Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az egészségügyi dolgozóknak...

Az egészségügyi dolgozóknak milyen a munka idejük?

Figyelt kérdés
hogy van beosztva, hányra mennek dolgozni, hogy vannak az ünnepek és az éjszakai ügyelet

2013. dec. 26. 15:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A munka törvény könyve szerinti 168 óra, a többi az adott munkahelytől függ.

Valahol 8 óráznak, valahol 12 óráznak. A munkaidő kezdete szintén változó.

Ügyelet az orvosoknak van, az ápolónőknek ugyanolyan műszak az éjszakai is, mint a nappali, csak jár rá éjszakás pótlék. (csak nem fizetik ki)

Ünnep, éjszaka, hétvége, egyéb ilyen dolgok nem számítanak.

2013. dec. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
...illetve az ünnepnap is valahol számít, pl egy rendelőben, de pl egy kórházi osztályon nem számít, ugyanolyan mint bármilyen másik nap.
2013. dec. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nincs éjszakai pótlék, délutánra, éjszakára egységesen 30% műszakpótlékot kapunk, mi 12 órázunk.
2013. dec. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 intrepid ***** válasza:
Fekvőbeteg intézményben nem lehet "lekapcsolni" a betegeket, őket ápolni kell mindig. Jellemzően 7-00 kor kezdődik a nappalos műszak, előtte 15 perccel be kell érni, átadás - átvétel. Műszak végén szintén átadás - átvétel, ha nem készültél el a munkáddal(papírmunka), ingyen túlóra. Azért ki lehet bírni.
2013. dec. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ahol én lakom, itt az ápolónőknek 12 órás munkaidejük van, nappalos és éjszakás. Reggel 6-tól este 6-ig, és este 6-tól reggelig.
2013. dec. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk az orvosváltás 8-kor van, az SBO-n 8-20-ig és 20-8-ig vannak bent, fekvőbeteg osztályokon 8-16-ig tart a rendes munkaidő, az ügyelet pedig 16-8-ig.

Járóbetegeknél pedig változó, valaki csak délután rendel.


A nővérek az SBO-n 7-kor és 19-kor váltanak, máshol 6-18-ig vannak. Éjjelre kevesebben maradnak. Az egyműszakosok pedig változóan 6-8 között jönnek.

A beteghordók úgy tudom 6-7 körül jelennek meg, éjjelre értelemszerűen csak néhányan maradnak. Az asszisztensek, adminisztrátorok leginkább egyműszakosok és 6-8 között kezdenek, kivéve a sürgősségin ahol 6-kor váltanak.

Mindenkinél alapesetben forgóműszak van, azaz nappal, éjszaka, alvónap majd pihenőnap.

Ünnepkor a hétvégi beosztás van érvényben, tehát pl. fekvőbetegeknél egy orvos ügyel reggel 8-től következő reggelig.

2013. dec. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, szerintem fogalmad nincs az eü-ről, fekvőbeteg osztályon folyamatos ellátás van, nem ügyelet (egészen mást jelent az ügyelet fogalma, más díjazással).
2013. dec. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Te egészségügyben dolgozol?

Valóban mást is jelent az ügyelet, szerintem a járóbeteg-ellátásra gondolsz, aki nagyjából háziorvosi feladatot lát el, esetleg a sürgősséggi osztályokra.

Viszont a fekvőbetegeknél is ügyeletnek nevezik az éjszakát.

A folyamatos ellátás fogalma nem zárja ki az ügyeletet, a nővérek is ügyeletesnek nevezik magukat, az orvosoknál pedig egy sima fekvőbeteg osztályon nincs váltóműszak, 8 óra rendes munka, az ezen felüli időt pedig ügyeletnek nevezik, amit külsős orvos is végezhet. Hétvégén pedig nyilván a 8 órában dolgozók nem jönnek. Szóval az ügyeletes vigyáz a "rendre", ha van ideje alhat is. Külön orvosi ügyeletekkel foglalkozó cég van, akik a vállalkozóként dolgozók díjazását intézik.

2013. dec. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
tanuló vagyok még, röntgen asszisztens leszek.
2013. dec. 27. 11:07
 10/13 anonim ***** válasza:

A 7. válaszolótól kérdeztem, ha ő is egészségügyi dolgozó náluk biztos másképp nevezik az ügyeletet. :)

A röntgenasszisztensek munkaidejéről nem tudok sokat, szerintem kis eséllyel dolgoznak éjszaka, a kórházakban a sürgős esetek miatt maradhat bent egy-egy asszisztens, de amilyen mértékű a leépítés lehet csak az orvos éjszakázik. Bár mintha az éjszakai leleteket is aláírná asszisztens, nem igazán emlékszem.

A járóbeteg és osztályos vizsgálatokat nappal végzik, a mindenféle képalkotó központok, tüdőgondozók nappal tartanak nyitva, valahol hétvégén is ott vannak, a nagyobb központokban pedig késő estig fogadnak járóbetegeket is.

Szerintem munkaidővel kapcsolatban nézd meg meddig vannak nyitva az olyan helyek ahol röntgenasszisztensek is dolgoznak.

2013. dec. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!