Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Németországban élő emberek...

Logout99 kérdése:

Németországban élő emberek tapasztalataira lennék kíváncsi?

Figyelt kérdés
Készülnék kimenni a feleségemmel,és a 6 hónapos kislányommal! Munkahely biztosítva lenne,illetve van. A megélhetési költések re lennék kíváncsi...persze nem a létminimumra,hanem egy átlagos nem fényűző, luxust nem igénylő havi megélhetési költségre, élelmiszerárak rá elsősorban! Érdekelne még hogy jól értesültem e hogy ha van kint lakóhelyünk bejelentve,akkor a feleségem kaphat e kintről családi pótlékot,illetve ún. kiegészítő pótlékot( Kindergeld,Kinderzuschlag). Hogy működik a lakástámogatás igénylése , kinek jár, stb. Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat !!

2013. dec. 4. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:

én éltem kinn, de most itthonról intézem a kinti ügyeimet...

berlinben kb azt tudnám mondani...a magyar viszonylathoz képest, h olyan mintha itthon minden nap a westendbe járnál vásárolni, ruhát, cipőt, meg a match üzletbe kaját...árat tekintve, de legalább itthon 3szor annyi fizuból gazdálkodnál...szóval kicsit több kiadás, de nagyobb a bevételi oldala is...

persze nektek a család szempontjából nem tudom miket kell igényelnetek, mert én nem így mentem ki.

2013. dec. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) mindenkitől elnézést a helyesírási hibákért, jól akartam írni,csak a prediktív szóbevitel megváltoztatta es nem vettem észre.
2013. dec. 4. 19:44
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

Itt olvashatsz a kinti dolgokról.

2013. dec. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!