Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem tudtam visszahívásra...

Nem tudtam visszahívásra jelentkezni a munkanélküliben. Lesz ennek szankciója?

Figyelt kérdés

Mielőtt még lehurrognátok, nem önhibámból nem jelentkeztem!

Elmentem a megadott időpontban, de nem közölték velem, hogy nem fog üzemelni felújítás miatt. Onnan elküldtek egy másik városba. Hívtam a központot azon a számon ami a határozat alján szerepel és a többszörös keresésemre sem reagáltak. Momentán nincs pénzem, hogy felüljek a vonatra és 100 km-t utazzak! Pénzbeli ellátásban részesültem, belementem az online kapcsolattartásba, mégsem keresnek e-mailen. Mivel az összes papírom náluk van, ezért ha felvennének valahová baj lesz, ha nem tudok semmilyen papírt adni? Egyébként ha felvesznek egy igazolást kell leadni a munkáltatóm részéről, de technikai okok miatt ez sem fog működni... Mi lesz ezután? Örökre regisztrált álláskereső leszek és sosem kapom meg a papírjaimat? Megbüntetnek a "felvett pénz majd eltűnés" miatt?


2014. aug. 30. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt most nem egészen értem, milyen papírjaid is vannak náluk? Soha sehol nem kell otthagyni eredeti dokumentumokat, csak lemásolják őket!

Miről igazolás és milyen technikai okok miatt? Ha utaznod kellene, és nem tudsz, akkor küldd el ajánlott levélben a másolatokat. Ugyanígy, ahova nem tudtál utazni 100 km-ert, ha van postai cím, írásban jelezd, hogy ezért és ezért nem tudsz megjelenni, és ezt is ajánlva add fel így nem tudják elsumákolni.

Egyébként meg, a munkanélküli központ egy rohadt nagy szemétség, tőled mindent elvárnak pár forintért (vagy az én esetemben a 0-ért), de cserébe nem adnak semmit. Ha szerencséd van, akkor közmunkára kiközvetítenek egy pár hónapra, minimálbérért. Jobban jársz, ha te magad keresel állásokat, vagy egy fejvadász céghez beregisztrálsz.

2014. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és nem büntetnek meg a felvett pénzért, adnak majd új időpontot, nehogy már ne menj be tökfeleslegesen. (előző vagyok)
2014. aug. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha utaznod kellene, és nem tudsz, akkor küldd el ajánlott levélben a másolatokat. Ugyanígy, ahova nem tudtál utazni 100 km-ert, ha van postai cím, írásban jelezd, hogy ezért és ezért nem tudsz megjelenni, és ezt is ajánlva add fel így nem tudják elsumákolni.

Egyébként meg, a munkanélküli központ egy rohadt nagy szemétség, tőled mindent elvárnak pár forintért (vagy az én esetemben a 0-ért), de cserébe nem adnak semmit. Ha szerencséd van, akkor közmunkára kiközvetítenek egy pár hónapra, minimálbérért. Jobban jársz, ha te magad keresel állásokat, vagy egy fejvadász céghez beregisztrálsz.

Ja, és nem büntetnek meg a felvett pénzért, adnak majd új időpontot, nehogy már ne menj be tökfeleslegesen.


Köszönöm a választ!

Tőlem elvették az összes papíromat amit munkahelyről kaptam, oep kis könyv, kilépőpapír. Azt mondták, ha találok munkahelyet bemegyek érte a központba (100 km-re innen) vagy kipostázzák. Az igazolás arra vonatkozik, hogy a munkáltatóm igazolja a munkaügyi központ részére. Ez kell, hogy visszakaphassam a papírjaimat, ami ugye kellene a belépéshez! Mivel nem érem el őket, nem fogok árnyékra utazgatni. Köszönöm a tippet, biztos, hogy ajánlott levél formájában fogom feladni azt az igazolást, bár nem tudom mit szól majd ehhez aki felvenne! Eddig is magamnak kerestem munkát, nekem nem ajánlottak fel a munkaügyisek semmit sem. Ez az egész utazgatós kálvária július 21.-én történt, azóta nem kerestek, de a telefont sem veszik fel.

2014. aug. 31. 14:49
 4/5 anonim ***** válasza:
határeset, de sztem kidumálhatod. Én pont az ilyenek miatt szoktam inkább 1-2 héttel hamarabb menni, és ha kérdezik miért, azért mert akkorra pont dolgom van.
2014. aug. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy nem áll módomban 100 km-t utazni... Nagyon szívesen elmentem volna.
2014. aug. 31. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!