Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Találtam egy idézetet a...

Találtam egy idézetet a citatumon. Ti mennyire értettek egyet vele? 31/F

Figyelt kérdés

"Olyan világban élünk, ahol mindenkit motiválni kell, csak abba nem gondolunk bele, hogy a motiváció hiányának is épp mi vagyunk az okai. Mára ebből is sikerült üzletet csinálni. Motivációs tréning, persze jó pénzért. Én aztán most úgy megmotivállak, hogy kettéáll a füled, s mindezt ráadásul hétvégén. Mert miért is ne töltenénk a hétvégét olyan emberekkel, akik hétköznap már sikeresen antimotiváltak minket? Talán jobban motiválná szegény áldozatot egy sörös focimeccses délután vagy a szerelmével megejtett könnyed séta a parkban. De nem biztos, valószínűleg nincs igazam, mivel nem vagyok motivációs szakember."

(Egri László)



2013. aug. 26. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értek egyet. Ha tudnád, mennyi ember van, akinek el kell magyarázni, hogy ha nem tesz semmit a jövőjéért, akkor 5 év múlva, 10 év múlva pont ugyanott fog tartani, ahol jelenleg. El sem tudod képzelni, mekkora "munka" rávenni embereket, hogy a sorsáért felelős embert a tükörben keresse, ne a múltban, ne a politikusok közt stb. Saját testvérem, akivel egyforma körülmények közül indultunk, csak ő félbehagyta a sulit, nagyon fiatalon gyereket szült, majd "természetesen" hitelhegyeket vett fel, mai napig mondogatja, hogy DE JÓ NEKED, MILYEN SZERENCSÉS VAGY. Mintha nem az orra előtt zajlott volna az életem, nem látta volna, én mennyi mindent tettem, amit ő nem, ő komolyan úgy gondolja, hogy én szerencsés vagyok, azért tartok sokkal előrébb.


Bizony a legtöbb ember hajlamos belesüppedni a kis jelenébe, beletörődik, hogy neki ennyi jutott és bár szenved, mégsem tesz egy lépést sem azért, hogy majd valamikor könnyebb legyen. Én így látom, bárcsak tévednék..

2013. aug. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, 36/N
2013. aug. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!