Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti dolgoznátok anyátokkal egy...

Ti dolgoznátok anyátokkal egy helyen?

Figyelt kérdés

Pályakezdő fiatal lány vagyok, 2-3 hónapja nem találok állást. Végső elkeseredésében anyukám ( a tudtom nélkül!!) bevitte az önéletrajzomat a munkahelyére, ahová lehet, hogy felvennének. Na, de könyörgöm, inkább lennék öngyilkos, mint, hogy a nap 24 órájában anyámmal legyek! Reggel együtt kelnénk, együtt utaznánk be, egy irodában ülnénk egymás mellett 8-16 h-ig, együtt utaznánk haza, együtt érnénk haza, és utána is együtt lennénk itthon. MINDEN NAP!! Én ezt nem bírnám, és szerintem nem is egészséges. Még ha lenne párom, vele se, nemhogy anyámmal.

Megértem, mert szeptember óta ingyen élek itthon (amit persze majd visszafizetek, írjuk a tartozásaimat), sajnos, előtt diákmunkából havi 40.000 Ft-ot haza tudtam adni neki, de a diákmunka ugye megszűnt.

De komolyan inkább a halál...és nem azért, mert nem akarok dolgozni, hanem mert ANYÁMMAL nem akarok 24 órán keresztül együtt lenni. Ő is utálja a munkáját.

Nem tudom, mit csináljak, ha behívnak állásinterjúra?

Inkább meghalnék, vagy elköltöznék...de ha nem sikerül elköltöznöm, inkább meghalnék.

Egyébként beadtam már sok helyre az önéletrajzomat, szóval nem a sültgalambot várom, ez is a bajom, hogyha elkezdenék egy GYŰLÖLT munkahelyen 8-16 óráig dolgozni, hogyan tudnék elmenni hétköznap délelőtt mondjuk egy kívánt munkahelyre állásinterjúra?



#anya #munkahely #gyűlölt
2013. nov. 21. 07:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én ugyanis szeretem a szüleimet. Apámmal is jártam el dolgozni sokszor - és élveztem.
2013. nov. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ne hisztizz, hanem örülj, hogy van munkád, és menj el dolgozni. Közben simán lehet munkát keresni, és továbblépni ha mégsem tetszik.
2013. nov. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem:D Még az hiányozna:D
2013. nov. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, én szeretem a szüleimet...
2013. nov. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De hogyan lepjek tovabb,ha a kötött munkaidö mellett nem tudok elmenni allasinterjura? Masok ezt hogy oldjak meg? pl ha de.10-re behivnak valahova,nekem meg 8-16-ig munkaidöm van.
2013. nov. 21. 07:39
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elkéred magad egy-két órára. Cserébe nem mész ebédszünetre aznap. Mondod hogy orvoshoz kell menned vagy valamit kitalálsz. Egyébként én szívesen dolgoznék a szüleimmel, én is szeretem őket. Inkább örülj, hogy van munkalehetőséged, sok ember irigyelne érte, hidd el:)
2013. nov. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

Ezalatt a 2-3 hónap alatt hány interjúra hívtak be? Miért hiszed, hogy rövidesen behívnak valahova és fel is vesznek?

Ma protekció nélkül nem nagyon lehet munkát találni. Akkor meg főleg nem, ha nincs munkahelyi gyakorlat és tapasztalat. Ez ma már elvárás.

Vagy azt várod, hogy anyukád még hónapokig, vagy évekig eltartson?

Örülj, ha lesz munkád. Interjúra eltudsz menni, ha nagyon akarsz munka mellett is.

2013. nov. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

Ne haragudj. ilyen anyukával lehet hogy én sem szívesen lennék egész nap.40.000Ft-ot már diák létedre is haza adtál és mégis összeírja a tartozásaidat?A reggelit is felszámolja, vagy mi a frász??

Nehéz ilyen helyzetben tanácsot adni, de szerintem az lenne a leg praktikusabb, ha vállalnád egy időre, hogy anyád melóhelyén dolgozol.Nem tudom, mekkora a munkahely, de lehetséges, hogy nem kéne feltétlenül egy helyiségben dolgozni vele.Közben meg keresgélhetsz másfajta állást.Persze ha olyan tipus, aki folyamatosan szemmel tart és mindenbe beleszól, akkor inkább ne vállald, majd találsz mást, vagy tanulj addig is valamit...

2013. nov. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy egy munakhelyen vagytok, még nem kell napi 24 órában együtt lennetek.

A munkahelyen eleve dolgozni kell(ene), ott majdnem mindegy, hogy ki van melletted a szobában.

Reggel nem kell anyáddal együtt menni oda, mehetsz elöbb/késöbb is. A munkaidö után meg végképp nem kell vele lenned, menj el sétálni vagy csinálj valamit, nem vagy anyádhoz növe. (Szerintem itt VELED van valami gond, ha eszedbe sem jut, hogy nem együtt kellene jönni-menni, mégha ugyanott dolgoztok is.)


Ha meg valahol dolgod van, akkor kérhetsz a fönöktök pár órát, amikor valamit el kell intézned (az nem tartozik a fönökre, hogy pontosan mit, lehet orvos, vagy egyéb nagyon privát dolog is).


Az meg, hoyg ez "gyülölt" munkahely - ha eddig nem dolgoztál ott, akkor mi alapján minösíted?!?!?!


MEllesleg én kb 5 évig dolgoztam egy munkahelyen anyámmal, de a legtöbbször még az ebédszünetet is külön töltöttük el, és sem oda, sem visszafelé nem együtt mentünk, csak nagyon ritkán. (PEdig én is ott laktam vele egy lakásban). Mindketten hagytunk a másiknak privátszférát, és semmivel sem volt rosszabb, mint ha más munkahelyem lett volna.

2013. nov. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én örülnék egy ilyen lehetőségnek.Vállald el közben is meglehet ám oldani az interjúkat.
2013. nov. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!