Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdőként mikortól kell...

Pályakezdőként mikortól kell TB-t fizetni?

Figyelt kérdés
Most májusba végeztem az iskolába. Szeretnék információt kapni mikortól és hogyan kell a munkanélküli központba bejelentkezni ?

2013. máj. 22. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
December 15.-ig van TB-d. Munkanélkülibe meg odamész irataiddal és ők megmondják mit kell csinálni.
2013. máj. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Így van, ahogy az előző leírta.

Viszont ha december 15 után sem tudsz esetleg elhelyezkedni dolgozni, nem lesz jövedelmed, akkor az önkormányzatnál kérheted, hogy szociális alapon fizessék utánad a TB-t. Mivel ha valakinek nincs jövedelme vagy egy háztartáson belül nincs annyi jövedelem, akkor miből fizesse?

És itt most nem a szüleidre gondolok, mert ő tőlük már ilyen értelemben független vagy, külön háztartásnak számítasz. És amíg nincs élettárs vagy házastárs, gyerek, addig csak egymagad képezed a háztartás részét.

2013. máj. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudom miért kellett a 2-es választ lepontozni.

Ha valakinek a háztartásban lévő jövedelem nem biztosított, akkor lehet szociális rászorultságot igényelni és akkor nem kell fizetni a TB-t.

Aki pedig elmúlt 18 éves, nem jár iskolába, akár a szülőkkel él, akár nem, külön számít. Amikor én végeztem anno a suliba 19 évesen a szakmai tanulmányaim után, akkor nem tudtam elhelyezkedni dolgozni, így a TB-t sem tudtam fizetni magam után, így kértem, hogy szociális rászorultság alapján fizessék helyettem és egyedülinek számítottam, nem számított bele a szüleim jövedelme, mivel nem vagyok iskolás korú, ergo nem vagyok olyan módon eltartott. Így 1 év munkanélküli regisztráltság után még segélyt is lehet igényelni. És ott sem veszik figyelembe a szülők jövedelmét.

Aki lepontozott, az nézzen utána!

2013. máj. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Már nincs 1 év után segély. És már régóta beleszámítják a szülők jövedelmét.
2013. máj. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

És ez mióta van így?

Valami új törvény? Idei vagy tavalyi?

Ugyanis még most is úgy működik tudtommal, ahogy régen.

2013. máj. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16:18, annyit pontosítok, hogy nem akkor, ha nem jár iskolába, hanem ha nem nappalin tanul. Aki levelezőn tanul, a szüleivel él, az is egyedülállónak számít.
2013. máj. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És azért sem tartom valószínűnek, hogy nem így lenne, mert ha a szülők mondjuk egy házban élnek a gyerekeikkel, akik elmúltak 18 évesek, nem iskolásak és van bejelentett munkahelyük, akkor a szülő ne kaphatna például szociális juttatásokat, mert egy háztartásba tartoznának, csak mert egy házban laknak?

Külön számít, én akkor is úgy tudom.

És ugyan nem segély néven működik, hanem foglalkoztatást helyettesítő támogatásként, ha jól tudom, de már változtatják a nevét, de akkor is olyan, mint a segély, azt pedig úgy tudom, hogy még mindig tartós munkanélkülieknek biztosítják, vagyis aki legalább 1 éve regisztrált munkanélküli. Amúgy ez a segély, csak más néven fut. Régen 28 500 volt a segély, amit aztán átneveztek és az összege is már kevesebb, 22 800 Ft.

És vannak olyan dolgok, amiknél azt nézik, hogy hányan laknak egy házban, de ilyen esetben szerintem még mindig különállónak számít egy felnőtt ember, még ha a szüleinél is lakik.

2013. máj. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem számítják bele a szülők jövedelmét!!!!

A szoc tv szerint


család: egy lakásban, vagy személyes gondoskodást nyújtó bentlakásos szociális, gyermekvédelmi intézményben együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező közeli hozzátartozók közössége;


közeli hozzátartozó: a húszévesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező; a huszonhárom évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytató; a huszonöt évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, felsőoktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató vér szerinti, örökbe fogadott, illetve nevelt gyermek,


Aki nem tanul (vagy levelezőn, estin tanul), elmúlt 20, az nem számít közeli hozzátartozónak, így nem lehet közös jövedelmet számolni.

2013. máj. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!