Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi legyen a munkám? Mit...

Mi legyen a munkám? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Teljesen tanácstalan vagyok a munkával kapcsolatban. Szeretnék egy normális munkahelyet, normális kollégákkal de nem igazán tudom, hol találnám meg a helyem. Jelenleg levelező tagozatos hallgató vagyok főiskolán, és idén nem igazán dolgoztam. Néhány alkalmi munkát vállaltam el. Szégyenlem is magam, hogy a szüleimre támaszkodom és fizetik helyettem a fősulit, szeretnék elmenni dolgozni, de eléggé gátlásos egyéniség vagyok és az önbizalmam is kevés.. Azt gondolják ,hogy lusta vagyok, de ez nem igaz, csak félek, hogy én leszek az új hús, meg a csicska, és mindenki engem fog **szogatni.. lehet jövő hónap elejétől segédmunkásnak megyek szerelők mellé, ami jó pénz lenne mellesleg, de azért karriert nem akarok befutni ebből.. Van eszem, mondják sokan, de a gátlásaim miatt egyszerűen nem akarnak megmutatkozni az értelmi képességeim.. mit kezdjek magammal? Mit csináljak, hogy legyen önbizalmam, akaraterőm, feloldódjanak a gátlásaim és higgyek magamban?

2014. jún. 15. 00:03
 1/2 anonim válasza:

A gátlásosság és önbizalom kérdését a gyakorlat oldja meg. Kezdeti nehézségeknek is lehet ezeket nevezni. Minél több a gyakorlat és a tapasztalat, annál inkább magabiztos leszel.


Arra figyelj, hogy ne a visszahúzódásban és a félelmekre való hallgatásban stb legyél nagyon tapasztalt és gyakorlott ember ;)


Szóval szar ez az első időszak, tele van kellemetlen érzésekkel, szívásokkal, izzadásokkal, bénázásokkal stb., megkerülni ezt nem lehet, s jobb mihamarabb keresztül menni rajta, hogy így mihamarabb a sikerhez, magabiztossághoz stb érkezhess.



Érdemes lehet még valami példaképet, nagy valakit keresned (akár a történelemben), aki hasonló nehézségeken ment át sikeresen. Sokat tanulságot és erőt meríthetsz belőle.

2014. jún. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amélie Nothomb: Hódolattal esengve

Olvasd el.

Ha nem tudod mit dolgozz, végezz el pár tesztet, az MBTI-t pl, meg a felvin is van, ami segít abban, milyen munka lenne neked alkalmas.

2014. jún. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!