Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 10 évesen hogy lehet nyáron...

10 évesen hogy lehet nyáron pénzt keresni nem illegálisan?

Figyelt kérdés

2015. júl. 28. 20:11
1 2
 1/11 Zola18 ***** válasza:
31%
Még 14 évesen is nehéz olyat találni akik munkát adnak és nem is legális. Esetleg szolj rokonoknak, szomszédoknak hogy szívesen segítesz egy kis pénzért cserébe. (Fűnyírás, Panelban lépcsőháztisztítás.)
2015. júl. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Legálisan, hivatalosan sehogy. 15 éves korodtól kezdve foglalkoztathatnak, de akkor is kizárólag szülői engedéllyel. 16 éves korodtól már anélkül is, éjszakai munkára pedig 18 felett vehetnek fel.

Addig kizárólag nem hivatalos jövedelemre tehetsz szert, pl. besegíteni a környéken élőknek (kutyát sétáltatni, bébiszittelni, öregeknek bevásárolni, segíteni nekik a ház körül, stb.).

2015. júl. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nyírd le a füvet otthon meg a rokonoknál és kérj érte pénzt. :D Esetleg a szomszédnál. :D
2015. júl. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sehogy. Max. otthon, ismerősöknél, de munkahelyen nem.

Nekem olyan volt, hogy rokonoknak, nagyiéknál segítettem, takarítás, mosogatás, kert rendbetétele, virágoskert öntözés. És ezért kaptam zsebpénzt.

2015. júl. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Színészkedéssel, modellkedéssel lehet. pénzdíjazásos sportverseny megnyerésével.
2015. júl. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2015. júl. 28. 20:48
 7/11 anonim ***** válasza:
a szüleiddel mindenképpen beszéld meg, mielőtt bármit elvállalsz. 10 évesen nem vállalhatsz egyedül semmit, és a szüleid tudni fogják, hogy mi az, ami veszélytelen a számodra.
2015. júl. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Esélytelen, bocs.
2015. júl. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Legálisan, pénztért nem dolgozhatsz 10 évesen.

Persze, ha valaki rokonnal, jó ismerőssel megbeszéled, hogy te segítesz neki, ő meg "ettől függetlenül" ad neked ajándék gyanánt némi pénzt, azzal törvényt nem sértesz. :)

2015. júl. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Leginkább szó szerint, Nekem a tesóm ennyi idősen a piacot járta, és felszedte az elhagyott pénzeket
2015. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!