Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » PDF vagy word dokumentum...

PDF vagy word dokumentum formájában küldjem el az önéletrajzomat? A motivációs levelet az önéletrajzzal egy dokumentumba tegyem, vagy legyen külön dokumentumba? A képemet külön csatoljam, vagy szerkesszem bele az önéletrajzba?

Figyelt kérdés
2014. máj. 17. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:

PDF legyen, nehezebb beleszerkeszteni, másrészt megmarad az általad választott formátuma, míg a wordben lehet más verziót használtok, elcsúszik, szétesik, stb. A kép, elérhetőség, stb az legyen benne az önéletrajzban.


Motivációs levél szerintem külön legyen, az is PDF-ben.

2014. máj. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

meg se nagyon nyitják ha word be van. pdf és kész az mindig ugyanolyan és mindenhol meglehet nyitni míg ha mondjuk uj word be csiáltad(ami persze már rég nem új de sokhelyen a régit használják) meg se tudják nyitni.

motivációslevél külön pdf be.

kép kérdés meg megosztó. mindenképpen bele szerkeszd ha akarod. nekem egyik hr es azt mondta h képet vagy akkor ha kérik vayg ha nagyon megnyerő a fejed de inkább ne ha nem muszály. a másik meg azt mondja hogy jópont ha magadtol belerakod...én inkább nem raktam bele annyira nem megnyerő szerintem elsőre a fejem így is felvettek:)

2014. máj. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


És a motivációs levelet hogyan állítsam össze, milyen terjedelemben? Friss diplomás leszek.

2014. máj. 17. 10:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen pdf, esetlek fotó formátumban, ezeket a legkönnyebb kinyitni, nincs annyi fajtájuk ezeknek a programoknak. De a word-ot nem mindig lehet kinyitni.
2014. máj. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bumbi02 ***** válasza:
Én a motivációs levelet mindig az email szövegébe írtam bele, mint egy kis kedvcsinálót ahhoz, hogy egyáltalán megnyissák az önéletrajzom. És mindig PDF-et használok önéletrajzhoz is.
2014. máj. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

elvárásoktól függ.


1.általában PDFben önélétrajz neved mellett képpel, külön motivációs levél.

1.1.a kép valóban megosztó, vannak HResek, akik a kép nélkülit meg sem nézik akkor sem, ha nem elvárás a hirdetésben, viszont ha van, előítéleteknek ad alapot.


2.ha páylakedő leszel, használd ki, ne vállalj el bármit, mert ha tapasztalatod lesz, utána nem jár pályakezdői előny.

2.1.előnyös, ha tele van az önéletrajzod így is diákmunka tapasztalattal, amik hosszútávúak és a szakmához vágnak.

2.2.ha "fiatalos csapat" szavak feltűnnek a hirdetésben, az burkoltan kevés tapasztalatú, olcsó munkaerőt céloz (téged).

3.valószínűleg eleinte minden nehéz feladatot veled fognak megcsináltatni, nem fognak tisztelni és folyamatosan stresszelni fognak azzal, hogy nem jól teljesítesz. lehet, hogy 2 hónap 29 nap után felmondanak neked. ha nem, de folyamatosan szidnak, nem kell vele foglalkozni.

3.1.folyamatosan nézz munkát akkor is, ha már van állásod. bármikor kirúghatnak, vagy találhatsz jobbat.

3.2.lehetőleg olyan munkát vállalj el, ami mellett tudsz interjúkra menni.

3.3.folyamatosan tanulj olyan dolgokat, amit a jobb munkaajánlatok elvárásaiban írnak.


4.ha összegyűjtesz 300E ft körüli összeget, érdemes kimenni külföldre dolgozni. akár ott letelepedni. gyermekvállalás idehaza nem ajánlott.


sok szerencsét

2014. máj. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!