Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen OKJ vagy FSZ képzést...

Milyen OKJ vagy FSZ képzést érdemes manapság elvégezni ebben az országban, ha el akarok vele helyezkedni?

Figyelt kérdés
Egyrészt el tudjak helyezkedni, másrészt a fizetésből meg tudjak élni, minden luxus nélkül, de nélkülözni kelljen.
2015. febr. 10. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
pl webfejlesztő vagy valami programozó vagy rendszergazda...van belőlük 10000, de jó szakemberből hiány van...legalábbis én ebben dolgozom és tapasztalom, volt osztálytársam aki velem együtt végzett nem talál munkát, meg nem tud elhelyezkedni, mert konkrétan semmit nem ért a szakmához...én 21 vagyok 3 szakmám van (1 OKJ, 2 felnőtt képzés amiből nem raktam OKJ-t), 7 éve programozok, havi 2-3 ajánlatot kapok, suli után 2 hónapra már szó szerint mondták, hogy ide jöjjek dolgozni...most váltok munkahelyet + van privátban is melóm főállás mellett és saját nem fizetős munka...tehát ha jó vagy és csinálod akkor megtalálnak munkával, csak bírd energiával...de szerintem ez több szakmában így van...
2015. febr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Informatikai területen valóban jó eséllyel el tudsz majd helyezkedni. Feltéve, ha jól érted a szakmádat.

Sajnos az OKJ-s képzések ontják magukból a selejteket, és nem azért, mert az oktatók bénák lennének, hanem mert a köztudatban nem terjedt el sem az OKJ, sem a felsőfokú szakképzés úgy, mint lehetséges alternatíva. Zömével azok jelentkeznek ezen képzésekre, akik vagy nem kerültek be egyetemre/főiskolára, és jobb híján gyorsan beugranak egy OKJ-s tanfolyamra, illetve olyanok, akik kibuktak az egyetemről. Nagyon sok a leendő szakmájában egyáltalán nem kompetens, motiválatlan, lusta ember, viszont az oktatók nem tehetik meg, hogy a nem oda való embereket kiszórják, hiszen akkor rengeteg pénztől esnének el. Így viszont a jelentkezők jócskán több, mint 50%-a csak hátráltatja a tanulást.

Persze, kellő önszorgalommal párosulva lehetsz sikeres egy OKJ-vel is.

Mondjuk ha programozónak mész, hatványozottan igaz, hogy muszáj magadat képezned, meg egy csomó pluszt tanulnod. Egy átlagos OKJ-s programozó fényévekkel le van maradva egy egyetemet végzetthez képest.

2015. febr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
infós vagy gazdasági
2015. márc. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az olyanokban nem sok esély van, hogy cukrász, szakács, pék ugye? :( Ezek érdekelnének mondjuk... meg még 1-2 dolog, amiről konkrétan tudom, hogy nem lehetne vele jól elhelyezkedni, vagy megélni. Az informatikához annyira nem értek, és azok akiknek egyetemi végzettségük van informatikából, nagyobb eséllyel indulnak.
2015. márc. 2. 11:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Már van diplomám és OKj-t is végzek, most. Van munkám is, érdekes módon az okj-s szakmával.
2015. okt. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem a kérdésemre válaszoltál, de köszönöm... :D

Nekem is van diplomám, de szívesen csinálnék mást... Viszont az egyetemre már nem akarok visszamenni, ezért gondolkodtam valaki OKJ-s képzésen.

2015. okt. 1. 20:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezért írtam válaszként, hogy egy OKJ is lehet jó megoldás.
2015. okt. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!