Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki akarok menni németországba!...

Ki akarok menni németországba! Segítség?

Figyelt kérdés

angol nyelvet beszélem alap fokon. Németországba szeretnék kimenni mert annyira nincs messze. Hogy müködik ez? Van kint valami magyar cég? Vak világba nem akarok kimenni,de kb mennyi ft volna az amivel kilehetne indulni?

22f


2013. nov. 10. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem beszélsz németül, akkor nagyon rizikós, mert simán átverhetnek.

A face-en a külföldi magyarok csoportjaiban rendszeresen van egy-egy átvert, aki ott sír segítségért.

Sajnos abban nem bízhatsz meg, hogy majd kint segítenek a magyarok.

2013. nov. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Először is el kell döntened, hogy mivel is akarsz foglalkozni (gondolom ezt te már tudod csak nem írtad le) és akár rakhatsz is fel netre álláshirdetést. Vannak cégek, akik azzal foglalkoznak, hogy kivisznek magyar embereket dolgozni. Ezt egy fejvadászon keresztül intézik, az én apukám is így talált Németországban állást. Szerintem jobb, ha német cégeket keresel, mint magyarokat, de vigyázni kell mert át is verhetnek, ha nem tudsz németül! Apropó a német tudás nem árt egy alapszinten, de az én apukám és 0-ról indult amikor először kiment dolgozni. Az angollal (tapasztalataim szerint) nem sokat tudsz a németeknél kezdeni. Úgy-ahogy megértik és vannak, akik tudnak is válaszolni angolul, de a legtöbb akikkel én találkoztam nem értették.

Ami fontos, hogy legyen egy bejelentett lakcímed az ügyintézések miatt. Aztán egy EU kártya is kell, amit ingyenes igényelhetsz.

Hogy mennyi pénz kell ez sajnos nem behatárolható, de megpróbálom nagy vonalakban összeírni neked. Tegyük fel nincs munkád és lakhelyed se, amikor kimész, úgy fogok számolni és forintban. Először is az utazásra kell pénz, ha olcsón akarsz kijutni, akkor nézhetsz buszjáratokat is. Oda-vissza 20.000Ft a legolcsóbb. 2 hónap kinn élés olyan 180.000Ft körül mozog, hogy rendesen tudjál enni, inni stb. Aztán ha lakbért is fizetsz az 60-80.000Ft körül van.

Ha szerencséd van és olyan fejvadászhoz kerülsz, akkor úgy indítasz, hogy kapsz lakhelyet és segítenek elintézni a papír ügyeket, úgyhogy nem kell majd aggódnod, hogy mit, hogyan kell csinálnod. Az én apukám a bajor tartományba került és egy faházban él, ahol több magyar együtt osztozik. Természetesen külön szobájuk van, de a konyha, nappali stb stb közös. Viszont nagyon jó körülmények között élnek és nem egyedül! Amúgy a németek nagyon kedvesek és segítőkészek (órákat tudnék mesélni a pozitív élményeimről :)). Ha jól dolgozol és látják, hogy tanulod a németet (vagy esetleg már tudod is - az a legjobb!) akkor nagyon jól fogsz járni kint. Tapasztalatból mondom.

Ha esetleg kérdésed lenne vagy segítség kell írj privátot nekem nyugodtan :D

2013. nov. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bumbi02 ***** válasza:

Én nem ajánlanám nagyon a közvetítőket, kivéve ha valaki konkrétan egy közvetítő céget tud ajánlani, hogy "Na, én velük jöttem ki", (és ismered a személyt), mert folyamatosan mennek az átverések, talán pár hete volt, hogy 3 srácot kihoztak ide Salzburgba, odaadták a pénzüket a közvetítőnek, az meg eltűnt, ők meg pénz nélkül, német tudás nélkül Salzburg közepén...


Szóval, ha ki akarsz jönni, a legegyszerűbb ha a neten munkát keresel, bár német tudás nélkül nagy melókat az ember nem talál. (mosogató, rakodó, takarító)


Ha szezonállást kifogsz, akkor annyi pénz elég, amivel az ideutat fizetni tudod, mivel a szezonállásokon 90%-ban van szállás és kaja biztosítva. Ha albérletet akarsz bérelni, akkor már húzósabb a történet, mivel még egy 300 eurós kis garzonnál is, minimum 1 havi kaució (rosszabb esetben 2 havi kaució és 2 havi provizió), amivel együtt már 600-700 euró, amit le kell tenni az asztalra bérbevételkor. Fiatalként érdemes WG-t keresni (többen béreltek egy lakást, a fürdő és konyha közös, és mindenkinek saját szoba, de ugye jóval olcsóbb is)

2013. nov. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!