Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pizzafutár állás csak nyárra....

Pizzafutár állás csak nyárra. Belevágjak, felvennének így egyáltalán?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok jelenleg, viszont nyárra gondolkodtam futár álláson, csak azt nem tudom, hogy felvennének-e csak nyárra, illetve esetleg utánna esti műszakra.

Saját autóval rendelkezem(f astra 1.4-es motorral), helyismeretem viszont olyan nagyon nics, tehát GPS-t kellene használnom. Helyileg Miskolcon lenne.

Valamint az érme másik fele, hogy egyáltalán megéri-e. Idáig mezőgazdaságban dolgoztam több éven keresztül, 1 hónap megfeszített munka(napi 14-17 óra 7-900-as órabér, a hét minden napján), majd a nyár többi részén heti öt napban, fix napi 5000 forint volt a bérem.

A futárkodásnál minden megrendelésnél fix összeg plusz borravaló, benzin pénz külön nics.

Belevágjak, vagy maradjak a jól bevált melónál?



2015. ápr. 20. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a legnagyobb gond az a mérhetetlen stressz, bár ez munkatársaktól is függ. én is futárkodom, mondjuk főként motorral, eső esetén autóval, szintén 1.4-es f astra.

kisebb városban dolgozok, és rengeteg pizzéria van, mégis egészen jól keresek, tegnapi nap pl. csak a borravalóból összeszedtem ~9ezer Ft-ot, és majd erre rájön még a fizetés, ami nálunk 220 Ft/cím.


ha olyan típusú ember vagy, aki ha ideges, akkor gond nélkül levezeti bárkin, akkor mondjuk nincs akkora baj. nálam az a gáz, hogy ha stresszes is vagyok, inkább magamban tartom, és az alapstressz mellett, ami a hajtás miatt van, még hozzájárul az, hogy a szakácsok, futárkollégák szintén idegesen napi 10x leordítják a fejed kisebb-nagyobb vagy tán olyan hibákért, amiről nem is tehetsz, akkor hosszútávon nehéz kibírni. én még nem dolgoztam olyan sokat egyhuzamban, 2-3 napokat dolgozok, de a 3. napra már tényleg eléggé kikészülök.


egyébként szerintem lenne esélyed nyárra, én is úgy kerültem be, hogy körülbelül már 8. futárként, de amióta ott vagyok, azóta is jöttek ketten, úgyhogy hely a nagyobb pizzériákban szerintem mindig van, maximum kevesebb napot kapsz.

2015. máj. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
mellékes kiegészítés, találtam egy 5ezrest, szóval valójában 14ezret kaptam tegnap borravalónak. :D
2015. máj. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszoló amiről beszámolt, az a csoda kategória. Átlagban 8ezer körül számolhatsz tisztán, ha ügyesen vezetsz, efölé csak akkor ha nagyon sok cím van és nagyon jól jattolnak. Én is csak nyaranta futárkodom, szintén egyetem miatt, de ez már a 4. szezonom futiként :)
2015. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én közben abbahagytam :D a túlságosan bunkó és ugráltató munkatársak miatt elmentem egy másik helyre, amit meg is bántam :D tényleg ez volt a város legforgalmasabb, legjobb helye. kb. 2 hétig bírtam a másiknál, ott jó volt aránylag a környezet, de a töredékét nem kerestem...alig volt jatt, és csak 190 Ft-os címpénz...rendelés mondjuk éppen volt, de az is jóval kevesebb volt. meg hozzá tartozik, hogy idő közben munkaügyi központ beiskolázott, így hát a nyarat tölthetem tanulással egy teljesen semmitmondó szakmával...:D
2015. júl. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!