Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit írjak bele az önéletrajzomba?

Mit írjak bele az önéletrajzomba?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy pályakezdő vagyok és szeretnék elhelyezkedni a tanult szakmámba. Sokat olvastam, hogy mit és hogyan is kéne beleírnom az önéletrajzomba de még mindig nem nagyon tudom, hogy akkor pontosan mi az ami mehet és mi az ami felesleges. A helyzet az, hogy pár ismerősömet végigkérdeztem de nagyon különböző válaszokat kaptam.


Az önéletrajzom vázlata:

Személyes adatok

Munkatapasztalatot (ezt kihagytam ugyanis nincs olyan tapasztalat amit a tanult szakmában szereztem volna.

Tanulmányok

Nyelvismeret

Egyéb jártasságok


És itt is lenne a kérdésem, hogy itt sokan mondták, hogy fel kell tüntetni, hogy az adott szakmában mire is vagyok képes. A kérdésem pedig, hogy tényleg fel kell tüntetni vagy nem? (Én csak azért gondolom, hogy nem mert hát gyakorlatilag minek soroljam fel azt a tudást ami a szakmában van? Úgy gondolom, hogy úgy is kiderül, hogy mennyi tudok az interjú vagy esetleges teszt során.) Viszont ha fel kell tüntetni akkor hova is kéne írnom? Az egyéb jártasságokhoz nem írhatom mert az nem egyéb tudás, hanem az szakmám).


Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett remélem azért érthető amit írtam és remélem tudok segíteni.

Előre is kösz.



#önéletrajz #mit írjak az önéletrajzba
2013. okt. 24. 03:11
 1/2 anonim ***** válasza:
A szakmai tapasztalatot írd bele. Csak itt annyit, hogy ugye pályakezdő vagy, de szeretnél a végzettségednek megfelelő munkát. Írd bele az egyébbe ha van jogsid, számítógépes ismereteket, a tulajdonságaidról pár szót ami a munkához előny. Pl csapatszellem, kommunikációskézség blabla.
2013. okt. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

én is pályakezdő vagyok

ugye a lap tetejére a neved kerül

személyes adatokhoz az e- mail cím és telszám is odakerül, az e- mail címed a neved legyen, ne valami idétlen cím


írd le a tanulmányaid, hogy mettől meddig tanultál abban a suliban, én a középsulihoz odaírtam, hogy a szakdolgozatom miről szólt és mennyire jó lett


utána a szakmai tapasztalat, én varrónőnek tanultam, szóval nekünk volt gyakorlatunk, beírtam, hogy nyári gyakorlatunk volt a suliban és hogy miket varrtunk


hobbi, ide próbáltam érdekes dolgokat írni, persze ami a szakmámba vág, hogy szeretek ezt meg azt varrni és hogy miket varrtam már itthonra

azt ne írd be, hogy szeretsz olvasni, meg moziba járni, mert szokványos, találj ki valami olyat amit mondjuk nyáron is csináltál


az egyébhez beírtam, hogy sokat jártunk kiállításokra az osztállyal és mindenféle ruhákat megnéztünk


szerintem nem kell beleírnod, hogy miket tudsz a szakmádon belül, mert egy állásinterjún, vagy ha jelentkezel úgyis megkérdezik, hogy miket tanultál


én nem írtam bele a nyelvismeretet, mert csak leérettségiztem belőle, de nem beszélem, és a hiányosságokat nem szabad beleírni


[link]

2013. okt. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!