Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kell megírni egy...

Hogyan kell megírni egy felmondó levelet?

Figyelt kérdés
1-1,5 héten belül fel szeretnék felmondani, mert új munkahelyem lesz, viszont nem tudom hogyan kell megírni ha azonnali hatállyal szeretnék eljönni maximum még 2-3 napot maradnék ott. A neten is rákerestem, de csak olyan minták voltak ahol a felmondási időt le kell tölteni, én viszont azt nem szeretném, mert ezért elveszíteném az új munkahelyemet. Valamint azt szeretném megkérdezni, hogy indokot kell bele írni vagy nem, mert ez irányban is több félét olvastam, valaki azt írja, hogy kell indokolni, valaki azt, hogy nem. Ha mégis kell akkor milyen indokot írjak bele? Azt, hogy egy új munkahely miatt jövök el? Nem fogja a munkáltató bosszúból azt mondani, hogy töltsem le mégis a felmondásomat? A fejlécbe mit kell írni? Azonnali felmondás? Rendkívüli felmondás? Vagy csak egyszerűen felmondólevél? Valahogy így képzeltem el a szöveget ".... év .. hó .. napjától fennálló határozatlan idejű munkaviszonyomat a mai naptól 2012. június 1. felmondom." Vagy pedig így " Munkaviszonyomat június 4-től felmondom, utolsó munkában töltött napom Június 3." Próbáltam valahogy kiszedni a hivatalos mondatokat, így tudtam össze hozni. Persze a felmondó levél hosszabb lesz, rendesen megcímezve és a többi kötelezővel, hogy rendelkezésre állok a munkaeszközöm átadására stb, általában ezek mind ugyan azok. Légy szíves segítsetek a helyes megírásban. Köszönöm.

2012. máj. 26. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:

MUNKÁLTATÓI RENDKÍVÜLI FELMONDÁS

(a munkavállaló nem vétkes magatartása alapján)

................................ (név)

................................ (munkakör)

Tárgy: Munkaviszony megszüntetése rendkívüli felmondással

Értesítem, hogy cégünknél .... év ........................... hó ...... napjától kezdődően fennálló, határozatlan (vagy: határozott) időtartamú munkajogviszonyát a Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. tv. 96. § (1) bekezdés b) pontja alapján, a mai napon

RENDKÍVÜLI FELMONDÁSSAL MEGSZÜNTETEM.

Tájékoztatom, hogy a tárgyhavi, arányos munkabérét, az .... évi szabadságából igénybe nem vett, arányos szabadságának pénzbeli megváltását, valamint a munkaviszony megszüntetése vonatkozásában kiállított igazolást és iratokat a mai napon átveheti.

Utasítom, hogy a munkakörét, valamint a birtokában lévő, a munkáltató által munkavégzése céljából átadott eszközöket, iratokat a mai napon ................................. munkavállalónak, átadó-átvevő jegyzőkönyvvel, a folyamatban lévő ügyek állásáról szóló tájékoztatással, adja át.

Amennyiben intézkedésemet sérelmesnek tartja, a kézhezvételtől számított 30 napon belül, keresettel fordulhat a ................................................................................. Munkaügyi Bírósághoz (...................................), a Munka tv. 199–202. § rendelkezései alapján. Tájékoztatom, hogy a jogvita kezdeményezésének az intézkedés végrehajtására halasztó hatálya nincs.

INDOKOLÁS:

Munkaviszonyának rendkívüli felmondással történő megszüntetését az a körülmény tette szükségessé, mely szerint .................................................................................................................

Kelt: ....................., .... év ............... hó ... nap



..............................................................

a munkáltatói jogkör gyakorlására jogosult

személy aláírása

2012. máj. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de én nem a munkáltató által írt felmondólevelet kértem hanem a munkavállalóét ami én vagyok. Én akarok felmondani és nem a munkáltató akar nekem felmondani.
2012. máj. 26. 09:59
 3/3 anonim ***** válasza:
uppsz tényleg nem figyeltem, bocs.
2012. máj. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!