Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Totális kiégést, munkaundort...

Totális kiégést, munkaundort hogy kezelnétek? (többi lent, kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, örüljek, hogy van munkám és fogjam be, de mégis... Borzalmasan motiválatlan vagyok, dolgozni szinte kínszenvedés, majdnem teljesen mindegy, hogy mit csinálok, utálom. Ez azért szörnyű, mert még nagyon fiatal vagyok, 26 éves.

Az egész az előző munkahelyemnél kezdődött. Újságíró végzettséggel dolgoztam sok helyen, soha semmi bajom nem volt, kezdetben élveztem, hogy megjelennek a cikkeim, később pedig, hogy egyre több a kapcsolatom, tök jó rendezvényekre mehettem el stb. Voltam magazinnál, hírportálnál, nyomtatott és online formában is csináltam.

Két éve elkezdtem dolgozni egy hírügynökségnél, amit az első pár hónapban szerettem, aztán már csak kínlódtam. Egy új projekt miatt nyolcszor annyi lett a meló, túlórák folyamatosan, természetesen ugyanazért a sz@r fizuért. Ez megmérgezte a légkört, már mindenki utált bent lenni, egyre nagyobb volt a stressz, több az elvárás, a fizuemelés ötletét csípőből utasították el. Sokszor reggel fél 7-kor indultam otthonról, és este 7-kor vagy 9-kor értem haza.

Úgy éreztem, semmire nincs időm, a munkában meg csak ellenséget kezdtem látni, ami elveszi az időmet attól, amit szeretek. Csak dolgoztam, fürödtem, ettem és aludtam. Tényleg nevetséges pénzért. Hobbi, ne adj isten társasági élet, ilyesmi persze nuku, mert se idő, se energia rá.

Aztán nagy nehezen lett más, és fölmondtam, most weboldalak szövegezésével foglalkozom, az online jelleg miatt szinte 100%-ban itthonról dolgozom, tökéletesen rugalmas időbeosztással (értsd: akár éjszaka is melózhatok, csak legyek kész határidőre, így rengeteg a szabadidőm).

Csakhogy az előző munkahelyem kivett belőlem minden munkakedvet. Közel egy év után is olyan szintű a munkaundorom, hogy egész nap tolom magam előtt a 2-3 órás feladatot, ami elrontja az egész napot, mert ugye folyamatosan bennem van, hogy csinálni kéne, de nem bírom rávenni magam. Semmi önfegyelem, lelkesedés, munkakedv, csak valami hihetetlen kínlódás, egész egyszerűen már utálok írni. Mindent az utolsó utáni pillanatban csinálok meg, ekkor már persze ideges vagyok és kapkodok, amitől még rosszabb. Tudom, hogy ez így nagyon nem jó, de képtelen vagyok erőt venni magamon. Próbálom magamnak mondogatni, hogy pedig milyen szerencsés vagyok, hogy itthonról dolgozhatok, és ennyi szabadidőm van, és nem is kell sokat melóznom egy nap, de nem használ, azt a kicsit is borzasztó nehezen csinálom meg.


Gondolkodtam váltáson, de nincs valós alternatíva. Van egy egészségügyes végzettségem, azt nagyon szerettem csinálni, de a környéken most nem tudnék benne elhelyezkedni, megint be kellene járnom Budapestre, ami naponta 4-5 óra utazás, embertelen. Költözni nem szeretnék, szeretek ott élni, ahol élek, Bp-t meg utálom (napi szinten voltam ott, tudom mit beszélek, nem csak köpködés).


Igazából abban látom a megoldást, hogy valahogy vissza kellene állítanom a motiváltságot, a szakmám iránti szeretetet, de fogalmam sincs, hogyan. Próbálkoztam már azzal, hogy meghatározom, mettől meddig dolgozom egy nap, és azt betartom, de az se jött be :/


Ha valakinek van valami hatásos ötlete, megköszönném!

Az olyan megjegyzésektől, hogy örüljek, hogy van munkám, és mit rinyálok, tök mázlista vagyok, hogy otthon lehetek, légyszi kíméljetek meg, én is tudom, hogy ez az igazság, de ettől még nem jobb a helyzet.


Köszönöm, ha végigolvastad, és esetleg segítesz!


2014. máj. 27. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó ha készítesz magadnak időbeosztást de önmagában nem fog segíteni. Próbálj meg apró célokat felállítani mint pl megírsz 10 sort és akkor ehetsz egy szelet sütit(persze egészséges tartományban). Sportolj rendszeresen, szórakozz, csináld azt amit szeretsz és amiben örömödet leled miközben persze betartod az időbeosztásod. Gondolkodj el, hogy miért szeretted régen a munkád, miért utáltad meg és ha megvannak a válaszok akkor próbáld visszaváltoztatni a dolgokat. Ha semmi sem válik be akkor vagy szakemberhez kell fordulnod vagy egy tapasztaltabb emberhez aki már küzdött le hasonló problémát.
2014. máj. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is dokihoz kéne menned. Nem szemrehányásként mondom, de ember: nekem a te életed az álmom, amit sosem érhetek el, mert nincs, és nem is lesz diplomám. Nem pénzre, vagy hatalomra vágyom, hanem arra, amit te csinálsz.

Ezt csak azért írtam, hogy lásd, más ember szemében milyen is a helyzeted. Egyáltalán nem normális, amit érzel, tényleg segítséget kell kérned.

2014. máj. 28. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hidd el, ezt én is látom. Mármint, hogy álom az életem. Otthon lehetek, kötetlen beosztással. Nem is ez a gond, ezt nagyon is értem, és élek is a lehetőséggel. Nem vagyok depressziós, gyakran járok társaságba, vannak barátaim, programjaim a barátainkkal együtt, meg kettesben is a férjemmel. Kifejezetten életvidám vagyok, vannak terveink stb.

Csak az a napi pár óra ilyen kínlódás, amikor dolgozni kéne. Persze megcsinálom, csak nagyon nem szívesen, tolom magam előtt folyton, ahogy írtam. Tényleg az a gyanúm, hogy az előző munkahelyem ölte meg ennyire a motivációmat, ott kezdődött ez.

Mondjuk amit az 1-es ír, hogy kis lépésekben csináljam, és jutalmazzam meg magam, nem rossz ötlet, kipróbálom. Valahogy össze kell kapnom magam, mert ez tényleg egy álomélet, szerencsés vagyok, hogy ennyi szabadidőm van.

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

(ha valakinek van még ötlete, várom)

2014. máj. 28. 12:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézz motivációs videókat, és mindig csináld meg a dolgodat minél hamarabb. Túlesel rajta, akkor jobb. :D
2014. jún. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!