Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki "csak" tanul, szorgalmas,...

Aki "csak" tanul, szorgalmas, lelkiismeretes, megbízható, de nem nyomul, nem besúgó, nem rokon, az soha nem boldogul?

Figyelt kérdés
Teljesen lehangol, hogy hiába tanultam, vagyok szorgalmas, megbízható, mégsem vagyok olyan személy, aki előre tudna lépni, hanem minden munkahelyen kihasználnak, csomó hasznot lehúznak rólam, míg akik két mondatot sem tudnak és nem is dolgoznak, azok többszörösét keresik.
2014. jan. 15. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Mert az számít hogy mennyire vagy fa-szagyerek.
2014. jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert az élethez talpraesettség és törtetés is kell, nem csak a jó dolgok.
2014. jan. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ez a talpraesettség tanulható? Ahogy körülnézek, nekem úgy tűnik, nem nagyon.
2014. jan. 15. 12:57
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Önsajnálattal nem jutsz előre, de erkölcsösen lehet, max nehezebb, mintha undorító módon nyomulsz. viszont akkor hogy nézel a tükörbe?
2014. jan. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Ez a hogy nézel tükörbe mondás sztem nem jön be az átlag életben, nem feltétlenül kell mások kárára menni, de néha muszáj olyan lépéseket tenni az előrelépés érdekében amihez nincs kedvünk.


Meg nem csak az a kérdés hogy nézel tükörbe, hanem az is hogy egy vesztes vagy egy győztes köszön vissza onnan.


Meg ez is olyan, kinek mi az "undorító"...a másik így is-úgy is szemétnek fog tartani ha sikeresebb vagy nála, de ez kit érdekel?

2014. jan. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

"Ez a hogy nézel tükörbe mondás sztem nem jön be az átlag életben, nem feltétlenül kell mások kárára menni, de néha muszáj olyan lépéseket tenni az előrelépés érdekében amihez nincs kedvünk. "

Ilyeneket azok mondanak általában, akik simán áttaposnak másokon, de ki akarják magyarázni a bizonyítványukat. Nem, én nem teszek durván megkérdőjelezhető lépéseket a karrieremért, nem teszek keresztbe másoknak stb. Így talán lassabb a dolog, de legalább fair play.

2014. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megértem a kérdésekben leírtakat. Mert egy cipőben jártam veled. Engem is kihasználtak, mert tudtam dolgozni, nem voltam lusta és jó tanuló is voltam. Aztán úgy döntöttem felmondok, többé nem leszek más alkalmazottja idehaza. Talán meglepő de életem ekkor kezdett jobbra fordulni. Ekkor a családi gazdaságban dolgoztam a szülői fészekben. A megtakarításom nőtt, időmilliomos voltam, nem csörgött reggel a vekker, bejártam a világ nagy részét. Külföldön sem bíztam az alkalmazotti sorsban, ezért aranyásó is voltam, fémdetektorral aranyrögöt kerestem. Nem vicc. Kissé unalmas volt, de fél nap alatt megvolt az amit idehaza diplomával egy hónap alatt kerestem meg. Ma nincs az a mézesmadzag amiért újra gazemberek cselédje lennék. Dolgozzanak ők nekem, ők a gazemberek. Persze ma is elkövetem azt a hibát néha hogy szívességből vagy szánalomból megsegítem őket. De majd javulok.
2014. febr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves Nr. 7, nagyon köszönöm, amit írtál! Csak most tévedtem ide vissza :), de nagyon hasznos, jó ezt olvasni és igazad van teljesen. Erőt adott.
2014. máj. 6. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!