Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit akarhat tőlem a főnököm?

Mit akarhat tőlem a főnököm?

Figyelt kérdés

Lassan egy hónapja dolgozom egy cégnél, de már az igazgató az első nap a tudtomra adta, hogy bejövök neki, amikor bemutatkozásnál közölte, hogy így már meglesz az ügyfeleknek az esztétikai élménye. Pár hét elteltével oda jött hozzám és a kollégáim előtt teremtett le, hogy amikor ő jön velem szemben én mindig csak félre tekintgetek és hogy nem lát belőlem semmit és legközelebb álljak fel, ha ő épp arra jön (recepciós vagyok).

Nem a munkám miatt kaptam a lecseszést hanem konkrétan azért, hogy nem hajbókolok neki.

Legalább 30 év van köztünk.

Szerintetek ez mi volt az ő részéről?


2014. ápr. 27. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Simán csak irritálja, hogy nem fényezik a tekintélyét, de azért elgondolkodtató, hogy már az elején dicsérgette, hogy nézel ki...
2014. ápr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyanús a szexuális zaklatás tényállása.


Munkakör mit mond, mennyire kell látszódnod a helyeden?

Az, hogy recepciósként közölte hogy "meglesz az ügyfelek esztétikai izéje", az egyszerű bunkóság mondjuk.


Az javasolt hogyha észreveszed hogy jön, nézz a szemébe, és köszönj neki.

Felállni - az már abszurdum, hacsak a szerződésed elő nem írja.

2014. ápr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én felállnék a helyedben, és állva is maradnék, amíg meg nem mondják, hogy kell aláírni a felmondásomat.


Elmondom, ez mi a részéről: rohadtul zavarja, hogy úgyse kaphat meg téged és így vetíti ki rád a dühét, meg a frusztrációját, hogy nyíltan aláz. Velem is csinálta ezt már főnök. Fel kell mondani, ennyit nem ér semmilyen munkahely, hogy ezt elviseld.

2014. ápr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A munkakorodbol adodoan valoban alapveto elvaras lenne,hogy felalsz amikor udvozolsz valakit,ilyen modon megadva neki a tiszteletet.

Eveken keresztul dolgoztam en is recepcioskent 5*-os szallodakban,iratlan szabaly volt,ha valaki all a recepcio elott,akkor a recepciosnak is allnia kellett.Akkor is felallsz,ha valakit csak udvozolsz.Amikor a fonok arra setalt,ugyan ez volt a helyzet.Ennek a masik oka valoban az,hogy ulve alig eszreveheto,hogy van valaki a recepcio mogott.

Az megint termeszetes kellene,hogy legyen,hogy udvozlod a fonokod, ranezel amikor koszonsz es nem azt jatszod,hogy eszre sem vetted.O ebbol annyit lathat,ha neki nem adod meg a tiszteletet,akkor valoszinuleg az ugyfeleknek sem.

Az igaz,hogy az elso mondata nem volt epp helyenvalo,de ettol meg nem kellene rogton szexualis zaklatonak titulalni hacsak mas okot nem adott ra.Masreszt nalam is kiverne a biztositekot egy olyan alkalmazott,aki arra sem meltat,hogy ramnezzen.

2014. ápr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!