Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mérnökként aktatologatást...

Mérnökként aktatologatást végezni másfélszeres fizetésért, te bevállalnád?

Figyelt kérdés

Én bevállaltam, de szenvedek nagyon. Normálisan IT-s fejlesztőként kapnék mondjuk nettó 500-at. Felvettek egy helyre másfélszer annyi fizuért, de itt csak egy programban kell kattintgatni, ami tele van hibával, még programozni sem lehet. Ja, és a munkánkra nincs szükség, értelme nincs amit csinálunk, senki sem fogja használni, meg nem is lehet használni,mert eleve hibás termék. Csak egy korrupciós ügylet részese vagyok, a fióknak csinálom az egészet. Persze mindenki játsza, hogy hű de dolgozik, és valóban, mint a kisangyalok lapátoljuk a kaksit oda meg vissza egész nap, minden nap ugyanúgy 8 órában. Nem normális a világ, hogy normális mérnöki, érdekes munkát nem kapok csak megalázó fizetésért (jelenleg 500-at sem kapnék máshol), a korrupt pályázatosdi miatt meg most kapok több pénzt, olyan munkáért, aminek semmi értelme. Még a közmunkánál is rosszabb, ott legalább tiszta lesz az utca. Egyrészt feleségem azt mondja, tartsak ki, mert a pénzből élünk, és más is utálja a munkáját, másrészt viszont ha ezt csinálom évekig, elhülyülök és teljesen kiesek a szakmámból, de úgy, hogy utána pályakezdőként indulhatok miután pár év alatt önköltségen kiképeztem magam valami akkor technológiára.

Mi a teendő ilyen helyzetben?


2014. szept. 24. 20:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Örülj neki hogy a semmiért fizetnek.

A helyedben még kihúznám pár évig, félretenném a pénzt, utána meg elmennék olyat is csinálni amit szeretek.

2014. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Csak attól tartok, hogy akkorra már nem lesz olyan munka, amire felvennének, olyan gyorsan változik a technika...

Ráadásul minden napom gyűlölöm, úgy érzem sínylődök, ez egy igazi büntetés, haszontalan munkát végezni. Olyan degradáló, hogy ennyit érek, ezért tanultam x évet,stb. Csak egy eszköz vagyok a korrupciójukhoz...

2014. szept. 24. 20:52
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Így van, ennél a közmunka is jobb, mert ott legalább megizzadnál a száraz kenyérre való béredért és több hasznot hajtanál.Szégyen, gyalázat, hogy miközben a valóban értéket teremtők, vagy az életet mentők (eü, tűzoltók, stb),valóban megalázó, méltatlanul alacsony bérekért güriznek, miközben egy rakás semmire kellő élősködő a semmiért kapja a sok százezres, vagy milliós fizetést!És még ezek panaszkodnak, elégedetlenkednek!Pff!

Gondolom, diploma is kell a gombnyomogatáshoz, amit valószínűleg egy értelmi fogyatékos is meg tudna csinálni hasonló szinten, vagy még jobban, ha inspirálja a fizetés.

Ha nem tetszik a meló, szívesen vállalnám helyetted!Úgyis épp melót keresek!Én ellődörögnék boldogan és repkedve ilyen fizetésért.

2014. szept. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
A te fajtádat amúgy tényleg ki kéne hajtani utcát seperni minimálbérért, megtanulná értékelni a pénzt meg a semmittevést!
2014. szept. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
6%
Gyere 80-é 2 muszakba ha ez jobb neked...
2014. szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbben simán bevállalnák ezt, köztük én is. Lehet lenne bennem egy kis rossz érzés, hogy a semmiért ennyit keresek, más meg a számláit se tudja kifizetni, éhezik, és többet és értelmesebben dolgozik mint én.

Szóval én a helyedben nem nyavalyognék. Ha tudsz ezen változtatni, változtass, ha nem akkor meg örülj neki, hogy van munkád (akármilyen is), és elég szép summát kapsz érte. Álláshirdetéseket közben böngészhetsz, állásinterjúkra eljárhatsz, stb... hátha lesz valami, ami neked is tetszik. Ameddig nincs más, meg csinálod ezt.

2014. szept. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

Sok irigy pénzéhes ember. Csak, mert szenvedtek más miért szenvedjen ugyan úgy, mint ti? Szégyen.

Kérdezőnek nem minden a pénz, hanem szeretne boldog is lenni ami maga az élet értelme+ hasznos munkát végezni, teljesen jogosan.


Én most prog.infosnak tanulok, mert szeretem, el se tudnám képzelni, hogy haszontalan unalmas munkát végezzek, még magas fizetés esetén sem. Keress munkát ás ha találsz magadnak kedvedre való biztos munkát, akkor válts.

2014. szept. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk a gyári melós nem tudna csak úgy helyemre ülni, mert át kell látni ezt túlbürokratizált, mesterkélten túlbonyolított káoszt. Mióta ezt csinálom, megvan nekem is véleményem a nagy komoly öltönyös emberekről... ugyanilyen semmirekellő aktatologatók ők is. És nagyon nincs ez így jól, ez így szörnyű világ. Nagyon szeretnék egy olyan országban, világban élni, ahol nincsenek ekkora különbségek, és a fentebb említett értékteremtő / embermentő munkát fizetik meg. A mérnököknek is adjanak értékteremtő munkát, a korrupcióval meg számoljanak le.
2014. szept. 24. 21:35
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

"Mondjuk a gyári melós nem tudna csak úgy helyemre ülni, mert át kell látni ezt túlbürokratizált, mesterkélten túlbonyolított káoszt."


Hidd el, átlátja azt a józan parasztbácsi is, diploma nélkül!


Azonban az dicséretes, hogy nem akarod támogatni a korrupciót.Hát, akkor hagyd ott azt a kuplerájt.Nem minden a pénz...

2014. szept. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalnám be, de én erkölcscsősz vagyok. A korrupció zavarna, persze tettem már én is kifogásolhatót kicsiben, de általában a munkában szembe megyek az árral, ha úgy tartom jónak, a munkám minősége érdekében. Szinte minden területen ez megy, a dolgok nem úgy működnek, ahogy kellene, én állami szférában dolgozom, ott pénz hiány, érdektelenség és hozzá nem értés miatt. 2 diplomával tizedét sem keresem meg, ellenben nagyon felelősségteljes munkám van, és ha hibázok, azt már nem simogatja el senki. Szeretem a munkámat, nem minden a pénz, viszont ha többet keresnék, megbecsültebb lennék, tudnám még jobban is csinálni. És ez nem mindegy. Persze lényegesen alacsonyabb életszínvonalon tengetem proli életem. Ez az én választásom. Mehetnék multihoz, de ott nem lennék a munkával elégedett.
2014. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!