Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért tekintik természetesnek...

Miért tekintik természetesnek a munkavállalók?

Figyelt kérdés
Azt hogy a munkáltató fenyegeti öket hogy ezren állnak sorba a munkáért, hogy befogják a szájukat ha jogtalanság éri öket, hogy nem tudnak elöbbre lépni, hogy nem kaphatnak magasabb fizetést, hogy elvárják a megalázkodást, hogy eltürik a lekezelést, hogy rokoni, ismerettségi alapon osztják a poziciókat stb. Ha a munkavállaló számára természetes ez, akkor miért csodálkoznak ha így is bánnak velük? Persze könnyü azt mondani hogy ha ellenszegülsz akkor repülsz. No de nincsen az embereknek büszkesége hogy kiálljanak magukért? A pénz az megér annyit hogy azért az emberek eladják a lelküket, hogy lealacsonyítsák magukat? Hol van az a határ, amikor a munkavállaló "fellázad" és kiáll magáért?
2013. nov. 29. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tekintik természetesnek.

Én legalábbis nem. Fontos a munka, fontos, hogy legyen pénzem, de nem ér meg bármilyen áldozatot.

Én már olvastam be egykori főnökömnek egy teljesen indokolatlan megaláztatás miatt, és később el is mentem arról a munkahelyről. Munkanélküli lettem? Igen, pár hónapig. Azóta rosszabbul keresek? Kb. ötezer forinttal igen. Megérte felállnom és eljönnöm? Természetesen. Egy munka sem ér annyit, hogy az embert a sárba tiporják és/vagy hogy tönkremenjen benne.

2013. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

" No de nincsen az embereknek büszkesége hogy kiálljanak magukért?"


Tudod, az a baj, hoyg a büszkeségböl sem enni nek tudsz, sem lakbért fizetni, a gyereknek sem tudsz kaját venni!!!!


A legtöbben azért nem "büszkék", mert akkor éhenhalnának ök is meg a családjuk is.

2013. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

mi van téged ma vmi munkahelyi atrocitás ért, a főnök megmondta a magáét, és nem tetszett...

itt a másik kérdésed, ez is kb ugyanezt taglalja...


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__5..

2013. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kiállhatsz magadért, de akkor mehetsz, ami oké akkor, ha utána haza tudsz költözni a szüleidhez amíg nem adódik jobb, de ha van mondjuk hitel, esetleg egy gyerek, akinek ennie muszáj, akkor azért nem olyan könnyen kapálózik az ember. Nem mondhatod egy kigyereknek, hogy "szívem, én szeretnék neked téli kabátot venni, de apa/anya büszkesége most fontosabb".
2013. nov. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Te nem tudom hol élsz, de amilyen munkanélküliség van, meg aki dolgozik is alig tud megélni és szerinted van kedvük pattogni? Vagy nagyon szerencsés vagy és nincsenek ilyen gondjaid, vagy még fiatal vagy és akkor még ezután fogsz rájönni mennyit jelent az, hogy egyáltalán munkahelyed van....
2013. nov. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsò, tèvedsz mert azt a kérdèst nem èn írtam. Persze büszkesègböl nem lehet megèlni. De mennyivel jobb hosszú távon önmagunknak és a családnak hogy ingerült, feszült depressziós az ember a munkája miatt? Elsö! Le a kalappal elötted!,Ma pl èn is "finoman beolvastam" a fönökömnek jogosan. Ezzel másokèrt is kiálltam akik nem mertek szólni. Válaszkènt megfenyegetett hogy "máskèpp" fog "eljárni" velem.
2013. nov. 29. 17:37
 7/8 anonim válasza:
nekem a fönököm ma azt mondta hogy hétfön számolunk. Szerencsére nem találna olyan embert a helyemre aki ezt a poziciót be tudná egyböl tölteni mert több szakmával rendelkezem és mind kell ide. Amugy meg csalna elfelé 2 másik cég csak ezt ö nem tudja. Igy nagyon nyugodt vagyok.
2013. nov. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt van egy érdekes cikk, és érinti a kérdésed:


[link]


Szerintem nagyon igaza van. Itt nincs megfelelő szakszervezet, ha lenne, és tényleg működne, komolyan büntetné azokat a munkáltatókat akik visszaélnek a hatalmukkal.

2013. dec. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!