Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális ha nagyon sokat...

Normális ha nagyon sokat számít hogy ez életem első munkája? Nekem számított, de a felnőttek folyton lehúznak meg rögtön lerombolják, letörik a lelkesedésem. 18L

Figyelt kérdés
Nekem számított, meg múlt honapban volt a fiatal felnőtt életem első állásinterjúja, és akkor is annyira izgatott és lelkes voltam, meg féltem hogy elrontom, szóval előre gyakoroltam meg összeszedtem a mondanivalómat. Ezek nekem nagyon fontos dolgok, meg mérföldkövek, pedig tudom hogy a többi idősebb tapasztaltabb felnőtt lehurrog érte. De én nagyon boldog voltam. Aztán most megkaptam a munkát, és annira izgatott, boldog meg lelkeees vagyoook, hogy elkezdtem ugrálni örömömbe. Két hét múlva kezdek, és már amiatt is izgatott vagyok, hogy ez lesz az első munkanapom életem 18 éve alatt 😍 Csak attól félek, hogy a munkahelyemen is lesznek olyanok, akik letörik a lelkesedésem, tudom hogy nem szabadna hagynom, de könnyű egy lelkes fiatalt lehúzni meg megtörni, és ezt nem szeretném. Mert én nagyon lelkes vagyok most, és remélem hogy akkor is az leszek, és ugyanilyen lendülettel meg energiával fogok dolgozni. Más is volt így? Egyedul a tesóm örült neki nagyon, ő is a nyakamba ugrott. A tobbi ember meg csak rogton elkezdte hogy majd megunom, meg megutálom egy életre, majd ellustulok, meg stb. Jó lehet hogy így lesz, de én meg végre lassan szeretnék a saját lábamra állni, és elkezdeni építeni a saját életem. És nem akarom hogy lehúzzanak, pedig most miattuk tök rossz kedvem lett, pedig olyan boldog voltaam. Bezzeg amikor nekik jön össze valami, akkor enis veluk egyutt orulok, mert boldogga tesz ha a szeretteimnek barátaimnak van valami boldogsága, vagy sikere. De most jól elrontották az enyémet.

máj. 16. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"előre gyakoroltam meg összeszedtem a mondanivalómat"


ez idősebb korban is javasolt állásinterjú előtt.

Mindenesetre jó dolog, hogy legalább a munkakezdésnél lelkes vagy. Az majd úgyis elválik, hogy meddig tart ez ki, mindenesetre az újdonság varázsa általában nem tart sokáig.


Az semmi esetre sem szép, hpgy ezt valakik úgy kommentálták, hogy majd úgy is megutálod - ez elég gonosz dolog, amolyan "dögöljön meg a szomszéd tehene is".


Sok sikert a munkádhoz, mindenesetre!

máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Haha! :D Amúgy igazuk van a tapasztaltabbaknak, majd erre a témára térjünk vissza 5-10 év múlva.
máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

"Amúgy igazuk van a tapasztaltabbaknak, majd erre a témára térjünk vissza 5-10 év múlva"

Annak, aki nem halad előre, nem fejleszti magát, nem vált melót, nem javítja az életét a pénzből, annak iszonyú szar. Az ilyeneknek sokkal jobb az iskola, mert nem kellett gondolkodniuk, és játszhattak.


Nekem pl. alapvető szükséglet az önállóság, és imádom a munkámat. Régen fos munkáim voltak, de felküzdöttem magam, hogy komoly projekteken dolgozhassak azon a területen, amit szeretek. Iszonyú izgalmas, nem is érződik munkának, és sokkal többet keresek mint azelőtt.


Nekem a munka csak egyre jobb lesz, egyre könnyebben keresek egyre több pénzt. A pénzemet pedig magamba fektetem be, élményeket szerzek, minőségi ételeket veszek, stb.


Az emberek többsége több pénzből több mekit, cigit, alkoholt vesz, vagy TV-t... Persze, hogy úgy szar az egész...


"A tobbi ember meg csak rogton elkezdte hogy majd megunom, meg megutálom egy életre, majd ellustulok, meg stb"

Ez őket írja le. Az ő életük ilyen, és azt hiszik mindenkié ilyen.


Vannak persze szar munkakörök, amiktől én is menekültem, azokat tényleg megutáltam, de én mindig előre néztem, hogy abból a pénzből hogy lépek tovább.

A régi munkatársiam meg 15 éve ugyanabban dolgoztak, minden nap panaszkodtak róla, aztán ha felhozod nekik, hogy mi mást csinálhatnának, védekezni kezdenek, hogy őők nem válthatnak... :)


Annyit megjegyeznék, hogy a mélység számít főleg, nem feltétlen az intenzitás. Én nem ugrálok minden nap a munkába menet, mert már megszoktam, tehát nem intenzív. Viszont még ha szarul is vagyok, akkor is szeretem, és hálás vagyok a melómnak, hogy ezzel tölthetem a napom, és büszke vagyok a munkámra.


"Mert én nagyon lelkes vagyok most, és remélem hogy akkor is az leszek, és ugyanilyen lendülettel meg energiával fogok dolgozni"

Szóval, itt én nem azt nézném, hogy REMÉLEM lelkes leszek, mert az élet változik, nem leszel mindig boldog, de ez nem baj. Inkább azt nézném, hogy miért jó nekem ez a munka? Mihez ez az első lépés? Neked első munkád ez, és lehet ez adja meg neked azt a tapasztalatot, hogy később tudd, mit akarsz valójában.


Nekem az első melóhelyem ritka fos volt, és örökre megjegyeztem, hogy nagyon kell egy szakmai területen profinak lennem, és azóta ezerrel csinálom. Ez a motiváció pedig már megtérült elég hamar. :)

máj. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

a hármas már kezdi kapizsgálni, de egy dolgot még fefelejtett lerni. A éegszarabb munkát is lehet élvezni, ha jó a hozzáállásod.

A mindfulnesst, a flow-t a koncentrációt kezdd el tanulni, , a munka részekre osztását, ezek nagy hasznodra lesznek még.

Az emberek többségének nem a munkája pocsék hanem a hozzáállása. Vedelik az eneria italt, a kávét napi szinten meg a cigit, aztán csodálkoznak ha nem birják.

Az energiaital akkor jó ha 2 hetente megiszol egyet, akkor aznapra meg még talán utána is feltölt energiával, de mindennp inni osotbaság és csak kicsinál. Kávét is hetente egynél többet nem kellene inni.

A reggeli is fontos ha csak egy szendvicset eszel de valami legyen. Meg 2 pohár viz indulás előtt

máj. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kapiskálni*
máj. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A hármas vagyok.

Igen, én ezt is gyakoroltam, és nagyon fos munkákat is jól bírtam, csak ezt bármikor mondtam az embereknek, túl távolinak vagy hihetetlennek tűnt, szóval nem is szoktam már ezt előhozni. :)

máj. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!