Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az oka, hogy a Magyar...

Mi az oka, hogy a Magyar Postánál a tényleges munka mellett megkövetelik a biztosítási ügynöki munkákat is?

Figyelt kérdés
Szerintem ez a minőségi munka rovására fog menni, amit a lakosság is meg fog érezni. A fiam napokban került oda kézbesítőnek és sajnos a biztosítások megkötését fontosabb dolognak tartják, mint magát a kézbesítői tevékenységet. És sok más dolgot is meg kell csinálnia, rabszolgát akarnak csinálni az alkalmazottakból. A régebbi dolgozók szinte állandó stresszben élnek e miatt. Nagyon nagyon rosszak lettek a munkakörülmények Magyarországon. Tudok olyan esetről is, hogy a nyugdíjára készülő dolgozót egy Biztosítónál bele hajszolták egy csapdába, több százezer tartozással került ki onnan, fizetheti a család kasszájából a tartozását 80 éves koráig. Függetlenül attól , hogy kik vannak hatalmon, nagyon nem volna szabad ilyen dolgokat megengedni!

2013. jún. 1. 21:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
En borzasztoan sajnalom, h a postai dolgozoknak naponta ki kell tenni magukat ekkora stressznek. Biztositast kotni nem mindenki tud. Mikor bemegyek egy csekket befizetni, mar rogton kerdezik, h van-e autom, veszek-e sorsjegyet stb. Nem szoktam kiakadni, mert nem az elottem ulo tehet rola, de a Posta ugy, ahogy van, egy gusztustalan valami, hasonloan mas, allami cegekhez, lasd meg MAV...
2013. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem röhejes, amit csinálnak. Bármit akarok elintézni a postán, már automatikusan mondom utána, hogy "és nem kérek sem lakásbiztosítást, sem sorsjegyet". Már mosolyognak, ha meglátnak. Szerencsétlen dolgozók nem tehetnek róla, az az idióta főnökség találta ki nekik. Nem tudom, mi értelme lehet. Tegyenek ki szórólapokat, akit érdekel, úgyis megtalálja. De miért kell mindenkit minden egyes alkalommal ezzel csesztetni?
2013. jún. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
egyszer majd megnyitják a piacot és már nem csak a postán lehet majd levelet feladni, stb.. emiatt a posta kitalálta ezt a hülye biztosítást és ettől várják majd a profitot, ami szerintem eléggé abszurd, mert az emberek nem emiatt járnak oda.. és főleg nem egy ablakban a hátuk mögött tolongó sorral fognak biztosítást kötni.. arról nem is beszélve, hogy úgy kell az emberekre tukmálni a biztosítást, mint a piaci kofáknak.. ennél alacsonyabbra aligha süllyedhet még a Magyar Posta.. sajnos anyám is náluk dolgozik és baromi kellemetlen neki folyamatosan ajánlgatni, főleg, hogy senkit nem érdekel és csak őt nézik hülyének az ügyfelek.. hiába dolgozik már ott 20 éve és jó munkaerő, senki nem foglalkozik azzal, hogy mennyi levelet, csekket vesz, fel, mennyire hatékony, csak a nyomorult biztosítást, meg sorsjegyet veszik figyelembe, amire szinte senkinek nincs igénye.. és mivel lehetetlen eleget kötni, folyton csesztetik, kirúgással fenyegetik, de nem csak őt, hanem mindenkit... szerintem nagyon undortó dolog amit csinálnak.. ezért megkérek mindenkit, hogy ha a postán jár és biztosítást ajánlanak neki, vagy sorsjegyet, ne az alkalmazottakat küldjétek el a pics@ba, mert nem ők tehetnek róla és nekik ez sokkal kínosabb és idegesítőbb, mint az ügyfeleknek
2013. jún. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%
Mi az oka? Azért a 60000 Ft-ért a lelket is kidolgoztatnák belőled. Mellesleg, mert a Postát csekkbefizetésen kívül nem használja senki, ezért valamiből kell a profit is...
2013. jún. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Pénzéhesek, és csak a profit jár a fejükben. Mondjuk sztem ez nagy ballövés volt tőlük, mert az emberek nagy részét ez kifejezetten irritálja, hogy bemegy a postára csekket feladni, erre rá akarnak tukmálni biztosítást, sorsjegyet, kutyafülét. Ja, meg hogy kész trafik lett a postákból - szerencsére a mienkben rájöttek, hogy ez így nem megy. Legalább a gondolákat elrakták, így nem kellett a pultok között kanyarogni, és nem a sorbánállóknak kellett logisztikázni, hogy egy kerekesszékes elférjen...
2013. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a csökkenő levél,csomag és csekkfeladások okozta bevételkiesést a posta biztosításközvetítési és megtakarítási tevékenységgel próbálja kompenzálni.Gusztustalan dolog ez mivel a dolgozókra pár évvel ezelőtt szó szerint ráerőszakolták ezt a tevékenységet.A fiad nem tudja mit vállalt,ha nem köt elég biztosítást repül.Semmi sem számít csak a biztosítás,sorsjegyeladás.A dolgozókat-tudatosan- lelki terror alatt tartják,zsarolják hogy ha nem tud ügyfélre biztosítást rátukmálni akkor kötnie kell magának vagy családtagjainak mert ha nem akkor ki lesz rúgva.Undorító lett az egész cég.A postai piacnyitás már január elsején megtörtént,remélem lesz olyan cég akinek végre engedélyezik is a tevékenységet.
2013. jún. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A fiam sajnos tudja, hogy mit vállalt,ha nem köt elég biztosítást, tudatában van annak is, hogy röpül. Ez az egyik oka, amiért írtam. De a lakosság is meg fogja érezni, mert oda fog jutni a Posta, hogy kezdő tanít kezdőt és folytassam...
2013. jún. 3. 07:03
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

