Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, hogy végre felvegy...

Mit tegyek, hogy végre felvegyenek valahova dolgozni?

Figyelt kérdés
2 éve nincs munkám, sehova nem vesznek fel. A szakmámban próbálok elhelyezkedni, de mindenhonnan visszautasítást kapok arra hivatkozva, hogy rengeteg jelentkező volt, és sajnos nem rám esett a választás. Már elmennék eladónak is, vagy bánom én, de oda is végzettséget kérnek. Nem tud valaki segíteni, hova lehet bejutni végzettség nélkül, úgy érzem talpraesett vagyok, kedves és empatikus. Köszönöm
2015. jún. 6. 19:13
 1/8 A kérdező kommentje:
31N
2015. jún. 6. 19:16
 2/8 anonim ***** válasza:
Miben gondolkodsz? Mihez értesz? Küldj egy cv, bár ígérni nem ígérek.
2015. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az a gáz, hogy manapság mindenhova úgy jutnak be az emberek, hogy valaki valakije. Én is egy éve kerültem ki a suliból és azóta is semmi. Lassan nekem is mindegy lenne csak épp ne gyártósor legyen.
2015. jún. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor én szerencsés voltam. Januárban lediplomáztam, március végén már volt munkahelyem és örültek nekem, mert körülbelül három éve kerestek embert a pozíciómra.


Próbáld meg továbbképezni magadat. Vannak ingyenes tanfolyamok a munkaügyi hivatalnál és még fizetnek is érte, hogy elvégezd őket.

2015. jún. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mai világban elég nehéz sajnos munkát találni.

Ahová sokszor keresnek embert azok a gyárak,oda nem kell végzettség.Csak hát gürizzél kevés pénzért.

Kevesen dolgoznak a szakmájukban.


Én is leraktam egy szakmát,rengeteget tanultam,hogy kitűnő vizsgát tegyek és mindent tudjak. Ennek ellenére sem jön össze munka.Én 2 éve érettségiztem. Eddig,hogy őszinte legyek mindig mások által lett melóm.

Első munkám egy gyárban volt,anyum küldte a linkjét próbáljam meg.Ok. Akkor második pékség/takarítás/ ismerősök mondták ezt is,hogy oda keresnek.Harmadik szobalányos meló,legjobb barátnőm ment felvételre/amit unokabátyja intézett/ és barátnőm engem is próbált benyomni oda.Végül felvettek.Negyedik,anya egyik barátnőjének munkahelyén volt üresedés/de csak időszakos volt/ szóval tavaly december óta nem dolgozok. Január végétől május 19-ig tanfolyamra jártam,mellette nem akartam dolgozni,úgy voltam ebbe fektetem minden energiámat. Aztán május 19.én vizsgáztam.Azóta eltelt kb 2-3 hét és munka nélkül vagyok :/ Úgy érzem,hogy ami lesz melóm azt is vmi ismerős fogja ajánlani vagy szerezni :D


Mondjuk ha barátaid,ismerőseid tudnak róla,hogy melót keresel,akkor egy picit egyszerűbb,mert ha tudnak vmit azt egyből jelzik. Nekem is sokan jelzik,csak hát a legtöbb amikor utána nézek kiderül,hogy ez kell az kell amaz kell hozzá és ott vagyok,hogy akkor offolom.

2015. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi a szakmád, hol élsz? Vidéken nehezebb, érdemes tervet készíteni hol van igény a szakmádra és az alapján keresgélni. Talán egy kurzus is jó megoldás lehet ha ennyire nehéz a szakmádban munkát találni.

Nézd át CV-et az nagyon fontos ha az nincs rendben még egy interjút sem fogsz tudni összehozni.

Probálj meg pozitív maradni az nagyon fontos. Ne éld meg a visszautasítást negatív dolognak, mert egy idő után az ember úgy érzi magát, hogy "senkinek nem kellek".

2015. jún. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Páran kérdeztek töled viszont nem is válaszoltál rá. Ha így veszed a munkakeresést is, akkor sok esélyed nincs is :(
2015. jún. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Aki akar dolgozni, az tud dolgozni.

Sose értettem az ilyen panaszokat.

Nyilván előny a magasabb képzettség, meg ha nem vagy analfabéta 50 IQval, munka mindenféle szférában mindig is volt és most is van... Persze mint írtam csak annak aki akar is dolgozni.

2015. szept. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!