Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Buzgómócsingok veszélyt...

Buzgómócsingok veszélyt jelenthetnek a munkahelyen a cégre, a kollégákra és a főnökre?

Figyelt kérdés

2014. okt. 17. 19:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a mániásan dolgozókat, a nagyon szorgalmasakat, a munka-imádókat hívják buzgó mócsingnak. Ezek miért jelentenének veszélyt? Pontosítsd egy kicsit a kérdést!
2014. okt. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Rüviden: Igen


Egy olyan környezetben a leginkább, ahol a teljesítményt mérik... Ha a sztahanov kolléga 130%-ot termel, akkor a vezetés látja, hogy meg lehet csinálni, és rövidesen emelni fogja a normát... Ezzel kicseszik mindenkivel a gyárban... A műszakvezetővel is, mert így mindenkit jobban kell "ütnie", hogy menjen a munka

2014. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Ha eddig nem melóztál, vagy csak éppen tettél, és ordít a munkátok és a termelésetek közötti különbség, akkor igen.
2014. okt. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
De tudod 100x inkább buzgó mocsingok melózzanak körülöttem, mint léhűtők.
2014. okt. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
a legjobb az, aki a norma 90-95%-át termeli.. Akkor a vezetők elégedettek, de nem annyira, hogy emeljék a normát... aki 80% alatt dolgozik, az a cégnek se jó, a kisvezetőnek sem.. Aki 105% fölött teljesít rendszeresen, az már veszélyes lehet.
2014. okt. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Tegyük fel, valaki bejár időre, minden kérését teljesíti a főnöknek és a saját munkáját is erőbedobással csinálja, kifogástalanul, aztán 8 óra után hazamegy és éli a magánéletét. Ha szükség van rá, akkor persze túlórázik.


És ehhez képest van egy kollégája, aki, ha pl 8-ra kell menni, ő 3/4 8 helyett már ott van negyed 8-ra, ő is kiválóan végzi a munkáját viszont állandóan pozitív visszajelzést vár a főnökétől; ez alatt pedig azt értem, ha valamit jól csinál, odamegy a főnökhöz és elmondja "Most ezt csináltam" - egy átlagos feladatot megcsinál jól, utána beharangozza és miután a főnök megdicséri, utána órákig magyarázza, hogy igen, maga se hitte volna, hogy ilyen jól megoldja ezt a nehéz dolgot.

Állandóan görcsöl minden feladaton, hogy a maximumot nyújtsa, de nem csak kissé ideges, hanem már reszket néha és a 10 körmét lerágja.

Ha letelik a 8 óra, ő még marad túlórázni, de utána hangoztatja, hogy ő ott maradt és hát más nem igen (bár ezt ritkábban mondja ki, inkább csak utal rá).

Hazaérve pedig a kollégáit hívogatja munkaügyben és, ha esetleg a kollégája éppen nem ér rá, mert családi ügy van, akkor másnap elmeséli a főnöknek, hogy ezt a gondot egyedül oldotta meg.

Emellett a főnök életét betéve tudja és folyton a nyakában liheg, lesve az óhajait, aztán meg meséli nekünk, hogy a főnöknek mennyire jól esik, hogy odafigyel rá.


Szerintem ezek alapján van különbség jó munkaerő és buzgómócsing között.

Magában nem is zavar ez a viselkedés, viszont maga egy ilyen munkaerő lehet rossz hatással a kollégáira és lehet veszélyforrás későbbiekben a főnökre vagy magára a cégre?

2014. okt. 17. 21:07
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
6 Erre az emberre te iszonyatosan irigy vagy, és félsz, félted az állásod, mert tisztában vagy vele, hogy sokkal jobb nálad.Ezért próbálod negatívan szinezni az adott embert itt.
2014. okt. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre hadd válaszoljak, mint főnök.

Egy olyan vezető, aki tényleg ért az embereihez és a képességei miatt van ott, ahol, észreveszi és kezeli ezt a magatartást.


Ennek az embernek (ha csak a te leírásod veszem alapul) kisebbségi komplexusa van, ezért mindent amit tesz, úgy érzi, fel kell nagyítania. Engem mint a főnökét már zavarna, ha minden feladat után még áradozna és rejtetten ajnározná magát hogy jaj, nem is gondolta hogy ilyen jól meg lesz oldva, stb.


Ha azt hallanám vissza a kollégáktól hogy ennyire rágörcsöl valamire, arról (is) elbeszélgetnék vele, ugyanúgy, mint a túlórázásról. Ha ugyanis csak neki kell bennmaradnia, az nem feltétlen azt jelenti, hogy ő dolgozik többet, hanem könnyen lehet, ő dolgozik legkevésbé effektíven.


Én biztos sokat beszélgetnék, formálnám az ilyen munkavállalót (volt már hasonló emberem, vele is sok munka volt). Azért is mert ez az állapot neki se jó, a munkamorált is rontja és könnyen lehet, nem is teljesít olyan szuperül.

2014. okt. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm; én is hasonlóra gondoltam.


Plusz, lehet bármennyire is túlbuzgó, ha ennyire rágörcsöl, az a teljesítményén mig meglátszik; rágörcsöl alap dolgokra és a nagyobb dolgoknál vagy nem tud majd mit tenni vagy anyagi kárt is okoz a cégnek.

Akkor megpróbáljuk így kezelni.


Nem vagyok rá féltéleny; nincs rám panasz, rendben végzem a munkát és meg vannak velem elégedve, miért lennék rá féltékeny?

2014. okt. 18. 09:33
 10/14 anonim ***** válasza:
Én a léhűtőket tartom veszélyesnek. Nem gondoltál még rá, hogy ezek a "buzgómócsingok" azért hajtanak ennyit, mert mások - talán te is kérdező - nem fektetnek be 100 %-ot, rátartanak, és hogy a munka haladjon, ezért más helyett is dolgozik, mert különben fennakadás lenne? A stréberek pedig általában nem jó munkaerők, mert az idejük nagy részét a főnök s.ge közötti sertepertélés foglalja le.
2014. okt. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!