Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunkán vagyok és a munkatá...

Diákmunkán vagyok és a munkatársam úgy beszél velem, mint egy kutyával. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jó, tényleg ügyetlen vagyok sokszor, mert most dolgozok életemben először, de olyan rondán beszél velem, hogy gyakran majdnem elsírom magam. 10 percenként beszól valamit, kioktat, hogy milyen béna vagyok már megint, mit csináltam már megint rosszul. Már félek bemenni dolgozni, szorongok miatta és minél inkább görcsölök, próbálok neki megfelelni, annál inkább elszúrom.
2013. júl. 5. 16:17
 1/10 anonim válasza:
40%
Azt hiszem erre van valami törvény, hogy biztosítani kell a megfelelő mentális légkört az ember számára. Másik meg erősen súrolja a becsületsértés fogalmát is.
2013. júl. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Erre kb minden diakmunkan lehet szamitani
2013. júl. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Minket is bekóstoltak a gyári dolgozók közül 2-3ember, én egy darabig hagytam mert akkor voltam ott először és úgy voltam vele hátha ad egy esélyt, nem adott

Mikor négy szemközt maradtam vele megmondtam neki hogy velem ne ordibáljon, ha baja van valamivel akkor ne rajtam adja ki, megmondtam neki azt is hogy nem jó szántamból vagyok itt, de nem is akarok barátkozni velük mert pénzért jöttem, és így is álljunk egymáshoz


Elhallgatott és többet nem szólt

21/F

2013. júl. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem felettesed, akkor szólsz a felettesednek.
2013. júl. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tetris ***** válasza:
67%

A munkatársad valszeg egy nagy papucs lehet otthon. Vagy ha nőnemű, akkor vagy verik, vagy csalják.

Biztos, hogy van valami sérelme, valahol megalázzák, ezért ő továbbadja ezt neked.

Szerintem már ki van rád élezve, már direkt azt lesi, mivel tud belédkötni.

Figyelj! Tudom, hogy könnyű ezt mondani, de próbálj meg nem túl nagy jelentőséget tulajdonítani a dolognak. Végülis csak néhány hétről van szó, nem évekről. Annyit meg kibírsz. Igyekezz minél kevesebbet hibázni, aztán annyi.

Emiatt nehogy már sírjál! Ugyan!

2013. júl. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Üdvözöllek a nagybetűs életben.


Nekem akárhány melóhelyem volt még mindig volt valaki, aki beleköpött a jó légkörbe.


Mindenhol vannak ilyenek de mi magyarok még ilyenebbek vagyunk. A normális, kedves emberekből van a legkevesebb.


Egyébként meg azért van mert hagyod magad.

Diákmeló vagy sem akkor sem beszélhet így veled. Te legalább annyival több vagy, hogy veszed a fáradságot és nem lógsz otthon a szüleid pénzén.


Egyet tehetsz: egyszer megmondod neki, hogy ha szépen mondja akkor is megérted nem hülye vagy csak kezdő és ő is volt az egyszer.

Otthon anyukával lehet így beszélni meg azzal, aki ezt a stílust tanította.

Mással biztos nincs ekkora bátorsága hát rajtad tölti ki.

