Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit írnátok búcsúlevélbe...

Ti mit írnátok búcsúlevélbe egy szémét kollektívának?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem, itthagyom ezt a szemétdombot. A kollégáim hisztérikus pcsák, meg néhány, aki pénzért mindent eltűr, és bárkit eltapos, plusz a főnököm, aki egy szadista perverz állat. Kb. mind örül, hogy elmegyek, mert utálnak (egymást is utálják, de engem a legjobban). Milyen búcsúlevelet írjak? Valami totál standard és érzelemmentesre gondoltam, annál nincs megalázóbb.
2013. júl. 14. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Minek egyaltalan irni nekik? Orulj hogy megszabadulsz toluk, ne is foglalkozz veluk!
2013. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
És mi van, ha később szükséged lesz referenciára tőlük? Én nem csak emiatt nem írnék, hanem azért sem, mert ebből lerína mennyire keserű vagy és csak nevetnének rajtad. Ne okozz nekik ezzel örömet!
2013. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
az egyik volt kollégám szerint soha nem szabad magunk után felégetni mindent, mert a jvőt nm tudhatjuk. és mennyire igaza van.
2013. júl. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Előnyök-hátrányok.

Mit érsz el vele? Elolvassák, megvonják a vállukat, örülnek, hogy elmész. Azt hiszed, majd mély érzelmeket ébresztesz bennük? A fejükhöz kapnak, és taknyuk-nyáluk egyben lesz, amikor könyörögnek, hogy bocsáss meg?

Minek búcsúlevél? Kár a színházért. Ha nem tudnám, hogy munkahelyről beszélünk, azt hinném, egy 14 éves lány vagy.


Milyen károd származhat belőle?

Sosem tudhatod, kivel keresztezi még az utatok egymást. Referencia, vagy csak egy vélemény kell rólad, kár nagyobb tüskét hagyni a többiekben.


Ha mosolyogva, kedvesen és intelligensen tudnál távozni, az volna a legfájóbb nekik. Ők is tudják, hogy egy szemétdomb, irigyelni fognak, hogy lelépsz. Ha viszont még kavarsz is egyet a szaron, pont ezzel kovácsolod őket össze - ellened. Mind jól egyet fog érteni abban, hogy mennyire utálnak téged.

2013. júl. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Tapasztalatból tudom, hogy az ilyen nem ér semmit az ilyen sekélyes egysejtűek nem fognak magukba szállni és megváltozni. Fel sem fogják fogni a leveled tartalmát mert nem is akarják felfogni. Ismered a mondást? Nincs sértőbb az igazságnál!

Dafke sem fognak a kardjukba dőlni a leveled nem fog érni semmit csak magadat alázod le.


A legtöbb, amit tehetsz az a nyilvános vélemény nyilvánítás ha már nem tudod magadban tartani a véleményed.


Én is hagytam magam mögött szemét bagázst és az utolsó nap mindenkit kiosztottam de nem érzelemtől ellilult fejjel, hanem tárgyilagosan, konkrét dolgokkal és nem tudtak vissza vágni mert nem tudták megcáfolni, amit mondtam.


Te is elmondhatnád nekik milyennek látod őket és, hogy egymással szemben is milyen szemetek máskor meg azt tapossák, aki épp nincs ott és ennél csak jobbat találhatsz.


De, amit én tennék: inkább hagynám őket nem érnek annyit. Csak mosolyogva megjegyezném, hogy sokkal jobb helyre megyek, ahol nyugodtabb, barátibb a légkör. Ebből tudni fogják, hogy igen hát itt nem ez van és neked sikerült megszabadulni...

2013. júl. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmijet. Csak örülj, hogy elmész és kész. Dobj el a kezedből mindent és menj.
2013. júl. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

hallo.......

nem akarok beszólni nekik, csak valami uncsi elcsépelt közhelyekből álló búcsúlevelet küldeni.

Nálunk azt szokás, mindenki küld a kör-búcsúlevelet, aki elmegy.

2013. júl. 14. 22:40
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Hát, valószínűlg nem fog tetszeni, de, amikor viharos módon elhagytam legutóbbi munkahelyemet, ami igencsak hemzsegett a korrupt, álszent furcsa emberektől, férjemtől hallott, régi katonai leszerelési versikét kiáltottam el szép nőiesen: "itt hagyom a tanyátokat, b.sszátok az anyátokat!"

Tudom durva, ráadásul nem gyárban mondtam fel, de adott helyzetben még finomkodónak is éreztem.:) Sok sikert!

2013. júl. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A 4. válaszolóval egyetértek..


Bár a te helyzetedben egyszerűen nem írnék semmit.

2013. júl. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Amado atya ***** válasza:
Teljesen helyén való a 8. válaszoló "Itt hagyom a tanyátokat..." kezdetű népi szösszenete, én is ezt mondanám. :)
2013. júl. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!