Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet-e két 8 órás, bejelentet...

Lehet-e két 8 órás, bejelentett munkám egyszerre?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni, hogy jogilag lehet-e egyszerre két teljes munkaidős állásom. Az egyik "normális", 8-16-ig tartó munka, a másik pedig távmunka. (IT) Mindkettő bejelentett heti 40 óra lenne, nyilván a távmunka rugalmas lenne, esténként, hétvégén dolgoznék. Megoldható ez így, vagy valamelyiknek 4/6 órás állásnak kell lennie?
2013. júl. 4. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem fogod bírni. Napi legalább 11 óra munka (plusz bejárás hétköznap a munkahelyre) öngyilkossággal ér fel. Úgy hogy mellette csinálj kajád magadnak, intézd a lakás ügyeit, haza utazz, bevásárolj, számlákat fizesd, megnézz egy sorozatot, takaríts is mellette lehetetlenség, és valahonnan úgyis kifognak rúgni, mert nem fogod jól elvégezni mindkét melót.


Jelenleg most hétköznap 8 órában dolgozok egy helyen, és mellette túlórában egy másik helyen távmunkában. Mindez már több mint 3 hete megy, de úgy, hogy minden hétvégén volt legalább egy szabadnapom, de már kezdek nagyon elfáradni, és egyik munka a másik rovására kezd menni, de szerencsére nemsokára vége.

2013. júl. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Az a nagy helyzet, hogy nem igazán van más választásom, ugyanis több millióra rúg már a diákhitelem, és nem várhatom el, hogy a családom finanszírozza még 30 évig a hitelt és az életemet. Tudom én is, hogy rázós, meg mellette még egyetemre is járok levelezőn, de egyszerűen nincs más megoldás arra, hogy valaha is normális, terhektől mentes életem legyen. Most van lehetőségem sokat vállalni, fiatal vagyok, erős, és nem túl szerencsés anyagi helyzetben lévő, sajnos. Mi mást csinálhatnék? :(
2013. júl. 4. 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Akik hasonló cipőben járnak, ők kimentek külföldre dolgozni. Nem szívesen lennék a helyedben.


Anno dolgoztam kőműves mellett napi 11 órát heti 6 napban, és volt amikor két hétig mindennap, de aztán már nagyon kellett a vasárnapi pihenőnap. Akkor is voltak körülöttem, így nekem az otthoniakkal nem kellett foglalkoznom, de este vacsora után már aludtam is.

2013. júl. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Legalább megfizetett a munkáltató, hogy ennyit kellett dolgoznod? Nagyon durva ez a mindennapos 11-12 órázás, főleg, ha fizikai.


Mennék is külföldre, meg nem is. Sajnos nem vagyok szakmai tapasztalattal bőségesen ellátva és a szaktudásom sem mozog olyan széles spektrumon, mint a munkaadók elvárják (= érts lehetőleg mindenhez, profi szinten) ez pedig itthon is és külföldön is elengedhetetlen. Most kaptam egy lehetőséget, illetve két lehetőséget, szeretnék élni velük, hogy jobb legyen.

A második egyetemet elkezdtem, hogy "vigyem valamire" (látszik milyen sokra vittem...), ez is kicsit visszatart külföldtől egyelőre, bár nyilván túlélném, ha nem fejezném be, vagy ha csak pár év múlva folytatnám.

Viszont a kérdésre nem kaptam választ: hivatalosan lehet két 8 órás állásom, vagy csak 8+4 órás?

2013. júl. 5. 00:16
 5/6 anonim ***** válasza:

jogilag, hivatalosan nem lehet. 8 órás mellett asszem max 4 órás lehet.

a munka törvénykönyvében nézz utána, vagy kérdezd meg egy munkajogi fórumon.


az nem járható út, h keresel a kettő helyett egyet ami jobban fizet? ITban elég jó állások vannak, magas bérezéssel.

2013. júl. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Keresnék én, csak nem vesznek fel, mert nincs munkatapasztalatom, sem pedig olyan széles körű vagy mély tudásom, amivel labdába rúgnék mások mellett. (ez a távmunka nem olyan durván informatikai, ismeretségen keresztül szereztem, nem azért, mert annyira engem akarna bárki is) Hidd el, szeretném én is, ha lenne egy jól fizető állásom, és nem kellene többet vállalnom, de kezdőként nem nagyon adnak esélyt sem, vagy olyan kevés pénzzel szúrják ki az ember szemét, hogy szinte már szégyen. Élni élni kell, a hitelt fizetni kell, nem várhatok arra, hogy néhány hét, hónap után lesz egy jó állásom. Lehet, hogy lenne, de az is lehet, hogy nem. Mindenesetre nyitott szemmel járok majd.
2013. júl. 6. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!