Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit kell tudni arról, ha...

Mit kell tudni arról, ha valaki kimegy külföldre dolgozni? Mi az alapvető fontossági sorrend?

Figyelt kérdés

Még nincs munkám odakint, de egyre több ismerősöm megy ki és amikor múltkor nem volt pénzünk bérletre, ötlött fel bennem ez a lehetőség. Most okjs képzésre járok, de tudom, amit tudni kell (irodai asszisztens), szóval csak unatkozok. Meg eleve azért jelentkeztem, hogy a fősuliig (vannak még hiányosságaim tanulás terén) elüssem az időt amellett, hogy készülök a vizsgákra. Írtam pár ismerősömnek, aki kint dolgozik, de szívesen mennék hajóra is. Aki kint dolgozik, megoszthatná velem a tapasztalatát. :)

20/L


2014. márc. 8. 15:42
 1/2 A kérdező kommentje:
(Tudom, hogy fel fog merülni, ha bérletre nem volt pénz, akkor internetre hogy van. Ez csak egyszer fordult elő és azért, mert anyu elfelejtette nekem, meg előző nap szóltam. Egyébként nagyim segít nekünk, meg én is dolgozok, amikor van munka...
2014. márc. 8. 15:43
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is nyelvtudás, lehetőleg ne csak egy és szakma. És akkor még mindig csak annyit "érsz" a munkaadó szemében, mint egy ottani állampolgár, márpedig gyakran kevésbé szívesen alkalmaznak külföldit, ha akad az állásra ottani lakos is. Éppen ezért az induláshoz kell pénz, ugye odamész, kiveszel egy albérletet, oda kaució kell és holtbiztosan kell pár hét (hónap) amíg munkát találsz, addig enni, utazni, munkákért telefonálgatni... üres zsebbel el ne indulj.


"Írtam pár ismerősömnek, aki kint dolgozik,"

Na ezt ne csináld. Mindenki, aki külföldön dolgozik, naponta(!) kap megkeresért 100 éve nem látott, sosem kedvelt emberektől, hogy "segíts" és a legrosszabbak az olyanok mint te, hogy nem konkrét dologhoz kér segítséget, hanem a totális elveszettségben lebegve "nincs szakmám, se gyakorlatom semmiben, nem beszélek nyelveket, de te keress nekem kint munkát" meg "nincs pénzem, se munkám, de találj nekem albérletet, vagy hadd költözhessek be hozzád" szóval kihasználás-szagú a dolog. Segítséget csak úgy kérj, ha már te is elindultál, küzdöttél, de valahol elakadtál, nem pedig így, a gyerekszobád kényelméből írogatva.

2014. márc. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!