Sziasztok

Hányingerem van az egész nagy szar postátol.Remélem nem sokáig kell már ott lenem

2013. jún. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%

Tizenhárom év után hagytam ott a postát. Éppen nem a biztosítási, és egyéb termékek értékesítési kényszere miatt, mert olyan munkakörben voltam, ahol ez csak mérsékletesen jelentkezett.

Viszont jól láttam a folyamat beindulását.A kezdetekben (pontosan a legelején) még nem volt olyan durva, sőt, még a plusz pénz lehetősége is felmerülhetett néhány ( utólag kiderült hogy naiv) dolgozóban.

Erről annyit, hogy az értékesítési jutalék minimális, úgy is lehet mondani nevetséges, sőt, egy próbaidő utáni dolgozónál egyenesen megalázó, nem is beszélve egy húsz-harminc éve ott dolgozóról.Sok idősebb kolléga esetében láttam hozzá, de bármilyen munkaadóhoz is méltatlan retorziókat, amiért nem hozta a "tervet".

Amúgy az ottani vicces fizetés lehetne a motivációja a dolgozóknak, pontosabban az, hogy vigyenek haza mellé még valamit, vagy legalább elihassák. :) Ehhez nagyobb értékesítési jutalék kellene, és választhatónak kellene lennie, hogy akarod, vagy nem.

Egyszerű: ha kötsz egy kötelezőt, megtakarítást, vagy bármit, ne egyszer kapjál érte mondjuk háromszáz forintot ( a valós összeget nem tudom, de nem hiszem, hogy javítana szegény postás életszínvonalán), hanem amíg a veled szerződött ügyfél fizet, tehát amíg a szerződés él, minden hónapban kapd meg utána az egy-két százalékát az összegnek.Ügyesebbek egész jó állandó plusz jövedelemre tennének szert, meglenne a motiváció mindenkinek, hogy saját elhatározásból megpróbálja a legjobb tudása szerint.

Biztos vagyok benne, hogy a posta is jól járna, amelyik dolgozónak meg nincs rá érkezése, azt békén lehetne hagyni, a buzgómócsingok úgyis kötnének helyette is.Aztán ő is próbálkozna, ha látná hogy postás Józsi milyen buzgón fizeti a köröket a helyi kricsmiben, viruló fejjel, mert van miből...

Gábor

2013. dec. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

És ez csak egyre rosszabb most is.

Ugyanúgy kirugással , elbocsájtással fenyegetik aa dolgozókat.

A nevetséges fizetésükből még kötelezik is őket arra, hogy ha másnak nem tudnak eleget, akkor maguknak kössenek biztosításokat.

Állandóan nyilatkozatokat íratnak alá, hogy mikorra mit kötnek.


Most a legújabb, hogy bankváltásra kötelezik a dolgozókat mert az Erste bankkal megszűnt a szerződése a postának és minden dolgozónak az FHB banknál kell számlát nyitni.

Még akkor is pl. ha kedvezőtlenebb a folyószámlahitel THM-je.

Sajnos mindezt úgy, hogy fenyegetik a dolgozókat, hogy aki nem megy át lehet év végére munkahelye se lesz...

2014. jún. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!