Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kötelező bolti eladónak...

Kötelező bolti eladónak munkavédelmi cipőt hordania?

Figyelt kérdés
Raktárba nem dolgozok, csak eladótérben egy irodatechnikai áruházban. Semmi nehéz tárgy nincs, max egy nyomtató egy polcon. :) Békát heti 1X kezelek, max gyorsan kihúzok vmit vele, majd vissza a raktárba.
2013. jún. 12. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt kell hordanod, amit a munkahelyed munkavédelmi szabályzata előír. Ha az van benne, hogy a te munkakörödben kötelező a munkavédelmi cipő, akkor sajnos azt kell hordanod.
2013. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha kimegy a munkavédelmi felügyelőség, akkor meg is bünteti a céget pénzbírsággal, mert én nem hordtam a cipőt?...
2013. jún. 12. 21:01
 3/8 anonim válasza:
Igen
2013. jún. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha benne van a szabályzatba akkor kell hordanod, ha nem hordod ki is rúghatnak érte. Ha ők nem veszik észre csak a munkavédelmisek akkor megbüntethetik a céget, az meg a te sarad lesz úgy is.

Szóval hordjad csak nyugodtan, nem olyan rossz az. Az elején igen de hozzászoksz, én is megszoktam az enyémet.

2013. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már nem a céget büntetik, a csekk személyre szóló. 30 ezertől felfele számíthatsz.
2013. jún. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kösz... akkor már csak a munkavédelmi szabályzatot kellene beszereznem, de ha elkérem akkor nem kapok érte mosolyt az biztos.

Vagy a cég nevét kellene beszerezni, aki elvállalta az én cégem munkavédelmi ügyeit, hogy elkérjem tőlük.


Hát szerintem 1 hónap alatt szétmegy a lábam az tuti így...

2013. jún. 12. 21:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha heti egy percet használod a békát, akkor is kötelező az acélbetétes cipő. Nyomós indokkal orvos adhat ki igazolást, hogy ne hordd, de elég nagy procedura, ezáltal viszont ha olyan sérülést szerzel, amit az acélbetét megakadályozhatott volna, elesel a kártérítéstől vagy az emelt táppénztől! Ezt jó, ha tudod!
2013. jún. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hozzá lehet szokni. Én 12 órát talpalok benne. Eleinte szenvedtem benne, de hozzá edződtem.
2015. nov. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!