Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan legyek könyvesbolti eladó?

Hogyan legyek könyvesbolti eladó?

Figyelt kérdés
Milyen végzettségek és ismeretek kellenek? Hogyan lehet jelentkezni? Hírdetést soha nem látok, és nincs a szakmában ismerősöm. Nekem érettségim és bolti eladóim van. Korábban csak élelmiszerben dolgoztam.(pénztárnál nem)Hobbi egyben a munka is, lehetséges?

2014. szept. 29. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a könyvek el fognak tűnni, hiszen már sokan ebook readert használnak. Van értelme még ennek? Szerintem minimálbért keresnek már most is és egyre kevesebb könyvesbolt lesz.
2014. szept. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Írj önéletrajzot és add be könyvesboltokba. A végén pár sorban írj magadról, ahol ezt is leírhatod, hogy miért szeretnél ott dolgozni.
2014. szept. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként itt a hirdetés, csak keresni kell

[link]

2014. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vesznek fel folyamatosan embereket, borzasztóan alacsony fizetésért, a végzettséged teljesen jó hozzá, add be a boltba az önéletrajzod, csak lehetőleg ne valamelyik eladónak, mert nem fogja továbbítani a vezetőség felé. Könyvesbolt pedig mindig lesz, sőt, egyre jobb biznisz, nagyon sokan ragaszkodnak a nyomtatott változathoz. Én sem vennék meg e-könyvet soha.
2014. szept. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
Csak tudnám, hogy miért nem tudom akkor fillérekért sem eladni a papírkönyveimet az OLX-en?! Kb. 1 éve feltettem 14 db szakácskönyvet összesen 2000 Ft-ért, de a kutya sem érdeklődött. De másfajta könyvekkel is ugyanezt tapasztaltam.
2014. szept. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5 Mert az embereknek baromira nem kell 14 db régi szakácskönyv, manapság divat a paleo, a vegán, a különböző gasztroblogerrek könyvei, azokért kicsengetik az 5 ezret darabonként. De nekem sem kellene 14 db, mindenhonnan összehordott különböző témájú szakácskönyv. Ami nekem tetszett azt megrendeltem 4 ezerért, de abban speciális ételek vannak.
2014. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Biztos, hogy megpróbálom, végülis a termékismeret is részben megvan. Csak hát vidéki vagyok, de remélem valahol eltekintenek tőle. A papírkönyvek azért még jó sokáig nem fognak elavulni. :D
2014. szept. 29. 15:51
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

A könyveknek most pont azért van piacuk, mert rájött egy réteg, hogy gépen olvasni sokkal fárasztóbb. Plusz én szeretem azt, hogy megfogható, szeretem nézegetni a borítóját, meg imádom, hogy végre egy dolog, ami nem világít, és nem kell hozzá áram.:D OLX-en meg azért nehéz eladni, mert aki a feelingért veszi a könyvet, annak valószínű, hogy bejön az újkönyv-feeling, hogy ő vigyáz vagy nem vigyáz rá, nem másnak a szétlapozott könyvét kell olvassa, pláne ha ragasztott, és be van törve minden 10.oldalnál.

Nekem kevés könyvem van, de azokat nagyon szeretem, évente az a 2-3 amit veszek, azt viszont újonnan akarom venni.


Hogy a kérdésre is válaszoljak (végre:D), szerintem kisebb az esély, hogy felvegyenek, de nem azért, mert spec végzettséget igényelne, hanem mert arányaiban kevesebb könyvesbolt van, mint pl élelmiszerbolt vagy drogéria. És mivel normálisabb, igényesebb a környezet, és nem csirkefilét kell pakolgatni, ezért gondolom túljelentkezés is van mindenhova.

Szerintem akkor lennél előnyben, ha lenne valami bölcsész-szerű végzettséged. Erre legalább jó:D

2014. szept. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8-as bölcsész végzettséggel ponthogy hátrányban lenne, mivel egy diplomásnak többet kell fizetni, szóval inkább nemdiplomásat választanak.
2014. nov. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!