Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Amikor nincs igazi motiváció,...

Amikor nincs igazi motiváció, nem is lehet munkát kapni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok rossz munkaerő , igyekvő vagyok , belefektetem az energiát a munkába . Sok év után lettem munkanélküli és azóta nagyon sikertelen vagyok a munkakeresésben . Egyrészt változtatni szeretnék és más munkát keresnék a régitől eltérőt . Nincs elég önbizalmam , sokszor nagy bátorság kell hogy a cv-et is elküldjem valahova . Már arra is gondoltam ,hogy mivel nincs gyerekem ,meg nem kell a számlákat fizetnem ézért nem is él bennem az ösztön ,hogy tíz körömmel kaparjak munka után .

2014. febr. 6. 11:31
 1/10 anonim válasza:
100%

Az a helyzet hogy Magyarországon , alapon is nagyon nehéz munkát találni,én is folyamatosan ezzel ütközök,vagy túl sok az iskolám vagy éppen nem egy ' retardált ' ember vagyok!

Az hogy így veszíted el magad , szerintem lelkileg vannak problémáid , először is magadba tedd helyre a dolgokat ,de amit így írtál én úgy érzem nem teljesen oké ott belül minden veled.

Mottóm : ' ami nem öl meg az megerősít ' ;) sose add fel a reményt ! :)

Kívánom neked hogy pozítivan állj az élethez ! :)

2014. febr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóképp éreztem én is mint Te. Néhány hete jött a változás nálam. Elég sok interjún jártam, azonban indok nélkül mindenhonnan elutasítottak. 1 alkalommal át is csesztek. Azóta szinte már utálat vagy inkább gyűlölet van bennem, akárhová is jelentkezek, mert mindenhol óriási elvárások vannak, mintha egy csatatéren kellene átküzdeni magad egy szaros melóért és legtöbbször így is a cél előtt vérzik el az ember. Dühít az egész és komolyan utálom már csinálni, úgy érzem semminek semmi értelme.
2014. febr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Én is sok helyről kapok vissza utasítást , 16 évemet kezdem iskolával ! ...

De megpróbálok pozítiv lenni , te is próbáld meg ! :)

Sajnos , sokszor engem is meglep milyen embereket vesznek fel , és még annyit választ se kapok sokszor hogy ' hé te hülye , nem kellesz ' és igen , sokszor számomra is megdöbbentő hogy milyen helyzet van...:/ de fel a fejjel , hamarosan jobb lesz ! :)

2014. febr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kis szerény meg mimóza lelkű vagyok , és az ilyeneken sokan szeretnek áttaposni . A harcos énem már réges régen feladta a harcot , nem látta értelmét .

Akarok én pozitív lenni ,de mint a második kedves válaszoló írta , a legegyszerűbb , minimál béres munkára is úgy válogatnak ,hogy az már néha vérlázító .

Az a gondom ,hogy nem tudom magam jól eladni sem önéletrajzilag sem a munka interjún , pedig tudom ,hogy nem vagyok egy lusta , naplopó , lojális is, túlórára is hajlandó vagyok de ezt nem tudom tolmácsolni az interjúztató(k) felé .

Valahol nagyon degradáló az mikor , már egy olyan munkára sem hívnak interjúra ,ami semmiképpen sem haladja meg a tapasztalatom tudásom.

2014. febr. 6. 11:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Túl sokan keresünk munkát. Azt szokták mondani, hogy 1 munkakörre 400-500 ember jelentkezik általában.

Ebből nagyon minimális az esélyed arra, hogy téged találnak majd a legmegfelelőbbnek.

Sokszor át se nézik az összes jelentkezést, mert nincs rá ember aki foglalkozzon vele és/vagy nincs rá elég idő.

Ott tartunk, hogy kiváltság lett dolgozni. Sajnos.

2014. febr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Munka után járni nem nagyon hálás dolog , főleg,ha nem tudja ,érzi az ember a csínyját-bínyját .

Arról meg még nem is beszéltem ,hogy mennyire kínos már mások előtt , hogy még mindíg nem helyezkedtem el .

Próbálok erőt gyűjteni , pozitívabb lenni , de ilyen alacsony önértékeléssel és ennyi sérelemmel amióta az eszem tudom ,nem könnyű .

2014. febr. 6. 12:01
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es , ez egy kegytlen kör , nem értékelem magam nincs önbizalmam , most nincs minkám , amíg nincs munkám egy hasztalan lúzer vagyok és ez így megy körbe körbe . Próbálok változni , erősebb ,határozottabb ,kiegyensúlyozottabb lenni , de míg minkanélküliként tengetem az életem ez szerintem nehezen fog menni . És mikor olyan munkára is jelentkezem ,amit mindenki ellenez ,mert én attól többet érek szerintuk ,ne degradáljam már magam , én meg ezzel nem értek egyet .De tény ,hogy pár munkát nem gondolok túl magas szintűnek és mikopr még arra sem kapok visszajelzést , akkor már komolyan azon kezdek gondolkodni ,hogy mi is a nagy gond még akár az életrajzommal is . Valótlan dolgokat nem állítok magamról ,azt nem tartom helyesnek ,olyan dolgokat írok be amiket valóban tudok is hozni,teljesíteni .
2014. febr. 6. 12:23
 8/10 anonim válasza:

Teljesen átérzem a helyzetedet.Ezzel én is így vagyok sajnos...már nem tudok mit kezdeni magammal annyiszor csalódtam. elegendő tapasztalatot így meg sosem szerezek amiket elvárnak botrányos!

ennyi pénzért csicskát csinálnak belőlünk..

2014. febr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Teljesen hasonló cipőben járok én is, de másoknak könnyű tanácsot adni. :)

Első ötletem, hogy sportolj. Nem tudom, milyen a testalkatod, nem is feltétlenül azért, hanem hogy jobb legyen a kisugárzásod, testtartásod...

Nem kell drága konditeremre gondolni, elég futni, biciklizni...


Vigyél rendszerességet a mindennapjaidba



2. tűzz ki kisebb, hasznos, mérhető, reális célokat, hogy legyen sikerélményed.

legyen állandó feladatlistád, húzd ki, amit végrehajtottál, és bővítsed.

Ha valamit megoldottál, dicsérd meg magadat.


2.a) képezd magad


tanulj meg jó CV-t írni.

(nem egyet kell mindenhova elküldeni, hanem mindig azt kell írni, (állásinterjún mondani) amit hallani akarnak!

(Pl. miért te vagy nekik a legjobb) mosolyogj...

A CV-dbe írd valahogy, hogy mindig volt valami munkád, azt alapból nem csípik, ha valaki évekig nem csinált semmit. Kamuzhatsz is, de legyen hihető. Ha papírt kérnek, mondd, hogy fekete meló volt.


3. vedd "kalandnak" (könnyedén) az állásinterjút, (főleg, amíg nem vagy anyagilag rászorulva - nem lesz mindig így, és jó az előtakarékosság!!!)


Próbálj keresni álláskeresési tréninget (talán a munkaügyi központban van hirdetve.


ha hasznos voltam, kérek egy zöld pacsit! :)

Sok sikert!

2014. febr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat . Megy a zöld pacsi . Sok sikert neked meg nekem is a jövőben . :)
2014. febr. 15. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!