Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az igaz, hogy kit kedvelnek...

Az igaz, hogy kit kedvelnek vagy kit nem az elsősorban pofára megy?

Figyelt kérdés
máj. 16. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Inkább viselkedés és személyiség függő.
máj. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1

Köszi. Ez sok reményt ad.

Bár nálam jobb indulatú embert nem ismerek mégis kakiként bánnak. Ki érti.

máj. 16. 13:30
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egész pontosan nem lehet elmagyarázni mert ez mindenkinél más és más.


De vannak olyan emberek, nem sok akire ha ránézek első látásra már irritáló. Meg sem kell, hogy szólaljon és ha nem muszáj szóba sem állok vele. Annyira irritál az egész arc/feje.


Kérdésedre viszont....első látásra ismeretlenül pofára megy igen. Van akit pl. állásinterjún alapból pofára fel sem veszik. A másik verzió, ha pofira megnyerő de megismered és egy igazi retardált kretén...

máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Hidd el, te magadt nem tudod annyira megítélni, mint mások.

Tudod, más a kép belülről, mint kívülről.

(Szerintem a jó tulajdonságokat az ember nem magáról állapítja meg, hanem másokról, máskülönben nem számít valid infonak)

máj. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, de nem szeretem én ezeket a leegyszerűsítéseket.


Az emberi kapcsolatok kiépülése hasonló folyamat, mint egy több körös munkahelyi felvételi, ahol csak az jut el a második körre, aki az elsőn megfelelt. Ennek a módszernek a hibája, hogy a külső körökön sokkal olcsóbb szűrést kell alkalmazni, mert ott sokkal több az ember, és lehet, hogy ezeken a felszínes szűrőkön kiesnek azok a jelentkezők, akik a második körben a legjobbak is lehetnének.


A "pofára" rész a legkülső kör az életben. Ha rád néz és valamiért nem vagy szimpatikus, akkor nem fogja megtudni, milyen elbűvölő személyiséged van. Ez nem azt jelenti, hogy pofára döntenek az emberek, hanem pofára döntjük el, kinek adunk esélyt.

máj. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Amikor "pofára megy" valami, akkor az nem azt jelenti, hogy az ítélkezés random vagy esztétikai alapon történik. Az egymásnak adott információ többsége nonverbális: kisugárzás, testbeszéd, mozgás, öltözködés, hangszín, stílus, megfigyelt kommunikáció másokkal, és ezernyi kontextushoz kapcsolódó dolog. Ha valakit nem ismersz, akkor ezek alapján tudsz csak elindulni és jellemzően nagyrészt ebből tevődik össze az első benyomás. Az ítélet persze lehet téves is.
máj. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

“ Szerintem a jó tulajdonságokat az ember nem magáról állapítja meg, hanem másokról, máskülönben nem számít valid infonak)”


Tudományos tanulmányok alapján a megnyerő szimpatikus archoz pozitív belső tulajdonságokat társítanak tudat alatt, míg a kevésbé megnyerő arcokhoz inkább negatívakat. Szóval az semmit sem tesz ha rám akarják fogni, hogy szhar ember vagyok, hiszen ismerem magam, az értékeim és tudom mennyi jót vagy rosszat cselekedtem. Tehát csupán felszínes projekció a részükről az egész.

máj. 16. 14:08
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát csupán felszínes projekció a részükről az egész."


Tehát egy újabb kérdés, aminél a kérdező számára már van egy helyes válasz :).

máj. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8


A 7-es hozzászólásban csak azokra az esetekre utaltam amikor negatívan ítélnek meg valakit alaptalanul, anélkül, hogy ismernék.

máj. 16. 14:25
 10/15 anonim ***** válasza:

Pofára megy a megítélés...

(jó megjelenés, tiszta, fényes cipő, ápolt kéz, nincs izzadtságszagod, tiszta ruha. Ehhez még az ápolt fogsor is fontos, a szőrmentes arc mellett.

máj. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!