Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért fényképes önéletrajz...

Miért fényképes önéletrajz kell mindenhova?

Figyelt kérdés
Én ronda vagyok, ha ránéznek a képemre biztos, hogy el sem olvassák az önéletrajzomat. Így esélytelen, hogy valaha behívnak elbeszélgetésre?

2015. jan. 20. 15:11
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
60%
Ha dolgozni jársz majd ott is rád kell nézzenek.
2015. jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Hiába végeztem 5-ösel, így esélyem se lesz soha, hogy akár interjúra behívjanak.
2015. jan. 20. 15:14
 3/31 anonim ***** válasza:
12%
Küldj egy ilyen képet [link] aztán amelyik munkáltatónak van egy kis humorérzéke az behív intejúra.
2015. jan. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
78%

Van ahol számít a kinézet, van ahol nem.


De elég sok mindent le tudnak szűrni már a képből, ki mennyire vette egyáltalán komolyan hogy készítsen, és mondjuk ne egy bulifotót dobjon be igénytelenül. Vagy ne hegyben legyen meglepetés hogy egy agyon piercingezett, tetovált "nem túl bizalomgerjesztő" alak jelenjen meg a munkahelyen.


És sok munkánál meg pont nem az számít hogy hogy nézel ki, csak csináld jól, legyen megfelelő tudásod, képzettséged, stb.


Meg nem is az kell hogy valaki plázacica legyen, de azért legyen egy, a munkához illő megjelenése.

2015. jan. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Én meg azt látom, hogy előbb vesznek fel egy hozzánemértő jól kinéző embert, mint egy hozzáértő rondát.
2015. jan. 20. 15:21
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, különösen lányoknál/nőknél ha valaki szép, az nagyon sokat számít munkahelyen. Ha nem vesznek fel valakit, mert ronda azt meg sosem ismerik el, mindig kitalálnak rá valami kamu indokot, hogy miért nem felelt meg.
2015. jan. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom 3 műszakos gyári munkán kívül semmi esélyem jobb munkára...
2015. jan. 20. 15:34
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Ezt azért nem mondanám, ha jól tanulsz akkor lehet jó munkád, csak aki szép, az jobb esélyekkel indul.
2015. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk felvettek egy 200 kilós nőt is, igaz web programozónak. A recepcióra meg a menedzserek körébe általában bombanőket vesznek fel :-)

Bár menedzsernél van sok gáz is, meg oda férfi is jelentkezhet.

2015. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
200 kilós osztálytársam nekem is volt, neki van már 3 szakmája mégse kell sehova. Én nem vagyok kövér csak szimplán ronda.
2015. jan. 20. 15:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!