Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez az élet? Vagy van, aki...

Ez az élet? Vagy van, aki avval keres pénzt, amit szeret csinálni?

Figyelt kérdés

Két éve dolgozom főállásban, és bár eddig is voltak hullámok az életemben most kezd igazán elegem lenni..

Tudom milyen nehéz munkát kapni, és van az a helyzet, mikor az ember szinte bármit elvállal csak végre hasznosnak érezze magát. Ugyanakkor most hogy belesüppedhettem egy irodai, aktatologatós-telefonálgatós-intézkedős munkakörbe és a napjaim ráálltak erre a 1 óra utazás, 9 óra gürizés, 1 óra hazaút, hurrá, hétvége! rendszerbe, és örüljek az évi 20 nap szabadságomnak, hát eléggé elmegy az élettől a kedvem. Közben a környezetemben is mindenki így látja, hogy "ez az élet" ezt le kell tudni, utána azt csinálod, amit akarsz. De nekem az, hogy napi 11 órát kidobok a kukába és utána élhetek az igen sovány.

Ez tényleg ilyen tragikus, vagy van remény, hogy az ember talál számára szimpatikus foglalkozást, ahová örömmel megy be, és nem fásul bele 1,5-2 év után?


Keresgélek egyfolytában, azonban lehet, hogy mindenhol rányomja a bélyegét az ember hangulatára, hogy a munkáltató ilyen mértékben rendelkezik az időddel, szabadságoddal.

Aki tapasztaltabb, hogy látja ezt a dolgot?



2014. jan. 17. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
"Vagy van, aki avval keres pénzt, amit szeret csinálni?"-ezt a luxust huszonévesen nagyon nehezen engedheti meg magának bárki is. Ha pedig sok a pénzed és mégis, akkor nagy veszteségeid lesznek. Erre két kifejezés magyarázatot ad: élettapasztalat és megfelelő kezelése az embereknek.
2014. jan. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen találhatsz olyan munkát, amit szeretsz!


Nekem amúgy fordított gondom van: szó szerint imádom a munkámat, a főnökömet, az ügyfeleket, a munkatársakat, a bíróságot, ahova járok... Minden happy, az igazi álom munka. De! Sajnos nem keresek eleget. Itthon lakom és el kell tartani, mert nem elég a fizetés.


Úgyhogy másikat keresgélek, és közben szó szerint a szívem szakad meg. :(

2014. jan. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

én például azt csinálom amit szeretek. néha nekem is tele van a hócipőm, de nincs az hogy rosszul legyek a munkahelytől(volt ilyenre is példa). családias a légkör, mindenki normális. a fizetésem a képzettségemhez igazodik(D kategória a közalkalmazotti bértáblán). én napi 2 órát utazom és 6 órát dolgozom+ ügyelet. összességében még így is több szabadidőm van mint másoknak, mert 2-kor legkésőbb le tudok lépni.


21L

2014. jan. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


„"Vagy van, aki avval keres pénzt, amit szeret csinálni?"-ezt a luxust huszonévesen nagyon nehezen engedheti meg magának bárki is.”

Miért? 30-40-50 évesen mitől lenne erre több lehetőség?


15:35, ilyen szempontból hasonló helyzetben vagyok, hogy ami érdekelne munka (szociális terület) kb. éhbérért van, itt meg, még ha nem is keresek sokat, azért magyar viszonylatban jó, és legalább biztos munkahely. Ugyanakkor teljesen értelmetlennek érzem, amit csinálunk.. ettől a "papírtologatástól" nem lesz jobb a világ.

2014. jan. 17. 15:59
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Szociális területen dolgozom én is. Erre a pályára készültem, érdekel a munka, és szeretem többnyire, de sokszor utálom csinálni. Miért? Mert kevés a fizetés, nulla a megbecsülés, nem lehet előre jutni, sokszor szélmalomharc az egész (az ügyfelekkel, a hatóságokkal, a feletteseddel, vagy éppen a törvényekkel). Egyébként megsúgom, itt is aktatologatásból áll a munkavégzés leginkább. Mindent le kell papírozni, kőkemény határidők vannak, rengeteg hivatalos levelet kell írni. Rengeteg az adminisztráció. A kliensekkel való beszélgetés, nekik való segítségnyújtás, meghallgatás, tényfeltárás meg minden ilyen, amit pl.: a főiskolán oktatnak, hogy "mit csinál a szociális munkás" az csak humbuk, mert az adminisztáció, és a határidő háttérbeszorít mindent. Mert ha kapsz egy ellenőrzést, és megnézik az aktádat... akkor nem mondhatod azt, hogy "nem volt időm hivatalos levelet írni, mert éppen Kis Pista nyavajáit hallgattam" Keményen megbüntetnek százezrekre, ha nincs rendben az adminisztáció, de akár a bíróságon is felelhetsz a hibádért.

Szóval szerintem félre légvárakkal. Minden munkahelynek vannak árnyoldalai. És igen ez az élet. Dolgozol, hazamész, csinálsz valami mást, aztán dolgozol. Viszonylag szerencsés vagy, mert rengetegen dolgoznak 12-14 órában is. Szerintem nincs olyan, hogy valaki mindig szereti a munkáját, mélypontok mindenütt vannak, de hozzáállás kérdése hosszútávon.

2014. jan. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen normális, ha beleunsz pár év alatt. A hobbi is olyan, hogy hiába szereted csinálni, belehülyülnél, ha csak azt kellene mindig csinálnod. Elvileg ajánlott is kb 4-5 évente munkahelyet váltani, egészségügyi szempontból. Csak épp az a baj, hogy az átlag magyar ember nem engedheti meg magának, hogy váltson, mert hiába jól képzett, értelmes ember valaki, ettől még nagyon nehezen talál másik állást, pláne olyat, amiből meg is tud élni. Nyugaton annyiból jobb a helyzet, hogy a pénz legalább nem probléma, meg lehet élni, sőt gyereket is lehet nevelni minimálbérből is. Persze állást találni ott se könnyű.
2014. jan. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Te napi 11 órát dolgozol...nővérem 15-öt :P
2014. jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Előbb tanulj meg írni. Nem avval, hanem azzal, és aztán akarj irodában dolgozni.
2014. jan. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezért kell olyan munkát csinálni ami sz@r de sokat fizet. A pénzt nem elherdálni, hanem befektetni. Ezek után pedig válogathatsz, mert nem a pénz után fogsz menni, hanem a kellemesség felé.
2014. jan. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
* Igen, Magyarországon ez az élet. 2 millió a munkanélküli! Bármilyen ember pótolható! Lesz@rják, hogy neked kevés a pénzed, nem tudsz belőle megélni, nincs szabadidőd, egész nap nem látod a napot és nem vagy szabad levegőn. Eszközök vagyunk.
2014. jan. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!