2013. júl. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Először is próbálj meg vele négyszemközt,őszintén beszélni,és elmondani neki,hogy legyen szíves stílust váltani veled szemben.Ha ez nem vezet eredményre,szólj a főnöknek,hogy gondod van a kollegával.
2013. júl. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak frusztrált és irigy Az a baja, hogy te "csak" diákmunkán vagy, tehát tanulsz, tehát nála mindenképpen többre viszed majd. Ha visszavágni akarsz, akkor hangsúlyozd ki, hogy most megkeseríthet 1-2 hónapot (évet) az életedből, de a vége úgyis az lesz, hogy te feljebbkerülsz, amíg ő itt rohad meg, ha viszont jó hangulatot akarsz, akkor hízelegj neki, mondjuk kérj tőle tanácsokat, amlítsd meg, hogy milyen sokra becsülöd őt a szakértelme miatt, emlegesd sűrűn, hogy számodra nem a diplomás ember az intelligens, hanem a jólelkű... az ilyen sötét prolikat ezzel leveszed a lábukról, onnantól még ő fog védeni téged másoktól.
2013. júl. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, én egy Intersparban voltam gyakorlaton annak idején. És természetesen olyan embereket tettek oda vezetönek, középvezetönek, akiknek alacsonyabb volt az iskolai végzettsége, mint most nekem. Annyival voltak elöbbre, hogy a kis vegyesboltos rosszindulatú Marikanéninek voltak a lába kapcái évekig, és ezt figyelembe vették tapasztalatként, mikor beleírták jelentkezésükkor az önéletrajzukba. És most ezért verik a mellüket, hogy ök elörébb vannak nálad. Én most külföldön dolgozok, megbecsülnek, nyelveket beszélek, stb... Aki annak idején megalázott,az most a magyaron és talán egy nagyon pici oroszon kívül nem beszél semmilyen nyelvet, belefullad a hitelébe, stb... Fel sem fogja magáról, hogy sötét mint az éjszaka... Jusson ez eszedbe, szorítsd össze a fogaidat, és próbálj meg rajta mosolyogni.
2013. júl. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Aspartia ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy ha ennek az emberkének visszaszólsz, akkor békén fog hagyni. Szerintem itt már nem érdemes azzal próbálkozni ,hogy szépen kérd meg.

Anno velem is ba__kodott egy liba gyakorlati helyen, és visszapofáztam neki, utána békén hagyott már, sőt már az volt, hogy nem értette, hogy mi ketten miért nem vagyunk jóba!? :D 8Egyébként én is úgy jártam már be, hogy lestem ,hogy a csaj ottvan-e, vagy nincs és akkor nyugodt napom lesz. Alig vártam ,hogy szabaduljak.)

Úgyhogy pofázz vissza neki, de kegyetlenül. Ez most lehet hülyeségnek tűnik, de ha még nem csináltál ilyet, akkor gyakorold valakivel, vagy tanulj meg szófordulatokat. gondolom aki piszkál téged, nem egy nagy észlény. (Mert hát aki normális ember, az nemigen ba__gatja a másikat csak azért mert az neki jól esik...) Szóval bele fog telni egy kis időbe, amíg úgy isten igazából megtanulod magad megvédeni. Sőt lehet elsődjére nem is fog igazán sikerülni, de ne könyveld el vereségként ezt.


Meg kell tanulnod kiállni magadért.

Sok szülő nem tanítja meg a gyerekét arra, hogy védje meg magát, csak arra tanítják meg hogy fogadjon szót, meg viselkedjen rendesen, stb. De ez az életben kevés.


Alapjában véve én is inkább kerülöm a konfrontációt, de ez itt szerintem már kevés. Ahol gyakhelyen voltam, ott is rá kellett jönnöm, hogy hiába engedem el a fülem mellett a beszólásokat, és teszek úgy, mintha nem zavarna, attól még nagyon is zavar.

Pláne ha olyan közegben vagy, ahol olyanok dolgoznak, akiknek max a való világ az érdeklődési körük.


Egyébként is diákmunka terén mi az a k__va nagy dolog amit max el lehet b__zni? Nyilván van olyan, de ált azokat rendbe is lehet hozni, és kigondolná, de ezekből lehet tanulni. Szóval gondolom nem egy cég vezetését bízzák rád, jézus. Ráadásul kezdő diákmunkás vagy, nyilván ha annyira sz_rul dolgoznál, már rég repültél volna. Szóval erősen föl van fújva a dolog, gondolom. Egyébként is hibákból tanul az ember, és ezekből szerez tapasztalatot.


"A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel. Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el."


Ennyi.

2013. júl. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!