Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kihasználtatok már bármifajta...

Kihasználtatok már bármifajta protekciót? Nekem már több lehetőségem lett volna protekcióval jobb helyre kerülni, de mindig inkább mafla voltam és inkább a belemet is kidolgoztam, hogy feljebb kerüljek, ám most.

Figyelt kérdés

Jelenleg annyira utálom azt a helyet ahol dolgozom, hogy legszívesebben a feletteseimre borítanám az asztalt. Természetesen nem tennék ilyet, de már tényleg nagyon betelt a pohár. Egy ideje (munkaadóm elől titkolva) keresek más lehetőséget, de egyszerűen nem találok olyat ahol annyit kapnék mint itt (egyedül élek és mellette szüleimnek is be kell néha segítenem, szóval pénz mindenképp nem mehet lejjebb. )

Eljutottam ma este már arra pontra, hogy segítséget kérjek unokatestvéremtől (egy másik cégtulaj) vagy a helyi polgármestertől (régi jóbarát), de egyszerűen úgy ég a pofám, hogy azt sem tudom miként álljak neki, a dolognak. Attól is félek, hogy ha bejuttatnak valahova majd a kollégák utálni fognak az miatt, hogy Ő általuk kerültem be.

Ti szereztetek már munkát protekcióval ? Mi lett a vége az ügynek ?


2015. jún. 5. 00:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy ideig munkanélküli voltam, egy szakmában tanultunk barátnőmmel. Mikor üresedés volt náluk beajánlott, de nem lettem bejelentve, eléggé kihasználtak... Akkor már mást tanultam nappalin, így felmondtam később.


Aztán egy csoporttársam az egyetemi csoportban hirdette meg a saját állását én pedig lecsaptam rá. A kettő között voltak még más munkáim is.


Amúgy ebből nem volt bajom, az első kis cég volt, ott mindenki mondta, hogy jaj, te vagy xy barátnője. Alapvetően jól álltak hozzám, kivéve aki amúgy is mindenkivel bunkó volt:D


Anyukámék munkahelyén az ő osztályukra rakták be az igazgató rokonát, persze hamar kiderült, mert tilos volt a cégen belül új embert felvenni. Volt aki emiatt pikkelt rá, de az értelmesebbje ezért nem fúj szerintem a másikra.

Remélem találsz egy jobb helyet:)

2015. jún. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem egy közeli rokonom vitt be egy munkahelyre, az ott lévők elfogadtak, ám a létra alján lévők nagyon próbáltak fúrni.

Amikor próbáltam velük barátkozni, és jóban lettem velük, akkor meg a felsőbb körökben lévők nem nézték ezt jó szemmel.

Talán ez miatt is tettek lapátra, vagy a rossz munkamorálom miatt, már nem tudom.

Ha barátságos vagy mindenkivel, és szerény, akkor baj nem lehet.

2015. jún. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszer kaptam ismerősön keresztül munkát én is, és sajnos az lett a vége, amit írtál - a munkatársak kiutáltak már az első héten. Pedig sz*r gyári meló volt, ugyanazt csináltam én is, mint ők napi 8 órában, és a fizum is a minimálbér volt, mint az övék. Tehát nem élveztem semmiben előnyt, azon kívül hogy kapásból felvettek felvételi interjú nélkül - de erről meg a munkatársak nem is tudtak, hogy így volt. :/

Ott megtanultam, hogyha ismerősön keresztül kapsz melót, akkor a legjobb ha megpróbálod eltitkolni, hogy őt ismered, legalábbis az elején, amíg összebarátkozol kicsit a kollégákkal - vagy ha tudják is, akkor is megpróbálsz a munkahelyen nem bratyizni az ismerőssel, hanem inkább a többiekkel próbálsz elvegyülni, hogy érezzék te is csak egy vagy közülük.

2015. jún. 6. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!