Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi alapján válasszam meg a jövőm?

Mi alapján válasszam meg a jövőm?

Figyelt kérdés

Jelenleg gépgyártás technikusnak tanulok, 2-3 év tapasztalat után szeretnék külföldre menni letelepedni és nyelvet tanulni, viszont mindig is szerettem volna világot látni.

Hallottam az óceánjáró luxushajón dolgozóktól, hogy milyen jó munka ez, ingyen szállás, kaja stb.

A problémám az lenne, hogy nem tudom mit válasszak a szakmámat, vagy egy teljesen idegen nyelvi környezetet 0 gyakorlattal?

A fő problémát az jelenti, hogy a hajókon 10-12 óra munka van és sosincs szabadnap.

Attól félek, ha 2-3 év tapasztalattal otthagyom a szakmámat és 5-10 évre elmegyek óceánjárókra dolgozni akkor teljesen elfelejtem a szakmámat.

Viszont ha nem megyek el, akkor itthon nem tudok megélni a fizetésemből, külföldön meg szinte minden elmenne a fizetésemből és világot se látnék, viszont tudnám a karrieremet építeni.

Ti mit tanácsoltok? Mit tennétek a helyemben?

Megjegyzem középfokon beszélek angolul, viszont már látom, hogy idegen, angol anyanyelvi környezetbe ez kevés lesz.

Németül meg egyáltalán nem beszélek, viszont Ausztriában akarok letelepedni, esetleg Hollandiában.

Várom a válaszokat...



2013. nov. 4. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem akarok beleszolni de a jövődet nem te választod:-)
2013. nov. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj, de akik az ilyen szövegeket nyomják azok fognak a MegDonácban dolgozni, meg szemetet válogatni mert abban bíznak, hogy majd az élet megoldja a gondjaikat :-)
2013. nov. 5. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:

" teljesen elfelejtem a szakmámat."


Ha jól látom, ennyi a baj a jól kereső változattal. De ez baromság. Ha el lehetne felejteni komolyabban, akkor is számtalan bénával és maroknyi pengével kell versenyezz...


Tehát vagy nincs baj, vagy más a baj. Például fosol, és meki-elmélettel dobálózva kompenzálsz túl.

2013. nov. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

En oceanjaron dolgoztam 7 evet, fosuli utan mentem ki.NAGYON nagy elmeny volt, rengeteg gyonyoru helyre eljutottam, vegigbuliztam azt a het evet!A munka kemeny, de hol nem az?!Es cserebe van penzed, marmint, ha tudsz sporolni!Mert, sokan esnek abba a hibaba, hogy nem tesznek felre eleget, felelik, amit kint keresnek (es hiaba mondod most, hogy Te mas vagy, az elso szerzodesbol mindenki uj laptoppal, uj kameraval, uj okostelefonnal stb. jon haza, mert megteheti).Viszont most, hogy befejeztem, nagyon nehezen talalom itthon a helyem, mert nyilan kozel nem keresek ugy, mint kint, es raadasul, a fizetesem nagy resze elmegy megelhetesre.Szoval, ha ujra kezdhetnem, max. ket evre mennek ki (bar nagyon nehez abbahagyni!), eppen azert, hogy ne essek ki az itthoni eletbol.Mert visszajonni igy, hogy hiaba diplomam van (kozgaz), nincs referenciam itthon, a kulfoldi meg senkit nem erdekel, es nem ertek egyet az egyik hozzaszoloval, aki azt mondta, hogy nem lehet elfelejteni egy szakmat!Igenis el lehet, mert ha az ember evekig nem dolgozik benne, kiesik a gyakorlatbol, raadasul rengeteg valtozas van szakman belul mindenhol, szoval, igen, ez benne van a pakliban!

En a helyedben elfelejtenem az oceanjarot, mert ha kimesz, ott fogsz ragadni hosszu evekre!Inkabb koncentralj a szakmadra, es a szakmadon belul probalj elhelyezkedni Hollandiaban vagy Ausztriaban (bar ahhoz ra kellene ulnod a nemet nyelvre!)!Mindenesetre, sok sikert!Es, ha megis az oceanjaro mellett dontesz, es van kerdesed, irj privit, valaszolok mindenre!

2013. nov. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az utolsónak köszönöm az értelmes választ.

Azon is vacilálok, hogy mi lenne, ha 2-3 szerződést ott lehúznék majd itthon is dolgoznék 2-3 évet majd megint vissza, ha úgy értem.

Erről mi a véleményed?

2013. nov. 10. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!