Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Terrorizál a kollégám. Hogyan...

Terrorizál a kollégám. Hogyan állíthatom le?

Figyelt kérdés

4 hónapja kerültem egy egészen kicsi céghez. Hárman dolgozunk itt-a többi két kolléga már 15éve ott van. Az elején mondta a főnök, hogy itt nagyon családias a hangulat, ez a hely olyan mint egy baráti kör...

A másik két kolléga, egy 30éves nő, és egy 45éves pasi. A pasi már az elejétől negatív megjegyzéseket tett rám. Lehülyézett ha valami olyat kérdeztem munkával kapcsolatban, kétértelmű, és félreérthető dolgokat mondott. Láttam rajta, hogy tetszem neki-egyfolytában bámul-de már úgy, hogy nagyon zavar!! Aztán elkezdtem hibázni-ilyenkor kigúnyoltak a csajjal, lehülyézett, sőt az arcomba vágta a papírt, amit elrontottam-rosszul írtam meg. Akkor majdnem hazamentem, de sajnos vissza kellett fognom magam-mert 28éves vagyok-már nincsenek szüleim, nincs pasim, nincs kire támaszkodnom-nem veszíthetem el a munkám, mert albérletben lakom... Akkor amikor ez történt, elkezdtem más melót keresni-sajnos még nem találtam-de egyfolytában interjúkra járok, és önéltrajzokat küldözgetek. A fenti eset után, sokáig nem szóltak hozzám a kollégáim, hallottam hogy mindig rólam beszélnek, megalázó megjegyzéseket tesznek, főleg a pasi.

Nem állítom hogy azért, de talán lehet az az oka-hogy nem reagálok a közeledésére. Azóta megpróbáltam levegőnek nézni, nem szóltam hozzá-de azért normális voltam mert köszöntem neki-szóval nem voltam paraszt. Egészen tegnapig. Amikor odajött hozzám, belehajolt a képembe közelről, és elkezdett b...zdmegolni. Kiszedte a kezemből az irodai cuccokat amivel éppen dolgoztam szövegkiemelő pl), és eldobta-mert hogy ezerszer elmondta már, hogy ne azt használam amit ő szokott. A munkámat papírjaimat kiszedte a kezemből, és eldobta. Közben szemétségeket mondott, hogy mit képzelek magamról, hogy egész nap nem szólok egy szót se hozzájuk, és hogy hülye vagyok, meg ba...zd..olt tovább. Már rendesen megijedtem tőle, mégis csak egy férfi, és jóval nagyobb mint én. Ezt persze végignézte/hallgatta az egyik főnök (egy 70éves vénasszony aki nem nagyon különb ezeknél), de persze egy szót sem szólt. Már majdnem elhúztam onnan a francba, de hát nem lehet mert még nincs másik munkám.... A másik főnök, a vénasszony lánya rendes, de ő meg nem vezető típus-túl csendes, meg naív, semmit határozottság. Valaki nem tud valami módszert, amivel le lehet állítani egy ilyen rosszindulatú elmebeteget? Akár pszichológiai módszer is jöhet! Már állandóak a gyomorgörcsök, és rosszullétek, ha be kell mennem, de már hétvégén is....


2014. máj. 17. 00:34
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Jelentsd fel...
2014. máj. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Harcolj velük! Nem baj, ha tényleg elrontottál valamit, ezt a mocskos viselkedést akkor sem vagy hajlandó elviselni!
2014. máj. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Kedves első! :) Azért ez 'kevés' egy feljelentéshez. Ez -sajnos vagy nem sajno- nem Amerikai, ahol egy ilyen ügyért már szarrá lehetne perelni :D
2014. máj. 17. 00:56
 4/21 A kérdező kommentje:
*úgy értem Amerika
2014. máj. 17. 00:57
 5/21 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: egy óvatlan pillanatban vedd fel telefonra, vagy diktafonra, amikor ilyen mocskosak, és mutasd meg a főnöködnek. Kérdezd meg, hogy mit szól hozzá, mennyire családias a hangulat. Mondd meg, hogy változtassanak a viselkedésükön, különben a felvett hanganyaggal, ami bizonyító erejű, munkaügyi pert indítasz ellenük. Lehet, hogy ezt nem teszed meg a valóságban, de érdemes kipróbálni a fenyegetést a hatás kedvéért. De semmiképpen ne hagyd magad lábtörlőnek használni! Érdemes megpróbálni a harcot, mert ha bejön, akkor nyert ügyed van. Ha viszont tovább gyötörnek, akkor így is, úgy is el fogsz menni, bármennyire is tűrsz, mert addig piszkálnak, amíg magadtól elmégy.
2014. máj. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak. Ha továbbra is így megy ez, így is úgy is menni fogsz, mert ki fognak onnan szorítani. Állj ki magadért és ha kell, szólj vissza neki, de úgy, hogy a főnök ne lássa! Legyél te is szemét. Ha látják, hogy tudsz te is bántani, már nem lesznek ilyen kemények. Tapasztalat.
2014. máj. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Sokkoló? ;D
2014. máj. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Jó ötlet a diktafonos dolog!!!


..de a sokkoló is :D

2014. máj. 17. 01:16
 9/21 anonim ***** válasza:
6-osnak! Nagyon rossz módszert ajánlasz!! Itt pont az a lényeg, hogy tisztességes viselkedést vár el a kérdező, akkor nem mehet bele egy tisztességtelen adok-kapok hajtépésbe!
2014. máj. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szépen csendesen mosolyogva, nézz a szemébe a pasinak, és kérdezd meg tőle csendesen: a férfiatlanságodból vagy a potenciálisproblémáidból eredő frusztrációt próbálod most rajtam levezetni? vagy keressek számodra egy hús-vér nőt, hogy ne ennyire alpári módon töketlenkedj legközelebb itt előttem?
2014. máj. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!