Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hány éves kortól lehet diákmun...

Hány éves kortól lehet diákmunkát vállalni?

Figyelt kérdés
Szórólapozni szeretnék. 14 éves vagyok, és mondta nekem egy emberke hogy nem biztos h tudom csinálni. 14 évesen nem szórólapozhatok szülői beleegyezzésel vagy valami? egy ilyen magán ember alkalmaz engem vállalkozó.
2013. júl. 12. 18:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Mert azt mondja h ha feketén megyek akkor meg ha elkapják akkor sokat kell fizetnie de amúgy csak boltokba kéne vinnem, és most komolyan, hogy apnának el?! van kb 500 bolt ahova kellene vinnem és ennyi.
2013. júl. 12. 18:43
 2/3 anonim ***** válasza:
16 éves kor alatt hivatalosan nem vállalhatsz semmilyen munkát, diákmunkát sem. sokkal hivatalosabban működnek a dolgok, mintsem ahogyan te azt gondolod (ez nem kioktatás), az embereknek mindenről el kell számolni, szerződést kell aláírnod, ha munkát vállalsz, stb. tehát simán "lebuksz", ha feketén dolgozol, és te meg a munkáltató egyaránt megszívjátok. várj még két évet ezzel, addig pedig próbálj meg máshogy pénzhez jutni. segíts öregeknek vásárolni, cipekedni, vigyázz kutyákra, kisgyerekekre, stb.
2013. júl. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha betöltöd a 15. életévet, szülői engedéllyel az iskolai szünetekben lehet. Előtte nem. Szóval ha nem mostanában van a szülinapod, akkor majd jövőre.

16 éves kortól pedig már lehet, bár vannak munkakörök meg éjjeli mőszak, stb, amit csak 18 felett lehet. De szórólapozni jövőre is oké.

2013. júl. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!