Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak protekcióval lehet...

Csak protekcióval lehet valakinek jó munkahelye?

Figyelt kérdés
A faluban ahol élek a legtöbb embernek protekcióval van jó munkahelye még annak is akinek érettségije van, mert jóban van a polgármesterrel. De engem csak hitegetni tudnak, mindig csak ígérgetnek amiből nem lesz semmi, közben meg kiderült hogy másokat raktak be helyettem egy munkahelyre.

2014. márc. 25. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg probalj messzebb is keresni ha falun belul igy megy. Egy kozeli varosban pl.
2014. márc. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ kinek milyen protekciója van, pl egy gyógyszer gyár igazgatója ha jó barátod a magánéletben, az jó eséllyel fog a gyerekednek, közeli ismerősödnek munkát kínálni feltéve, ha szakmádba vág.

Sajnos múlthéten nem volt ilyen szerencsénk, úgy volt hogy van 2 hely, egyikre elintézte keresztapám az ottani ismerősével hogy bekerülhetek a céghez mert fémipari területhez kötött a szakmám, erre a végén amikor mondták a neveket, az enyém nem volt közte, kiderült nem is az ismerős és a munkaügyes nő döntött, hanem egy harmadik személy akit nem vettünk számításba.

Szóval sokat számít hogy kit ismer az ember, másképp nem mindig válik be az "régi ismerős, jó barát" duma

22F

2014. márc. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez majdnem mindig így van.
2014. márc. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos az esetek nagy többségében igen :( Még annyira papír sem kell ahhoz... :(
2014. márc. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért nincs ez mindig így, de tény, hogy falun mindenki ismer mindenkit és hát persze, hogy a számukra kedvesebb ismerős fogja megkapni az állást. Próbálj meg máshol állást keresni, vagy költözni. Én 250 km-t költöztem, mert otthon kisvárosban még csak olyan állás sem volt, amit meg tudtam volna pályázni.
2014. márc. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy protekcióval, vagy ha jó szakember, és tényleg ért a szakmájához. A kettő közül az egyik is elég. Sajna, ha valakinek csak érettségije van, és 200-an várnak a munkahelyre, akkor tényleg csak a protekció marad...
2014. márc. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Totálisan hibás kérdésfeltevés.

A helyes kérdés így hangzik:

Csak protekcióval lehet valakinek munkahelye?

Protekció nélkül nem jó, semmilyen melóhelyet nem találsz.


Csak protekcióval lehet valakinek jó munkahelye?

2014. márc. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!