Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudok a legegyszerűbben...

Hogyan tudok a legegyszerűbben megtanulni egy 3oldalas anyagot? Ki nem állhatom a történelmet.

Figyelt kérdés
2014. dec. 12. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
puskázok. :D
2014. dec. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először átolvasod az egészet, odafigyelve.

Utána szövegkiemelővel kiemeled a fontos információkat (arra vigyázz, hogy en emelj ki mindent, csak azt, ami fontos.

Ha szükséges szedd részekre az írást (rövidebb szakaszokat könnyebb megjegyezni).

Utána készíts magadnak egy nagyon rövid jegyzetet, amiben az évszámok, nevek és a fontosabb történések szerepelnek, ezeket tanuld meg, másnap a dolgozat, felelés előtt olvasd át.

Ez az egész kb. 1 óra alatt megvan és biztos, hogy 100 %-osan felkészültél.

Azért én, az egyetemen, néha ezer oldalt is megtanulok egy vizsgára, szóval ne borulj ki 3 oldaltól.

2014. dec. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha tényleg megakarod tanulni, vázlatot csinálsz. Én úgy szoktam, hogy kötőjelet rakok a sor elejére és utána írok egy/fél mondatot (a mondat légyegét), majd ugyanez egy sorral lejjebb így mondatonként különbontva tanulom.
2014. dec. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!