Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan aki kultúrális...

Van itt olyan aki kultúrális közmunkás?

Figyelt kérdés
Elmondaná hogy hogyan került be a programba, mit dolgozik, és mit kell csinálni a 2 napon amikor nem dolgozik? (úgy hallottam hogy 5 napból 3-at dolgoznak, 2 napot pedig nem dolgoznak hanem vmi kèpzèsre járnak)
2013. dec. 11. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk vannak ilyen munkások, 2 napon csak tanulnak ( a közeli falvakból és városokból jönnek a tanárok) , a 3 napon dolgoznak (?).

Tapasztalat azt mondatja velem hogy a 3 napon nem igen dolgoznak, hanem csak látszólagosan,sőt, a munkából elég sűrűn haza járnak.

Én képzésen veszek részt. 1 hónap múlva, 4 hónap iskola, 1 hónap munka.

2013. dec. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És abban a 2 napban mit tanulnak?
2013. dec. 11. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:

NEM! Ez nem igaz! Heti 5 napot kell dolgozni, napi 8 órában. 3 napot a partnerszervezetnél kell ledolgozni és 2 napot a Művelődési Intézetnek. Nálunk nincs lazítás, dolgozunk rendesen, ha van egy szabad óránk, akkor is keressük a munkát. Ahol nem dolgoznak, ott a partnerszervezet a hibás, hogy nem ad nekik munkát. Nincs heti 2 nap képzés. Januárban lesz 2 hét képzés és ennyi. Előtte és utána is dolgozunk, heti 5 napban, napi 8 órában.

Én a partnerszervezet munkájába segítek (vagyis lassan már én csinálom az egészet. Egyébként rendezvények szervezése, előkészítése, lebonyolítása, a foglalkozások lebonyolítása, faluképjavítás most a feladatom, amellett, hogy a Művelődési Intézet is ad feladatot.

2013. dec. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kulturális közfoglalkoztatás egyáltalán nem keverendő a nagy téli közmunkaprogrammal. Ott kell tanulni 2 napot (írni, olvasni) és 3 napot dolgozni. A kulturális teljesen más és teljesen más típusú (tanult) embereknek lett kitalálva.
2013. dec. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem minden városba és faluba máshogy van. Én az első válaszoló vagyok.

A nagyon tanulás a faluba úgy működik, hogy év közbe tanítják őket a növények gondozására, valamint tanárok jönnek a közeli falvakból.

Most elméletileg oktatják őket, mert kint a földeken nem igen van munka. Legutoljára karácsonyi díszeket készítettek, valamint amit láttam, az sem volt nagy tanulás, hanem valami közös banzáj, mert mindenki vitt valamit az órára. A tanárt semerre sem láttam, viszont ők vagy 3 órán keresztül szenvedtek.

( Megjegyzés, nekem ott kellett takarítanom, ahol ők " tanultak", így meg kellett várnom, hogy végezzenek, addig meg elmenni nem lehetett).

Az, hogy itt keresnek e munkát, nem tudom, én keresek, és csak reménykedek, hogy gyorsan munkát találjak.( Megjegyzés: Talán lenne munkám egy messzebb városba, de napi 2-2 órás utazás + 8-10 óra munka. A tömegközlekedés katasztrófális. Itthon jobbik esetbe 8-10 órát tudnék lenni, és a páromat csak havonta 3-szor látnám a váltott műszak miatt.

2013. dec. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ezzel a közmunkával földekre nem is lehetne kimenni, akármilyen idő van. Ez szervező, adminisztratív, feltáró irodai közfoglalkoztatás. Oktatás januárban van, ahol megtanítják az értékfeltárás módját és a számbavétel formáit, a szervezés alapjait és az értékleltárak összeállításának formáit. A nevében is benne van, hogy ez kulturális. Te kevered a nagy téli közmunkával.
2013. dec. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!