Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy adminisztrátori és egy...

Egy adminisztrátori és egy call-center-es állásinterjúra mit kell felvenni és milyen kérdésekre számíthatok?

Figyelt kérdés

Érettségi után van egy szabad évem és ezért szeretnék ebben a két munkakör valamelyikében elhelyezkedni. Ha tudnátok hasznos tanácsokat adni azzal nagyon segítenétek.


Előre is köszönöm!



2014. aug. 26. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én inkább kétkezi munkát,választnék...Bocs,de ezt nem tudom munkának nevezni.
2014. aug. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elegáns ruhában kell menni állásinterjúra. Nem kötelező a kiskosztüm vagy öltöny, de ne a legcsiricsárébb ruhát vedd fel. Legyél egyszerű, kifinomult. Ékszert se nagyon erőltesd. Millió cikk van arról, hogy kell állásinterjún megjelenni, nézz utána :)


Kérdések: nyilván ha pályakezdő vagy, nem tudsz referenciákat vagy előző melóhelyeket felsorakoztatni. A skilljeidet kell megmutatnod, hogy miben vagy jó. (Adminisztrátornak sem jó mindenki, nem sokan szeretnek egy irodában gép előtt ücsörögni. Én pl. szeretek, nekem ideális, mert marad időm tanulni és edzeni emellett.)

Sok-sok interjún voltam már, ilyesmi kérdésekre lehet számítani: Miben érzi jónak magát? Mik a rossz tulajdonságai? Mivel tudna többet hozzátenni cégünk működéséhez? Bírja-e a strapát, a hosszabb munkaidőt? Túlórával hogy áll? stb.

Nem kell megijedni, az interjúztató nem is mindig a főnök. Csak bátran! :)

2014. aug. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi, hogy inkább ismerősök között érdeklődj a munkák irányában. Hatalmas a túljelentkezés még egy egyszerű admin pozícióra is!
2014. aug. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Call centeres ügyfélszolgálatnál havi 70 ért volt nekem 3 órás IQ teszt!
2014. aug. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyekre millióan jelentkeznek mindenféle diplomával, a munkáltató megteheti, hogy IQ teszteket írat, bonyolult próbafeladatokat csináltat, teszteli a nyelvtudásod (még ha nem is kell igazán), mert ha már van választék, a legjobbat akarja felvenni, akár ló***nyi fizetéssel is.

Az adminos helyekre gondolom számítógépen lesznek feladatok, excel, gépelés, stb., mondjuk változó hogy első körben leültetnek, vagy akkor csak beszélgetnek kicsit.

Call centerbe előbb felvesznek, oda talán nincs akkora túljelentkezés.

2014. aug. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
igen, mert akinek papirja van, az számít a legjobb munkaerőnek.....igen...persze, nyilván......(irónia)
2014. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok munkáltató mégis így gondolja, és inkább felveszi a 3 diplomás kommunikáció-andragógia-szabadbölcsészt, mint a szakmába vágó OKJ-st mert azt hiszi, hogy aki megcsinált egy egyetemet, az talpraesettebb, ügyesebb, okosabb.

Persze a több tucat bölcsésznek előtte még meg kell felelnie az interjúk hülye kérdéseinek, az idióta szituációs gyakorlatoknak, IQ teszteknek.. hogy aztán vmi minimálbéres kulimunkára felvegyék.

2014. aug. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!