Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha külföldre megyek dolgozni,...

Ha külföldre megyek dolgozni, akkor azt tényleg be kell jelentenem a nemzeti adó és vámhivatalnak, annak érdekében hogy ne követeljenek tőlem tb-t meg adóbevalást meg ilyen ökörségeket?

Figyelt kérdés

2015. febr. 8. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen , fel kell függeszteni a TB és adószámodat . EU-n belül nincs két helyen biztosítási lehetőség , illetékes NAV(APEH)nál és a tb-t Budafoki út 56- nál intézheted el . Kettő hét az átfutás , a kapott levelet mint igazolást másold le és vidd el .
2015. febr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A TB fizetes miatt tenyleg kell,menj elaNAV ugyfelszolgalatara, ott nekem kedvesen elmagyaraztak mindent, megkaptam a nyomtatvanyt, amint kint lett allasom elintezte a meghatalmazottam otthon,igy onnan nem kovetelnek semmit.

A szabaly szerint akinek otthon bejelentett lakcime van, annak fizetnie kell, kiveve pl kulfdon dolgozik. Mivel az otthoni hatosag nem gondolatolvaso ezert nem tudja, hogy te mondjuk Angliaban becsulettel adozol, igy ezt a bejelentest magadnak kell megtenni.

2015. febr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!