Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell nekem ugyanannyi...

Miért kell nekem ugyanannyi pénzért megszakadni a munkába, amennyiért a férfiak csak üldögélnek? Csak mert nőnek születtem?

Figyelt kérdés
2 hónapja dolgozok egy gyárban, végső megoldásként elvállaltam. De olyan szintű megkülönböztetést tapasztalok hogy hihetetlen. Nemrég felvettek sok új férfit, azzal a céllal, hogy a sorokon csak ők dolgozhatnak, a nők pedig csak csomagolhatnak ezentúl, pedig semmi férfit igénylő munka nincs a soron, eddig évekig nők is csinálhatták. Végzettségben meg tapasztalatban is teljesen egyenlőek vagyunk, simán a nemünk a különbség. Most képzeljétek el, hogy ugyan annyi pénzért a pasik 8 órában ülő munkát végeznek, csak a kezük mozog csuklóból. Nekem meg 8 órát végig kell állni, percenként lehajolni, folyamatosan ide oda járkálni, meg emelgetni a teli dobozokat. 2 órával munka kezdés után már folyik rólunk a víz, a lányokról.
2014. jan. 17. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt miért nem a főnöködtől kérdezed?


Én is mondhatnám, hogy masszőrként miért itthon ülök, amikor a nők több 100eket keresnek sima mezei papírral 0 tudással, csak azért mert van 2 mellük?!

2014. jan. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Azért nektek kell hajolgatni, mert szép a feneketek.
2014. febr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a következőképpen gondolkozom:

Elvállaltam egy munkát annyi pénzért, amennyit kínáltak érte és nem foglalkozom azzal, más mennyit kap érte.

Ha nem felel meg ennyi munkáért, ennyi pénz nem vállalom el.

Persze van amikor nincs választás. Akkor azért vállalom el, mert kell a pénz. De akkor is az van: ennyi pénzért ezt vállaltam!

És ha nem tetszik, akkor odébbállok.

Ha meg nem tehetem, mert pillanatnyilag nincs rá lehetőségem, akkor meg nem eszem magam rajta, más miért kap többet.

Csak a magam hangulatát cseszem el. Nem szerencsés dolog.

2014. febr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!