Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szegeden hol tudnék dolgozni...

Szegeden hol tudnék dolgozni iskolai végzettség nélkül,11 osztályom van meg?!

Figyelt kérdés
20 éves vagyok jelenleg, 1 évem lett volna még a suliból de az osztálytársaim annyira kikészítettek hogy abba kellett hagyjam az iskolát. Piszkáltak, megaláztak stb, csak azért mert én csendesebb voltam az átlagnál. Kellett pár év mire össze tudtam szedni magam lelkileg ezért nem folytattam és nem kerestem másik sulit hogy meg legyen az érettségim. Szép lánynak tart az emberek többsége és szeretnék dolgozni viszont olyan kellemetlen amikor meg kell mondanom hogy nincsen szakmám. Szakma nélkül is dolgozhatok valahol? Esetleg valaki nem tudja hogy Szegeden hol tudnék elhelyezkedni szakma nélkül? Szívesen lennék például recepciós, adatrögzítő és hasonlók. Esetleg boltban eladó.

2014. nov. 3. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi van?! Pár kölök miatt tönkretennéd az életed? Na ne már, ugye tervezed befejezni az iskolát? Nem akarlak kiábrándítani, de így örökre megrekedsz a részmunkaidős állások szintjén, és nem fogsz tudni normális életet élni. Ne szúrd el az életed!

Amúgy a mekiben, hipermarketekben mindig szívesen látnak... Vannak boritékolós munkák is.

2014. nov. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én befejezném a sulit egy másik iskolában. Menni fog hidd el! Csak akarni kell. Másokat pedig tudni kell figyelmen kívül hagyni. Egyébként igen, meki, tesco, árkád, ilyen helyeken keress munkát. De ezzel sokat nem fogsz keresni :(
2014. nov. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! A mekit szerintem nem bírnám, bár idővel lehet megszoknám a pörgést. Sajnos nem érzem magam elég erősnek ahhoz hogy befejezzem ezt az 1 évet mert amikor elkezdtek piszkálni onnantól elhanyagoltam a tanulást is, örültem annak ha "túléltem" egy napot. Hihetetlen hogy egyes emberek mekkora bunkók tudnak lenni és nem értem hogy képesek másokkal ilyen dolgokat tenni amiket velem tettek. Legszívesebben kiüvölteném a világba az iskola és a tanár nevét hogy mindenki tudja mik mentek abba az iskolába. Volt hogy seggbe rugtak,felemeltek a falhoz a nyakamnál fogva, papír galacsinokkal dobáltak, belerakták a kapusznimba a narancsdarabokat, ételmorzsát szórtak a padomra,felborították a padomat. Mögém álltak amikor a telefonommal játszottam és azt nézték és sutymorogtak mögöttem. Nevettek rajtam állandóan. Ha pedig tesi órán próbáltam jól teljesíteni csoportos feladatnál, mindent bele adtam tényleg, szerintem jó is voltam mégis mindig lehurrogtak leszidtak és sorolhatnám a rengeteg megaláztatást amit átéltem.... rengetegszer hazudtam emiatt a szüleimnek, betegségre hivathoztam holott nem is voltam az de nem mertem iskolába menni, volt hogy már oly annyira kikészültem hogy a szekrény mögé bújtam el suli idő alatt és úgy tudta mindenki hogy én iskolába vagyok... egyedül barátom tudott mindenről és én könyörögve kérleltem hogy ne mondja el a szüleimnek mert ha elmondja mindezt akkor még jobban rámszállnak. Amikor már a szekrény mögé bújtam el,akkor mondta a barátom hogy na most van vége, hagyjam ott azt a k*va iskolát mert ez így nem mehet tovább.. Bevallom jót is tett hogy abba hagytam,sokkal boldogabb az életem de még mindig nem tudtam magam túltenni a sok megaláztatáson.
2014. nov. 4. 17:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem ilyen okokból, de ugyanígy félbehagytam az iskolát. Rá kellett jönnöm, hogy muszáj befejezni, és ha még befejeztem, akkor sincs leállás, mert muszáj valami jó szakmá(ka)t elvégezni, vagy fősulira menni. Örökre kulimunkára leszel ítélve, ha nincsen szakmád sajnos! A jó szakmák elkezdéséhez pedig feltétel az érettségi, ugyan 10 osztállyal is el lehet kezdeni párat, de azok szintén tömegszakmák, bolti eladó meg ilyesmi. Én a helyedben keresnék egy esti gimnáziumot, ott még a "közösségtől" se kell félj, mert nagyrészt idegenek lesztek egymásnak, és nagyon sokféle az odajáró. Én is ezt csinálom most, otthon is kell tanulni rá mert ott kb. semmire nem elég az idő, nincs is nagyon értelme bemenni, szóval szerezd be a 12.-es könyveket és jelentkezz egy ilyenbe! Ha elhatározod magad és otthon is előveszed a könyveket, akkor simán menni fog, közben szabadidőd is lesz pl eltervezni, utánajárni, mihez kezdesz érettségi után:) Ha gyűjteni kell hozzá, emellé egy részmunkaidős állás is belefér, viszont ilyenből csak meki kaliberűt van esélyed találni, de részmunkában azt is túl lehet élni, ha előtted van már egy jó cél!:)
2014. nov. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jah és, nehogy bántásnak vedd, de szerintem nagyon jót tenne a lelkednek egy jó pszichológus! Sokat szenvedtél és ez láthatóan okozott benned pár törést, ezeket nagyon jó lenne elsimítani, sokkal jobban fogod érezni magad utána. Sajnos kifogtál egy elég nyomi kegyetlen társaságot, de valahogy túl kell lépned ezen, ez már a múlt, és nem szabad hagyni hogy a jelenedet és a jövődet is tönkretegye, márpedig ha benned maradnak ezek a tüskék, akkor mérgezni fog még sokáig, kihat az önértékelésedre, ezt nem szabad engedni!
2014. nov. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, írtam neked üzenetet! :)...
2014. nov. 4. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!