Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Baj-e, hogy nem barátkozom a...

Baj-e, hogy nem barátkozom a munkatársaimmal, nem járok össze velük kocsmázni? Egyébként kedves és segítőkész vagyok, csak távolságtartó. Furán veszi ki magát, hogy egy új kolléganővel viszont tök jóban lettem?

Figyelt kérdés

Harmincas nő vagyok, szerintem udvarias és együttműködő, de tartom a távolságot. A kollégáim összejárnak hetente kocsmázni, eleinte én is elmentem velük (hónapokon keresztül), hogy beilleszkedjek, de nekem sok volt az ottani bizalmaskodás, így egy idő után nem mentem. Nemrégiben érkezett hozzánk egy gyakornok lány, akivel megtaláltuk a közös hangot, és vele többször láthattak kávézni, beszélgetni. Közvetve eljutott hozzám néhány megjegyzés ezzel kapcsolatban. Bánt, hogy szemet szúrt ez a többieknek, mert én soha senkivel nem voltam ellenséges, senkire nem mondtam rosszat, és nem szeretném, ha bárkinek ellenszenves lennék. De mivel zárkózott vagyok, örülök, ha néha akad egy-egy olyan ember, akivel össze tudok barátkozni.


Ti mit tennétek? Elkezdenétek újra összejárni a többiekkel?


2015. jún. 9. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen baj.. Mondom én, aki ugyanilyen,mint Te. Aki extrovertált, az nem érti m eg ezt a viselkedést, és magára veszi a "visszautasítást", még ha nem is annak szánod. De nekik ez így jön el, hogy nem érzed magad jól a társaságukban, és valljuk be... jogos a feltételezésük. Amúgy én így távolodtam el egy nagyon jó csapattól, amit a mai napig nagyon bánok, pedig az elejétől fogva "húztak" magukkal, szerettek, de minden alkalommal "kihazudtam" magam a közös szórakozásokból. Nagyon hamar letettek rólam, nem utáltak meg emiatt, de ezekután nekem kellett kaparnia társaságukért, és valljuk be, szerintem a szélén voltam nagyon a körnek. :( Ha jó fejek, csatlakozz, és próbálj meg felszabadulni, én azt tanácsolom! Rám egy ember sem nyit ajtót, pont emiatt, mert nekem min. 2 év, mire megnyílok valakinek, de ezt elég kevesen várják ki. 31N
2015. jún. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és boccs, még nem fejeztem be. A gyakornok lánnyal való kapcs-od is ismerős :), én is szerettem inkább 1 valakit kipécézni és magam mellett tartani. Csak ez akkor lesz nagyon fájdalmas, ha a lány is csatlakozik a maghoz, és végképp egyedül maradsz. Próbálj meg egyensúlyt tartani a 2 között. Amíg a gyakornok lánnyal vagy, ne lökd el magadtól a többieket sem, és próbálj meg ne kisajátítani embereket!
2015. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon rossz, hogy kipécézted a gyakornoklányt. Nem lett volna szabad. Vagy pedig kell a kettő között az egyensúly. Annyit kell(ene) adnod a gyakornoklánynak, mint a munkatársaidnak, mert félre értik. Sőt, ők is rászállhatnak a gyakornoklányra, ők többen vannak, Te egyedül. A gyakornoklánytól függ, hogy melyik csapatot választja. Én is zárkózott vagyok, abszolút megértelek. Én sem barátkozom a munkatársaimmal, csak munkahelyi témában tárgyalunk egymással, miközben nincs velük semmi bajom. Ilyen vagyok, ezt nehéz megérteniük.
2015. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!