dolog, nem olyan gyakori, mint mondjuk a szar munkahelyi légkör, utóbbi ebben az országban lassan általánossá válik.
ápr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
54%

Az egyik opció, hogy ki kell magadat terápiázni. Komolyan. Határt húzni a bántalmazóknak. Sajnos értem, miről beszélsz, 10-ből 9 munkahely mérgező, tele agresszív, bántalmazó vezetőséggel, kollégákkal. A szép szó nem működik az ilyeneknél.

A másik, hogy vállalkozó leszel. Ma már szinte mindenből lehet vállalkozásod.

ápr. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

De ha a főnök a bántalmazó (márpedig a legtöbb helyen az, és általa lefelé a kollégák) akkor hiába húz az ember határt. Ő cége, azt csinál amit akar, és mivel nárcisztikus a társadalmunk, ami magában tartalmazza az önkritika hiányát (ami vezető pozícióban valljuk be veszélyes) hiába húz az ember határt. Ahogy mondtad, a szép szó nem működik, a tetteket meg bünteti a törvény.


Van általánosság. Nem mindenütt van mobbing, csak 10-9 helyen. Az álláshirdetések meg nem tünteik fel, hogy mobbing mentes munkahely.


A vállalkozók meg rommá vannak adóztatva. Hogy jártak a katások is?

ápr. 26. 10:34
 9/37 anonim ***** válasza:
50%

Igen.

A megoldás pedig az lenne, hogy tényleg sorban álljon fel mindenki és lépjen ki. Igen, egymás után minden helyről, ha szükséges.

De ugye itt meg a tanult tehetetlenség lép életbe.

A "máshol sem jobb", "ki kell bírni, más is kibírja", stb.

Ördögi kör.

Az emberek agyát kellene pszichoterápiával kitakarítani. Nincs más megoldás.

Egy ilyen rendszert, meg az élén álló embereket egy egészséges mentalitású, összetartó társadalom már rég kivette volna magából. Komolyan pár száz ember tart sakkban egy országot? 10 millió embert? Oké, ha a gyerekeket, időseket nem számoljuk, akkor legyen 5 millió. 5 millió ember nem bír összefogni és eltakarítani a szemetet? Szégyen.

ápr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
59%

Amikor a munkaerőhiány csak kommunikáció szintjén van meg, de közben tocsog a munkaerőtöbblet, ott egyszerűen nem lehet eldönteni, hogy az ilyen "megoldások", hogy "Hagyd ott a mérgező légkörű munkahelyet" káros és bomlasztó, az ilyeneket nem ártana kötelezni érdemi felelősségvállalásra, azok iránt, akik megfogadták eme tanácsot és azóta nem találnak állást. Így lenne korrekt.


Ezek a dumák pedig hogy azért nem lép le valaki a toxikus munkahelyéről, mert fél a változástól, megszokásból, pláne mazochizmusból, az meg akkora áldozathibáztatás, hogy azt már büntetni kéne.

ápr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!