Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyit utazol a munkahelyedre...

Mennyit utazol a munkahelyedre? Hogy bírod?

Figyelt kérdés

Kérdésem elsősorban azokhoz szól, akik nem a szomszéd utcába járnak dolgozni, hanem akár 2 óránál többet is kénytelenek tömegközlekedéssel/autóval ingázni oda-vissza.


A lakóhelyemtől elég messze kaptam munkát (Bp. nyugati része, mi meg a keleti szélén lakunk), elköltözni meg nem tudunk, legközelebb csak fél év múlva lesz erre lehetőségünk.


Hogy bírjátok? Nem fárasztó?



2014. jún. 12. 09:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Nekem csak félóra...de ez az egész nyáron,kiakasztó!Az a rengeteg igénytelen büdös ember, mellette a sok paraszt!Mire beérek a melóba, már ideg beteg vagyok!Aztán meglátom a k***ög főnököm fejét,és még jobb lesz a napom!Szóval fárasztó ez minden téren, pláne,hogy még a busz is mindig késik..mire jövök haza meg,állandóan hamarabb megy el!"Debrecen Én igy szeretlek"
2014. jún. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

12 évig mindennap 2 órát utaztam oda-vissza.

Vigyél magaddal olvasnivalót, legalább elfoglalod magad az úton :)

2014. jún. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

45p egy út háztól házig. mivel nagy része metró, inkább idegesítő mert utálok metrózni, főleg a nyári csúcsban.


ha van könyv azzal hamar el lehet ütni az időt.

2014. jún. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
45 km oda és ugyanannyi vissza is, de nem minden nap, saját autóval. Szeretek vezetni, szal nem rossz. :)
2014. jún. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan multinacionális cégek, ahonnan 60-80 km-ről hozzák a munkásokat. Céges járattal utaznak napi két órát oda és kettőt vissza. Lényegében a buszon pihennek és alszanak. Ha nincs más lehetőség, sokan kényszerülnek ilyen helyzetbe.
2014. jún. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 3 óra volt az utazás (oda-vissza)+13óra munka,most megszűnt a munkahelyem,inkább utaznék...

Amúgy én mindig olvastam vagy tanultam valamit,így nem vesztegettem el az időt,de azért néha fárasztó.

2014. jún. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Bp-ről Bp-re? Ne röhögtess már! Emberek ezrei ingáznak naponta 60-80 km távolságból is, ami lesz naponta 4 óra utazás is, ahhoz képest mi egy Bp-n belüli ingázás?

Te eddig mindig csak a közelben dolgoztál vagy tanultál, igaz? Na jobb lesz akkor, ha tényleg költözöl, mert hosszútávon ezt csak a fittebb és szorgos vidéki emberek bírják csinálni szó nélkül.


Addig pedig bírd ki valahogy! Ehhez néhány tanács:

-Ne autóval járj, mert naponta átmenni a városon úgy, hogy még egy Duna-hídon is át kell menj, az garantált, hogy mindig dugóba fogsz kerülni, és csak téped a hajad közben...

-Járj tömegközlekedéssel, abból pedig próbáld ki a kezdeti időkben az összes variációt! Úgy értem, hogy a lakhelyed és a melóhely között ha több lehetséges vonal van, akkor próbáld ki mindent amit lehet, hogy kitapasztald, melyik a leggyorsabb.

Nem feltétlen a legrövidebb a leggyorsabb!

Ha lehet inkább metrót, villamost válassz ahol tudsz, azokat nem akadályozzák az autók.

-Minél korábbi időpontra jársz be, annál jobb közlekedni, akkor még kisebb a forgalom. Szóval ha megkérdeznek hánykor kezdenéd a munkaidőt, akkor ne 9-10 órát nyögj be, hanem inkább 7-et, mert sokkal jobban jársz!

-Ha olyan közlekedési eszközt választasz, hogy végállomásig, vagy legalábbis sok megállót mész vele, akkor nyugodtan elfoglalhatod magad! Olvass könyvet, tanulj, vagy ha kütyüfüggő vagy, akkor az utazás közben zavard le a napi facebúkozásodat vagy hasonlókat, és otthon már ne ezzel foglalkozz, hanem pihizz... (Ja de vigyázz, ki ne lopják a kütyüt a kezedből!)

-Tarts bent az irodádban mindig egy váltó ruhát, egy törölközőt, vagy vigyél magaddal így kánikula idején egy váltópólót, mert hosszú reggeli utazás alatt simán leizzadhatsz. Beérsz, 3 perc a mosdóban, és újra komfortosan érzed magad...

-Innivaló legyen a táskádban...

-És hát ne azon agyalj, hogy de rossz neked, hogy ennyit kell utazz, hanem gondolj arra, hogy legalább van munkád, és arra, hogy más még ennél is többet kénytelen utazni...!


Amúgy sz.r, hogy pont most nyáron kezdesz bele a hosszú idejű bejárásba, ekkor a legrosszabb. Ősszel, télen már jóval kellemesebb. Én nem fogom csodálni, ha pár hét alatt kileszel... :)


Amúgy írd be honnan hova kell menned, hátha valaki ad jó utazási tippeket! Már persze ha békávézol...

2014. jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%

1.5 óra séta+villamos+hév+séta

feltalálom magam! olvasok, tanulok, tervezek, alszok, beszélgetek...

2014. jún. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
5 kor kelek, bringára pattanok, 8km a raktáram és a garázsom, onnan 25km mire összeszedem az embereimet, majd attól függõen, az ország mely részén melózunk épp, legkésõbb 8-9 re odaérünk, 5 ig meló, aztán haza, ha 200km nél messzebb, vagyunk, akkor bérelek szállást a hétre mindenkinek, az utazást nehezen viselem, de általában nem én vezetek és alszom az út alatt :)
2014. jún. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én olvasok, zenét hallgatok, filmet nézek, ha busszal megyek, nem hagyom, hogy a sok utastársam felidegesítsen, erre nincsenek felesleges energiáim. Babát várok, így, ha felszállok a buszra (sokszor a helyet sem adják át), becsukom a kis világomat, kicsukom az embereket, és befelé figyelek. Próbálom kihozni a legjobbat belőle, ha már így alakult.
2014. jún. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!