Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A reál szakmákban miért olyan...

A reál szakmákban miért olyan kevés a nő?

Figyelt kérdés

2014. szept. 22. 13:49
1 2
 11/14 anonim válasza:

Sok okból.

1) A reál tárgyakat, és az arra épülő foglalkozásokat sokáig kell tanulni, és a mai családmodell alapján is főleg a nők vannak a gyerekekkel. Így egyetem/munka mellett nehezebb gyereket vállalnia a nőknek ezért inkább a családot, mint a komolyabb munkát választják. Ezzel persze nem azt mondom, hogy egy kozmetikus, fodrász, ilyesmi nem dolgozik komolyan, csak azt, hogy aki ilyesmit csinál, nem kell otthon is a munkájával foglalkoznia.

2) Nem igaz, hogy a nők agya képtelen analizálni, 3D-ben gondolkodni, sőt én úgy tudom, a nők jobbak (persze átlagban) a térbeli dolgokban. Ráadásul az is inkább a nőkre jellemző, hogy több dolgot csinálnak egyszerre (ez az analízisnél jól jön, ha külön kell nézni a részfolyamatokat).

3) Sok nőnek nem is kell jónak lennie semmilyen tudományterületen, mert a családja/férje/stb. eltartja, rá otthon van szükség (gyerekek, házimunka) vagy (ez elég kicsi réteg Mo.-n) elég gazdag és megteheti. Férfiaknál ilyen helyzetben is elvárás, hogy legyen rendes szakmájuk.

2014. okt. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

a nők nem jobbak átlag térgondolkodásban, ha úgy lenne, nem 100% férfi lenne a rubikkocka versenyeken, és ha jó logikájuk lenne, nem férfiak lennének a legjobb sakkozók.

ráadásul a valódi különbség akkor ötlik szembe, ha rövid idő alatt kell teljesíteni, a nők a stresszt is rosszabbul viselik.


a többdolgotpárhuzamosan egy mítosz. ez virágnyelven azt takarja hogy dekoratívak egy irodában.


a nők nem csak a családban, az élet legtöbb területén támogatást kapnak külsejük/nőségük miatt.

2014. okt. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

a nők átlagban jóval gyengébbek logikában, térbeli gondolkodásban stb.

Ahogy az egyik válaszoló is írta, nem véletlen, hogy a profi sakkozók 99%-a férfi.

Azt viszont ne várd, hogy ezt egyetlen nő is beismerje, inkább mellébeszélnek majd és jön a kifogáskeresés. lásd: 1-2 női válasz.

a másik dologgal is egyetértek, a legtöbb nőt nem is érdekli az ilyen dolgok. most őszintén, hány olyan nővel beszéltél életed során, akit érdekelt mondjuk a tudomány?


És legyünk őszinték, bizony a művészetekben, irodalomban sem nagyon tudják a legjobb férfi művészek szintjét megközelíteni a nők.


Nem utálom a nőket, nem is kell őket bántani, de sztem nincs értelme udvariaskodni, egyszerűen a férfiak szinte minden területen jobbak, így a reál témákban is, illetve ezekben kirívóan jobbak. és ahogy írtam, ne várd,h bármelyik nő is elismerje, ahhoz túlságosan frusztráltak és egyre nagyobb feministák.

2014. okt. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

8/13

"Nem akarok én holmi emancipált nő képében tetszelegni"


Már láttam jó pár hozzászólásodat itt GyK -n. Ez alapján őszintén, minden rosszindulat nélkül írom: kevés ennyire ostoba és agymosott, a tipikus primitív prolit megtestesítő se.ggtitánnal találkoztam itt, mint veled. Szóval ne is akarj, mert egyáltalán nem vagy se okos, se művelt, az érzelmi intelligenciád egy nagy nulla, a józan gondolkodás és a te f.@szságaid két abszolút külön fogalom. Ráadásul semmi önkritikád sincs, hogy egyáltalán ilyen még csak meg is fordul a fejedben, hogy te egy emancipált nő lennél.. komolyan, néhány hozzászólásod ismeretében ezen a megnyilvánulásodon először akkorát röhögtem, hogy közben a hasam fogtam. Utána viszont ez a gondolat fogalmazódott meg bennem: szánalmas és siralmas, hogy valakinek ennyire f1ngja sincs magáról és az életről.

2016. szept. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!