Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem tudok munkát találni...

Miért nem tudok munkát találni? 21N

Figyelt kérdés

21 éves nő vagyok érettségivel (az egyetemet félbehagytam), előnyös külsővel, átlagos kommunikációs készséggel és nyelvtudással (magyar, szlovák, angol, német, orosz, cseh).

Tolmácsnak tanultam, tehát nincs gondom az idegen nyelven való gyors reagálással és intelligens kifejezésmóddal.

10 hónapja élek Németországban, ennyi ideje munka nélkül.

Jelenleg elkezdtem egy német nyelvsulit, mivel a németem még csak társalgási szinten van, hogy hátha több esélyem lesz. A WC pucolótól a hostessig mindennek jelentkeztem már, mégse jött össze semmi. A másik sokk akkor ért, amikor megtudtam, a csoporttársaim közül mindenki dolgozik, még csak nem is alja helyeken. Németül meg a legjobb is max annyira tud, mint én. Az egyik férfi például nem tud még ragozni sem ("Du hier kommen" és hasonló mondatokat hallani tőle csak), mégis stabil állása van, nem a szakmájában. Mondta, hogy beajánl oda, ahol ő dolgozik (szalag mellé gyárba). Megmutatta a fotómat a főnöknőnek, megkaptam, milyen édes vagyok (15-16-nak nézek ki), elküldtem nekik egy életrajzot, és vártam, hogy behívjanak. Nem hívtak. Helyette felvettek egy másik nőt.


Mit csinálok rosszul?


Ha kérdeztem a munkaadókat, miért nem, megmondták, nem kötelesek megindokolni. A munkámmal minden rendben volt mindenütt, ahol próbanapon voltam.


2015. febr. 13. 10:20
 1/8 schocko ***** válasza:
Valamit tényleg rosszul csinálhatsz...szerintem rosszul dolgozol, vagy látják rajtad, hogy nem igyekszel...én még ilyet nem is hallottam...
2015. febr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon igyekszem mindig. Amikor hotelbe jelentkeztem szobalánynak, megegyeztünk 3 óra fizetetlenben. Végül lehúzattak velem 4 órát, és ki kellett takarítanom egy teljes emeletet.

Amikor a főnöknő jött ellenőrizni, azzal koptatott le, hogy a munkámba nem tud belekötni, de mivel nem mosolyogtam eleget (nem igaz, nagyon pozitív és kedves voltam), nem vehet fel.

A többi alkalmazott, akikkel dolgoztam, se németül nem tudnak, és bunkók is, mint a veszedelem, ők mégis megfelelnek.

2015. febr. 13. 10:47
 3/8 schocko ***** válasza:
Merre vagy?
2015. febr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Münchenben
2015. febr. 13. 10:55
 5/8 schocko ***** válasza:
Esetleg északabbra kellene költöznöd, habár éppen Bajorországban van a második legkisebb arányú munkanélküliség...esetleg elmehetnél eladónak valamelyik plázába, ott mindig keresnek segítséget...de a hotelekben is folyton szokott lenni üresedés...
2015. febr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudok csak úgy költözgetni.

Mint írtam, mindent próbáltam már. Hotelekbe nem vettek fel, eladónak még nem vagyok elég képzett, azt is próbáltam.

A legdurvább az volt, mikor étterembe jelentkeztem takarítónőnek a párom ismerőséhez, de megkaptam, hogy ne nevettessem már őket, biztos, hogy nem az a vágyam, hogy mosdót takarítsak, nem vagyok erre alkalmas. Ha még erre se, akkor mire?

2015. febr. 13. 11:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát furcsa főleg No.-ban. Lehet nem nyelvet kellene tanulnod, hanem valami szakmát, hiszen tudod az érettségi önmagában nem igazán ér bárit is, hiába rendelkezel jó képességekkelm ha nincsen róla papírod. Én erre tudok esetleg gondolni.


"Alja munka" és társai meg szerintem hasonló mint itthon: két véglet van meglátásom szerint: az egyik, amihez azt mondják, hogy túlképzett vagy, a másik ami jól fizet de kapcsolatok kellenek hozzá. Nekem (igaz itthon) volt olyan hogy már takarítani jelentkeztem egy autószalonba, ismerős ajánlása alapján(!) engem sem vettek fel, de még csak be sem hívtak személyesen csak telefonon (én amugy diplomás vagyok) meg megkérdezték, hogy milyen takarítói tapasztalataim vannak... hát nem akartam visszakérdezni, hogy mire gondol pontosan?, mert gépet kezelni nem kellett volna, a tisztítószerekhez meg tudok olvasni, meg logikus hogy nem keverem a kémiai anyagokat. előtte egy idős néni sepregetett meg felmosott kb. ennyi lett volna a dolgom, normál fizuért.

Na mindegy. Esetleg magánszemélyekél takarítás, vagy időseknél ápolás-gondozás, besegítés házimunkába, gyerekfelügyelet amíg mást nem találsz? De tényleg valami szakma nem lenne rossz szerintem.

2015. febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5%
Az írásodból süt az egó kedves kérdező, te vagy a sok nyelven beszélő gyönyörű királylány és elvárod, hogy essenek hasra előtted. Hát a munka világa nem így működik. Vegyél vissza az arcodból, esetleg legyen valami értelmes szakmád és akkor lesz állásod.
2015. febr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!